Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Festivaly
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Febiofest 2014 (1)

2014-03-16 10:04

20 - 28.3.2014
21. mezinárodní filmový festival Praha

program na http://www.febiofest.cz


21. ročník MFF Praha – Febiofest proběhne od 20. do 28. března v Cinestaru Anděl v Praze. Dnes byl na webu www.febiofest.cz zveřejněn plný program festivalu, obsahující 141 filmů ze 60 zemí, rozčleněných do 18 programových sekcí. Diváci se můžou těšit celkem na 542 projekcí (z toho 436 v Praze). Prodej vstupenek začíná ve středu 12. března ve 12:00.

Kompletní program najdete zde: http://www.febiofest.cz/cs/program
 
Kromě promítání ve všech sálech Cinestaru Anděl diváci v programu najdou také projekci v Meetfactory. Významný francouzský host festivalu, animátor a režisér Sylvain Chomet tam 26. března v 19:00 uvede svůj film Iluzionista bude o něm diskutovat s diváky i výtvarníky.
 
Zveřejněný program obsahuje také všechny regionální ozvěny včetně nově přidaného dne Febiofestu v Mikulově – 15. dubna.
 
Panorama světového filmu přináší bohatý výběr. Včetně 3D
 
V programu dominuje obsáhlá sekce Panorama světového filmu. V ní bude k vidění například novinka Romana Polanského, držitele Kristiána za přínos světové kinematografii, Venuše v kožichu. Jude Law se představý jako excentrik, který opanoval film Dom Hemingway. V sekci se objeví i 3D podívané Pamplona - běh s býky a Stalingrad, „hru se žánrovými kartami“ představuje německý western Zlato Thomase Arslana.
Febiofest uvede i nejoceňovanější polský film roku, snímek Ida od Pawla Pawlikowského (hosta festivalu v roce 2012). Festivalovou scénou zahýbal Alain Guiraudie filmem Neznámý od jezera, který se v programu také objevuje, a Febiofest se vrací k filmům Kanaďana Denise Villeneuva, který natočil podmanivý film Nepřítel s Jakem Gylenhaalem.
 
Festival pro diváky připravil také průvodce se všemi praktickými náležitostmi. Najdete ho online zde: http://febiofest.cz/cs/neprehlednete/prakticky-pruvodce-divaka-febiofestem-18
 
 
Víc filmů o víkendu. MFF Praha – Febiofest změnil systém programování filmů
 
Filmy jsou v programu letošního 21. ročníku festivalu rozmístěné jinak, s důrazem na víkend. „Vycházíme tím vstříc diváckým preferencím,“ říká Fero Fenič, prezident festivalu. Mj. na základě výsledků dotazníkového šetření, provedeného mezi návštěvníky loňského jubilejního 20. ročníku vypadá letošní program jinak a klade větší důraz na projekce v sobotu 22. a neděli 23. března. „Posílili jsme víkendový program, kde promítáme intenzivněji už od dopoledních hodin, a to nejenom dětské filmy Febiofestu Junior. Ve většině sálů o víkendu proběhne pět projekcí za den. Přesunuli jsme do víkendu některé projekce, na které to ve všední den odpoledne diváci nestíhali z práce nebo školy,“ říká programový ředitel Štefan Uhrík.

MFF Praha – Febiofest, 20. – 28. 3 2014, Cinestar Anděl
www.febiofest.cz
 

Komentáře (1)

Custom Logo Design In London UK 2019-08-29 04:57:53
This is such an extraordinary Blog Carnival I truly delighted in perusing everybody's articles. Each is extraordinary and fascinating, and every ha such brilliant tips, updates, and thoughts for beginning, developing, and having an effective private practice.

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>