Skrýt výsledky vyhledávání
rss feed

Home page – Kina – Potěší

Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Dračí kamarád

2010-05-31 15:00

Vikinskou vesničku na ostrově Blp trápí škůdci. Nejsou to ale jen tak ledajaké malé potvory. Jsou to přímo hroziví draci. A hned několik druhů. Bezbranné ovce si tak v pařátech odnáší dvouhlavý Ohavný zipák, robustní Garvan a další obludy. Vikingové jsou ale drsný národ, který se jen tak nedá a svou vesnici si statečně brání. Jakou roli v téhle polízanici sehraje vikinský puberťák Škyťák, který používá spíše hlavu než svaly? Odpověď najdete ve filmu Jak vycvičit draka, který můžete vidět v 3D verzi v českých kinech od 1. dubna.

Škyťák touží jen po tom, aby zapadl mezi ostatní větrem a děsivými dobrodružstvími ošlehané Vikingy. Jenže přimět svého barbarského otce Kliďase Velikána, který je ještě ke všemu vůdcem kmene, aby na něj byl pyšný, není vůbec jednoduché. Škyťák navíc není ani veliký, ani příliš svalnatý a v bitvách s draky spíše překáží. Nadšená tak z něj není ani sebevědomá a statečná Astrid. A to Škyťákovi na radosti taky nepřidává. Vypadá to, že nikdo nechce ocenit jeho přednosti, mezi které patří bystrost a vynalézavost. To, co nemá ve svalech, má totiž mladý Viking v hlavě. A tak se mu jednou podaří chytit toho nejnebezpečnějšího draka – Noční fůrii. Využije ale Škyťák svou šanci zabít obludu a dokázat, že je drsný Viking? Co když zjistí, že drak nemusí být nepřítel? A jak se na to bude tvářit zbytek vesnice?

Dobrodružný 3D příběh pochází od tvůrců oblíbených komedií Shrek a Madagaskar. A ve srovnání s nimi určitě dobře obstojí. Draci vám budou létat nad hlavami, Vikingové se na vás budou s křikem řítit a vikinská vesnička na strmém břehu ostrova Blp vám bude připadat prostě malebná. Ať už bude zrovna probíhat nemilosrdný boj mezi draky a obyvateli ostrova Blp nebo bude Škyťák polehoučku navazovat přátelství s drakem Bezzubkou, vtáhne vás 3D provedení do děje. Příběh na motivy stejnojmenné knihy Cressidy Cowellové navíc potěší nejen malé návštěvníky ale i dospělé. Vždyť touhu nebýt outsiderem a zapadnout mezi ostatní zná každý. Stejně tak si všichni dobře pamatujeme na to, jak těžké je období dospívání. A o to víc pokud jsme v něčem trochu odlišní. No a koho by nedojal příběh přátelství, kterému není tak úplně přáno?

Animované filmy Shrek a Madagaskar už dokázaly, že jejich tvůrci dokáží zaujmout nejen dětské diváky ale i ty odrostlejší. Vtipné okamžiky si v nich našly všechny generace. A stejně je tomu u filmu Jak vycvičit draka. Příběh o obyvatelích ostrova Blp bezpochopy potěší malé diváky. Slzu ale možná na konci zamáčkne i kdejaký dospělý.

Časy a místa projekcí filmu naleznete zde.

Foto BontonFilm

Markéta Žižková

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>