Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Festivaly
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Festival francouzského filmu (22)

2013-10-23 13:11

21 - 27.11.2013, Praha

http://www.festivalff.cz/

16. ročník Festivalu francouzského filmu uvede deset předpremiérových titulů, v jejichž čele stojí letošní Zlatou palmou v Cannes oceněné drama Abdellatifa Kechiche ŽIVOT ADÈLE (La vie d’Adèle). Tvorbu tohoto významného francouzského režiséra připomene festival pěti jeho snímky v rámci sekce Pocta Abdellatifu Kechichovi. Pražská část festivalu dále nabídne soutěžní sekci Výběr české kritiky s devíti snímky, které se utkají o cenu diváků. Zvláštní uvedení připomene životní jubileum Jeana-Paula Belmonda filmem MUŽ Z RIA (L’Homme de Rio) režiséra Philippa de Broky. Na programu nebude chybět ani divácky oblíbený Večer krátkých filmů.

Předpremiéry distribučních titulů:

- ŽIVOT ADÈLE (La vie d’Adèle) je titul posledního filmu významného režiséra tuniského původu Abdellatifa Kechiche, který letos šokoval a zároveň nadchnul kritiky a publikum na festivalu v Cannes a odnesl si odtud nejvyšší ocenění - Zlatou palmu. Film vypráví o strhující lásce dvou hledajících se dospívajících dívek. Premiéra v ČR: 28. 11. 2013, distribuční společnost Film Europe.

- 17 DÍVEK (17 filles) je film natočený podle skutečné události, kdy se 17 gymnazistek na malém městě rozhodlo společně ve stejnou dobu otěhotnět a svůj plán dotáhnout do konce. Premiéra v ČR: 2. 1. 2014, distribuční společnost Film Europe.

- S MOLIÈREM NA KOLE (Alceste à bicyclette) je novodobá filmová adaptace Molièrova Misantropa. V příběhu o přátelství, ztracené a znovunalezené herecké vášni excelují herci Lambert Wilson a Fabrice Luchini. Premiéra v ČR: 9. 1. 2014.

- CAMILLE CLAUDEL 1915 (Clamille Claudel 1915) přináší příběh sochařky, někdejší milenky Augusta Rodina a sestry básníka Paula Claudela, internované vlastní rodinou do ústavu pro choromyslné. Režisér Bruno Dumont obsadil do hlavní role vynikající Juliette Binocheovou. Premiéra v ČR: 5. 12. 2013 distribuční společnost Film Europe.

- JEPTIŠKA (La Religieuse) je nové filmové zpracování světoznámé literární předlohy v režii Guillauma Niclouxe. Drama o boji za svobodu představí stoupající hvězdu francouzského filmu Pauline Etienneovou v roli šestnáctileté dívky poslané v 18. století proti své vůli do kláštera. Premiéra v ČR: 12. 12. 2013, distribuční společnost Film Europe.

- VELKÝ ZÁVOD (La Grande boucle) je komedie z prostředí známé cyklistické soutěže Tour de France. Hlavní hrdina, v podání francouzského herce Clovise Cornillaka, se rozhodne vzbouřit se svým životním peripetiím a splní si svůj sen. Zúčastní se nejslavnějšího cyklistického závodu na světě. Premiéra v ČR: 28. 11. 2013, distribuční společnost Film Europe.

- JEN 17 (Jeune & Jolie) je nejnovějším počinem ceněného režiséra Françoise Ozona, který film letos představil v hlavní soutěži v Cannes. Portrét sedmnáctileté dívky ve čtyřech ročních obdobích přináší pohled na sexuální dospívání a na téma prostituce. Premiéra v ČR: 28. 11. 2013, distribuční společnost 35MM.

- MÁ VLAST (Né quelque part) zpracovává s humorem aktuální téma africké imigrace do Evropy. Ve vedlejší roli se představí známý francouzský komik marockého původu Jamel Debbouze. Premiéra v ČR: 16. 1. 2014, distribuční společnost Film Europe.

- PARCHANTI SPÍ DOBŘE (Les Salauds) je nový snímek režisérky Claire Denisové s charismatickým Vincentem Lindonem a krásnou Chiarou Mastroianniovou v hlavních rolích. Napínavý příběh pomsty a odkrývaných rodinných tajemství se odehrává v současné Paříži. Premiéra v ČR: 28. 11. 2013, distribuční společnost ARTCAM.

