Skrýt výsledky vyhledávání
rss feed

Home page – Divadla – Líbilo se

Králíček letí!
2013-11-12

Králíček letí!  (12)

Hra Králíček mladé finské autorky Saary Turunen v podání Divadla Letí je překvapením v krabičce ovázané růžovou mašlí, anebo velkým zmrzlinovým pohárem se spoustou šlehačky – tak krásným, když je čerstvý, a tak ohyzdně rozteklým, když ho rychle nesníte.
 
„Drž se toho, co je. Ne toho, co by mělo být!“
2012-10-08

„Drž se toho, co je. Ne toho, co by mělo být!“  (4)

...říká ve hře Mein Kampf Adolf Hitler jako rozmazlený mladý fracek dobráckému židovi, po jehož zádech se vyšplhá k vlastní „dospělosti“.
 
Mezinárodní divadelní hit - hra  Kumšt letos naposledy v Divadle Na Jezerce
2011-05-20

Mezinárodní divadelní hit - hra Kumšt letos naposledy v Divadle Na Jezerce  (7)

Legendární herec Jan Tříska opět v Divadle Na Jezerce v jedné z nejúspěšnějších inscenací a komedií na této scéně - hře Kumšt světově proslulé hry Yasminy Rezy.
 
Šoa jako odžité vyprávění
2011-03-17

Šoa jako odžité vyprávění

Z cyklu Hyde Park ve Švandově divadle na Smíchově poněkud vybočuje projekt Šoa.
 
Dejvické neblufuje
2011-02-22

Dejvické neblufuje  (2)

Poker. Zdánlivě nudné téma na divadelní hru přináší v podání herců Dejvického divadla a režie Jana Pokorného další perlu ve zdejším repertoáru. Čekáte v pokeru spravedlnost?
 
Heroes just for one day aneb Macbeth v Divadle v Dlouhé
2010-11-22

Heroes just for one day aneb Macbeth v Divadle v Dlouhé

„Už jsi viděl Macbetha v Dlouhé?“ Tuto otázku možná uslyšíte stále častěji. Inscenace, která měla první premiéru na konci června, ale na druhou si musela počkat díky rekonstrukci divadla téměř půl roku, je totiž uchvacující. Ať si možná příliš znaková, obrazy chvílemi připomínající klipovou kulturu, ale uchvacující...
 
S cizí ženou ve vlastním pokoji
2010-10-05

S cizí ženou ve vlastním pokoji

Návod pro muže jak zvládnout nezáviděníhodnou situaci, když se probudí ve vlastní posteli se ženou, kterou nikdy neviděl, ale která tvrdí, že je jeho zákonitou chotí, předkládá hra Dioptrie růžových brýlí. Jako novinku letošní sezóny ji uvádí Švandovo divadlo.
 
Tattoo: Co se platí není obsah, ale osobní styl?
2010-09-20

Tattoo: Co se platí není obsah, ale osobní styl?

Švýcarský dramatik s českými kořeny Igor Bauersima není na českých divadelních prknech nováčkem. Jeho hra NORWAY.TODAY je na repertoáru Divadelního spolku Kašpar již od roku 2003.
 
U:ak, titi, loť, dodo, tu:ta a taluda
2010-04-13

U:ak, titi, loť, dodo, tu:ta a taluda

V překladu znamená vlak, kytička, loď, doktor, tužka a čokoláda. První slova, první záchytné body ve složité struktuře světa. Jak dobře se v tom dětském orientují tvůrci nové inscenace divadla Minor, se můžete přesvědčit, když své ratolesti vezmete na představení Moje první encyklopedie. Je určené pro děti od 3 let, ale zvládnou ho bez problému i děti o malinko mladší. Tak dobře totiž odpovídá tomu, co důvěrně znají.
 
I s Hitlerem může být legrace
2010-02-23

I s Hitlerem může být legrace

V Divadle v Dlouhé uvádějí novou hru Arnošta Goldflama U Hitlerů v kuchyni. Jak ukazuje režisér Jan Borna a všichni účinkující - ona i s takovým Adolfem Hitlerem, o němž se traduje, že neměl smysl pro humor, může být docela legrace...
 
