Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Festivaly
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Festival francouzského filmu (2)

2013-10-23 13:11

21 - 27.11.2013, Praha

http://www.festivalff.cz/

16. ročník Festivalu francouzského filmu uvede deset předpremiérových titulů, v jejichž čele stojí letošní Zlatou palmou v Cannes oceněné drama Abdellatifa Kechiche ŽIVOT ADÈLE (La vie d’Adèle). Tvorbu tohoto významného francouzského režiséra připomene festival pěti jeho snímky v rámci sekce Pocta Abdellatifu Kechichovi. Pražská část festivalu dále nabídne soutěžní sekci Výběr české kritiky s devíti snímky, které se utkají o cenu diváků. Zvláštní uvedení připomene životní jubileum Jeana-Paula Belmonda filmem MUŽ Z RIA (L’Homme de Rio) režiséra Philippa de Broky. Na programu nebude chybět ani divácky oblíbený Večer krátkých filmů.

Předpremiéry distribučních titulů:

- ŽIVOT ADÈLE (La vie d’Adèle) je titul posledního filmu významného režiséra tuniského původu Abdellatifa Kechiche, který letos šokoval a zároveň nadchnul kritiky a publikum na festivalu v Cannes a odnesl si odtud nejvyšší ocenění - Zlatou palmu. Film vypráví o strhující lásce dvou hledajících se dospívajících dívek. Premiéra v ČR: 28. 11. 2013, distribuční společnost Film Europe.

- 17 DÍVEK (17 filles) je film natočený podle skutečné události, kdy se 17 gymnazistek na malém městě rozhodlo společně ve stejnou dobu otěhotnět a svůj plán dotáhnout do konce. Premiéra v ČR: 2. 1. 2014, distribuční společnost Film Europe.

- S MOLIÈREM NA KOLE (Alceste à bicyclette) je novodobá filmová adaptace Molièrova Misantropa. V příběhu o přátelství, ztracené a znovunalezené herecké vášni excelují herci Lambert Wilson a Fabrice Luchini. Premiéra v ČR: 9. 1. 2014.

- CAMILLE CLAUDEL 1915 (Clamille Claudel 1915) přináší příběh sochařky, někdejší milenky Augusta Rodina a sestry básníka Paula Claudela, internované vlastní rodinou do ústavu pro choromyslné. Režisér Bruno Dumont obsadil do hlavní role vynikající Juliette Binocheovou. Premiéra v ČR: 5. 12. 2013 distribuční společnost Film Europe.

- JEPTIŠKA (La Religieuse) je nové filmové zpracování světoznámé literární předlohy v režii Guillauma Niclouxe. Drama o boji za svobodu představí stoupající hvězdu francouzského filmu Pauline Etienneovou v roli šestnáctileté dívky poslané v 18. století proti své vůli do kláštera. Premiéra v ČR: 12. 12. 2013, distribuční společnost Film Europe.

- VELKÝ ZÁVOD (La Grande boucle) je komedie z prostředí známé cyklistické soutěže Tour de France. Hlavní hrdina, v podání francouzského herce Clovise Cornillaka, se rozhodne vzbouřit se svým životním peripetiím a splní si svůj sen. Zúčastní se nejslavnějšího cyklistického závodu na světě. Premiéra v ČR: 28. 11. 2013, distribuční společnost Film Europe.

- JEN 17 (Jeune & Jolie) je nejnovějším počinem ceněného režiséra Françoise Ozona, který film letos představil v hlavní soutěži v Cannes. Portrét sedmnáctileté dívky ve čtyřech ročních obdobích přináší pohled na sexuální dospívání a na téma prostituce. Premiéra v ČR: 28. 11. 2013, distribuční společnost 35MM.

- MÁ VLAST (Né quelque part) zpracovává s humorem aktuální téma africké imigrace do Evropy. Ve vedlejší roli se představí známý francouzský komik marockého původu Jamel Debbouze. Premiéra v ČR: 16. 1. 2014, distribuční společnost Film Europe.