- OPERATION LIBERTAD (Opération Libertad) se odehrává v roce 1978, kdy ilegální levicová skupina obsadí curyšskou banku podporující jihoamerické diktátory. Režisér Nicolas Vadimoff nabízí alegorii k současné geopolitické situaci. Premiéra v ČR: 21. 1. 2014.

V Soutěži – Výběru české kritiky se o Cenu diváků utkají filmy zvolené českými filmovými novináři. V letošním výběru se objeví nové filmy, které měly světovou premiéru na festivalu v Cannes či Karlových Varech: Henri (režie Yolande Moreauová), Chvíle setkání (režie Jérôme Bonnell), Život Adèle (režie Abdellatif Kechiche), Michael Kohlhaas (režie Arnaud des Pallières), Zámek v Itálii (režie Valeria Bruni-Tedeschiová) a Minulost (režie Asghar Farhadi). Dále sekce představí Velký závod (režie Laurent Tuel), animovaný film Aya (režie Clément Oubrerie a Marguerite Abouetová) nebo oceněný debut mezinárodního festivalu Fresh Film Fest Apači (režie Thierry de Peretti).

V rámci 16. ročníku Festivalu francouzského filmu se budou moci čeští diváci seznámit s dílem Abdellatifa Kechiche. V sekci Pocta: Abdellatif Kechiche bude uvedeno všech pět dosavadních filmů tohoto talentovaného, původem tuniského herce a režiséra. Kromě jeho debutu Voltairova chyba, který získal v roce 2001 Cenu za nejlepší debut na Mostře v Benátkách, uvede festival i jeho následující filmy ověnčené řadou festivalových cen: Únik (cena Francouzské filmové akademie), Kuskus (cena Francouzské filmové akademie 2008, Zvláštní cena na Mostře v Benátkách 2007), Černá Venuše (Prix Lumière 2011 za největší ženskou hereckou naději). Kechichovu tvorbu pak uzavře předpremiérové uvedení režisérova posledního snímku Život Adèle, který uspěl na letošním MFF v Cannes.

Součástí festivalu bude i tradiční a divácky oblíbený Večer krátkých filmů sestavený ze snímků mladých francouzských režisérských talentů uvedených na světových filmových festivalech.
Sekce Filmové hity se ohlédne za nejlepšími distribučními tituly let 2012 - 2013. Diváci se mohou těšit na filmy Pěna dní režiséra Michela Gondryho, Kapitál režiséra Costy-Gavrase, Renoir režiséra Gillese Bourdose (film reprezentuje Francii v soutěži o Oscara 2014), Láska všemi deseti režiséra Régise Roinsarda a další.
_______________________________________________________________________

Festival se koná v šesti partnerských kinech: v Kině 35 Francouzského institutu v Praze, v kinech sítě Europa Cinemas (Praha: Světozor, Lucerna, Brno: Scala, České Budějovice: Kotva) a v pražském multikině CineStar Anděl.
Všechny filmy jsou uváděny v původním znění s českými titulky nebo s českým dabingem.
Vstupné na festivalové projekce činí 90 Kč.

Oficiální internetové stránky festivalu: www.festivalff.cz
Facebookové stránky festivalu: www.facebook.com/festivalff
Komentáře (22)