Markéta Lazarová se představí i na divadelním jevišti
2010-02-18

Markéta Lazarová se představí i na divadelním jevišti  (4)

Známá kniha Vladislava Vančury i film Františka Vláčila zpracovaly téma přeměny nevinné dívky zaslíbené Bohu v ženu, která je ochotna bojovat za svou pozemskou lásku k muži. Příběh Markéty, dcery Lazarovy se nyní dočkal i divadelního zpracování ve formě absolventské inscenace studentů činoherního herectví DAMU.
 
Benešovy dekrety a Hitlerovy peníze
2010-01-30

Benešovy dekrety a Hitlerovy peníze

Sudetská otázka ožívá v groteskně hořkém příběhu, v němž není vše tak jednoznačné, jak se na první pohled zdá. Hru o restituci jednoho právem či neprávem zabaveného židovského majetku uvedlo v lednové premiéře Švandovo divadlo.
 
Říkal tady někdo něco o estébé?
2010-01-13

Říkal tady někdo něco o estébé?

Předposlední inscenací, kterou ještě na podzim vstříc své nejisté budoucnosti uvedlo Divadlo Komedie, byla dramatizace románu Hrdinové jako my německého spisovatele Thomase Brussiga. Vyhrocená situace okolo udílení finančních grantů se v divadle naštěstí alespoň na čas uklidnila, a diváci se tak i celou nadcházející sezónu mohou konfrontovat s vlastními retencemi dob nedávno minulých. Třeba jim v tom pomůže i nadstandardní péro Klause Uhltzschta.
 
AUTOBUS DO STANICE OUHA
2009-12-29

AUTOBUS DO STANICE OUHA

Erika, hrdinka divadelní hry Autobus (Co dokáže světice), se ocitla ve špatný čas ve špatném autobuse nebo to tak přeci jen mělo být? Je nebo není prodlouženou rukou Prozřetelnosti? Odpovědí se musí Erika teprve dobrat a pokud máte čas a chuť můžete u toho ve Švandově divadle být.
 
SVEDENÝ CASANOVA
2009-12-29

SVEDENÝ CASANOVA  (1)

I mistr tesař se někdy utne, tak proč ne slavný milovník. Záměna pokoje při jeho nočním dostaveníčku vyvolá bouři ve vztazích hostů jednoho zapadlého hotýlku. Jak se s tím vyrovnají oni i sám velký svůdce, je to, oč běží v mírně nahořklé komedii Casanova v lázních, kterou jako novinku sezóny uvádí Švandovo divadlo.
 
Mnoho povyku pro nic: Komedie plná omylů
2009-12-02

Mnoho povyku pro nic: Komedie plná omylů

Bojíte se přílišné konzervativnosti shakespearovských dramat? Pak je inscenace Mnoho povyku pro nic ve Švandově divadle určená přímo vám. Naopak, patříte-li k vyznavačům tradičního pojetí Shakespeara, nejspíš budete muset leccos překousnout. Čím rychleji si zvyknete na historicky nesourodou směs kostýmů, tím dřív se budete moci věnovat samotnému ději.
 
Když se sny mění v noční můru
2009-12-01

Když se sny mění v noční můru

Jako svou předposlední premiéru v letošním roce uvedlo Divadlo Komedie hru německého dramatika Olivera Bukowského Hosté. Překvapivě hned na prosinec je ohlášena i její derniéra, stejně jako všech ostatních představení z repertoáru divadla. Překvapivě tedy pouze pro toho, kdo nesleduje naprosto nepochopitelnou kulturní politiku pražského magistrátu. Nejen absurdní hrozba ukončení provozu divadla je ale důvodem, proč na Hosty zajít.
 
NEVĚŘTE ŘEDITELŮM A HERCŮM UŽ VŮBEC NE!
2009-11-19

NEVĚŘTE ŘEDITELŮM A HERCŮM UŽ VŮBEC NE!  (4)

Divadelní adaptace stejnojmenného filmu Kdo je tady ředitel? je sice především bláznivou komedií, ale vykresluje lidské charaktery a vztahy na pracovišti natolik věrně, že si po jejím zhlédnutí už nemůžete být jisti, co je váš kolega opravdu zač. Uvádí Švandovo divadlo.
 

Doporučujeme

Nadcházející akce

>