- PARCHANTI SPÍ DOBŘE (Les Salauds) je nový snímek režisérky Claire Denisové s charismatickým Vincentem Lindonem a krásnou Chiarou Mastroianniovou v hlavních rolích. Napínavý příběh pomsty a odkrývaných rodinných tajemství se odehrává v současné Paříži. Premiéra v ČR: 28. 11. 2013, distribuční společnost ARTCAM.

- OPERATION LIBERTAD (Opération Libertad) se odehrává v roce 1978, kdy ilegální levicová skupina obsadí curyšskou banku podporující jihoamerické diktátory. Režisér Nicolas Vadimoff nabízí alegorii k současné geopolitické situaci. Premiéra v ČR: 21. 1. 2014.

V Soutěži – Výběru české kritiky se o Cenu diváků utkají filmy zvolené českými filmovými novináři. V letošním výběru se objeví nové filmy, které měly světovou premiéru na festivalu v Cannes či Karlových Varech: Henri (režie Yolande Moreauová), Chvíle setkání (režie Jérôme Bonnell), Život Adèle (režie Abdellatif Kechiche), Michael Kohlhaas (režie Arnaud des Pallières), Zámek v Itálii (režie Valeria Bruni-Tedeschiová) a Minulost (režie Asghar Farhadi). Dále sekce představí Velký závod (režie Laurent Tuel), animovaný film Aya (režie Clément Oubrerie a Marguerite Abouetová) nebo oceněný debut mezinárodního festivalu Fresh Film Fest Apači (režie Thierry de Peretti).

V rámci 16. ročníku Festivalu francouzského filmu se budou moci čeští diváci seznámit s dílem Abdellatifa Kechiche. V sekci Pocta: Abdellatif Kechiche bude uvedeno všech pět dosavadních filmů tohoto talentovaného, původem tuniského herce a režiséra. Kromě jeho debutu Voltairova chyba, který získal v roce 2001 Cenu za nejlepší debut na Mostře v Benátkách, uvede festival i jeho následující filmy ověnčené řadou festivalových cen: Únik (cena Francouzské filmové akademie), Kuskus (cena Francouzské filmové akademie 2008, Zvláštní cena na Mostře v Benátkách 2007), Černá Venuše (Prix Lumière 2011 za největší ženskou hereckou naději). Kechichovu tvorbu pak uzavře předpremiérové uvedení režisérova posledního snímku Život Adèle, který uspěl na letošním MFF v Cannes.

Součástí festivalu bude i tradiční a divácky oblíbený Večer krátkých filmů sestavený ze snímků mladých francouzských režisérských talentů uvedených na světových filmových festivalech.
Sekce Filmové hity se ohlédne za nejlepšími distribučními tituly let 2012 - 2013. Diváci se mohou těšit na filmy Pěna dní režiséra Michela Gondryho, Kapitál režiséra Costy-Gavrase, Renoir režiséra Gillese Bourdose (film reprezentuje Francii v soutěži o Oscara 2014), Láska všemi deseti režiséra Régise Roinsarda a další.
_______________________________________________________________________

Festival se koná v šesti partnerských kinech: v Kině 35 Francouzského institutu v Praze, v kinech sítě Europa Cinemas (Praha: Světozor, Lucerna, Brno: Scala, České Budějovice: Kotva) a v pražském multikině CineStar Anděl.
Všechny filmy jsou uváděny v původním znění s českými titulky nebo s českým dabingem.
Vstupné na festivalové projekce činí 90 Kč.

Oficiální internetové stránky festivalu: www.festivalff.cz
Facebookové stránky festivalu: www.facebook.com/festivalff
Komentáře (2)

With saint 2 clean at your service, you don’t have to sacrifice your important time in cleaning your home. We are a cleaning service company having a team of professionals who can make your workplace spotless in no time.
Dog hoodie 2020-01-03 08:14:41
Dog Beds & Accessories | Puppy House | Dog Carriers: DoggySwagShop & Doggy Swag Shop. Hype Beast Fashion at its finest, comfortable high end fashion. Pupreme Hoodie available in 3 colors. Fast and Free Shipping! Our BEST SELLER! Each one of our products is quality tested. This outfit can keep your baby warm even in the cold/winter without fear of joint pain or shivering.

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>