trev 2022-06-17 09:18:04
nice article
hot celebrities 2022-06-16 05:21:21
Excellent topic! The reader really enjoyed it
cheap Yeezys 2022-04-09 02:38:06
According to Sneaker Bar Detroit, this shoe was a limited release, instantly qualifying it for waves of hype.
run 3 2022-02-21 08:48:21
I'm so happy to be a part of this event. Learned a lot from the most influential people and brightest minds within the community as well as countless opportunities for networking, code sprints, and informal conversations.
gutter cleaning 2021-12-15 11:17:08
I love how this site shares information like this. This is really timely because I will travel to France to visit my brother.
Dumpster Rental 2021-12-15 11:13:34
Is there a way I will be notified for the new post of this site? I just love reading more from this page.
sexy anime fox girl 2021-09-06 05:41:43
Good Post about French film festival. I like romantic French films.
sdfsd 2021-06-17 11:57:30
<a href="https://glosina.com/">https://glosina.com/</a> <a href="https://decerea.com/">https://decerea.com/</a> <a href="https://etecert.com/">https://etecert.com/</a> <a href="https://etecert.com/about-us/">https://etecert.com/about-us/</a> <a href="https://etecert.com/practice-areas/">https://etecert.com/practice-areas/</a> <a href="https://etecert.com/contact/">https://etecert.com/contact/</a>
sdfsd 2021-06-17 11:57:06
najlepsze steki na Woli [url=https://kewam.com/]https://kewam.com/[/url] w Warszawie najlepsze steki na Woli [url=http://kewam.com/]http://kewam.com/[/url] w Warszawie najlepsze steki na Woli [url=https://www.kewam.com/]https://www.kewam.com/[/url] w Warszawie najlepsze steki na Woli [url=http://www.kewam.com/]http://www.kewam.com/[/url] w Warszawie
sdfsd 2021-06-17 11:56:18
najlepsze steki na Woli https://kewam.com/ w Warszawie najlepsze steki na Woli http://kewam.com/ w Warszawie najlepsze steki na Woli https://www.kewam.com/ w Warszawie najlepsze steki na Woli http://www.kewam.com/ w Warszawie
fake yeezy website 2021-05-06 09:41:16
According to many dissatisfied customers, review sites, and even news reports, Yeezy Supply is not legit. This online store has got so many complaints that the BBB (Better Business Bureau) had to investigate it and interfere. If you came here for a quick answer, do not buy at Yeezy Supply.
best truck mattress 2021-03-05 01:11:27
designed to provide a memory of comfort and softness
anime fox girl 2021-03-04 10:44:39
Found the post worthy enough to give a notice…truly a well-written post with a truckload of information!
home based opportunities 2021-01-29 11:03:17
An Easy Additional Income Idea to Make Some Extra Bucks
Moving lower we see an ultra-flexible sole paired with an ergonomic sole with “No Memory” technology. Applied on the sole is an embossed rear logo and side contrast graffiti “BALENCIAGA” logo cut off by the rubber outsole segment. At just 240 grams, the shoe provides a barefoot feel and comfortable ride. Each shoe comes complete with a Balenciaga marked dust bag and box set.
High quality copycat Balenciaga sneakers 2020-11-18 09:55:46
Moving lower we see an ultra-flexible sole paired with an ergonomic sole with “No Memory” technology. Applied on the sole is an embossed rear logo and side contrast graffiti “BALENCIAGA” logo cut off by the rubber outsole segment. At just 240 grams, the shoe provides a barefoot feel and comfortable ride. Each shoe comes complete with a Balenciaga marked dust bag and box set. https://www.popkicksneakers.com/balenciaga/cheap-balenciaga-shoes-speed-trainer-for-sale.html
pro essays 2020-08-13 07:52:21
French and Italian are two foreign languages that I'm trying to learn now at Campbellsville University (online courses for free). When our cinematography teacher retired, we had a new professor who was a French director and scenarist. He wrote his scripts for plays, movies and pro essays reviews.
SEO Training Lahore 2020-07-05 04:34:03
Thanks, it is a nice website. I enjoyed reading it. Very thanks again. I am really enjoying reading your well written Information.
things to do 2020-05-14 10:25:34
Wonderful illustrated information. I thank you about that. No doubt it will be very useful for my future projects. Would like to see some other posts on the same subject. To find 10 Things to Do in Terskol That You Shouldn't Miss , please check link
James Crowfield 2020-03-06 03:37:40
Are you looking forward to redecorating your house? Impexlog Inc. is a known online shopping store providing the best products at affordable pricing ranges. <a href="https://impexloginc.com/product-category/bags/handbag/">Top Brands for Women Handbags in Alberta</a> With an easy to navigate the website, all you have to do is search in the category to find the product that you need. Visit our website to find information.
With saint 2 clean at your service, you don’t have to sacrifice your important time in cleaning your home. We are a cleaning service company having a team of professionals who can make your workplace spotless in no time.
Dog hoodie 2020-01-03 08:14:41
Dog Beds & Accessories | Puppy House | Dog Carriers: DoggySwagShop & Doggy Swag Shop. Hype Beast Fashion at its finest, comfortable high end fashion. Pupreme Hoodie available in 3 colors. Fast and Free Shipping! Our BEST SELLER! Each one of our products is quality tested. This outfit can keep your baby warm even in the cold/winter without fear of joint pain or shivering.

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>