Skrýt výsledky vyhledávání
rss feed

Home page – Město – Perličky

Objevujeme Zapomenutá místa Prahy
2012-02-05

Objevujeme Zapomenutá místa Prahy  (1)

Pražská informační služba (PIS) ve spolupráci se všemi městskými částmi a za podpory Magistrátu hlavního města Prahy vyhlašuje jedinečnou soutěž pro Pražany nazvanou Zapomenutá místa Prahy.
 
Potěšení pro více smyslů
2011-02-07

Potěšení pro více smyslů  (45)

Rádi byste absorbovali trochu kulturního dění, ale nechce se vám zrovna pobíhat po městě a pak se v galerii husím pochodem vydat od díla k dílu?
 
Přijďte si poslechnout pražské zvony
2010-09-24

Přijďte si poslechnout pražské zvony  (60)

Na ochozu zvonice Mikulášského chrámu si můžete poslechnout 13 pražských zvonů.
 
Za cizokrajnými rostlinami do Průhonického parku
2010-05-10

Za cizokrajnými rostlinami do Průhonického parku  (4)

První máj už je za námi, ale prodloužit si lásky čas může každý. A to například procházkou Průhonickým parkem, který je od Prahy vzdálený jen několik minut jízdy hromadnou dopravou. Parkem se ale nemusí procházet jen zamilované dvojice. Na své si zde přijdou i rodiny s dětmi nebo prostě každý, kdo je rád venku v krásném prostředí.
 
Všechny pražské přívozy od dubna opět v provozu
2010-03-30

Všechny pražské přívozy od dubna opět v provozu

Jen za loňský rok byla na několika málo lodičkách křižujících vltavské břehy převezena téměř polovina všech obyvatel Prahy. Pochopitelně jenom numericky. Pokud se odhodláte nalodit na přívoz, můžete si leckdy zkrátit cestování po Praze na polovinu a ještě si pro sebe ukořistit romantickou chvilku během každodenního shonu.
 
Pražské hřbitovy: Malostranský
2009-11-24

Pražské hřbitovy: Malostranský  (5)

Malostranský hřbitov není veřejnosti volně přístupný, desetitisíce lidí kolem něj ale denně jezdí v tramvajích nebo v automobilech, řada z nich si ho z tohoto letmého setkání určitě pamatuje. Je to ostrůvek klidu a minulosti nad hektickou současností Smíchova a také nejvýznamnější historická památka v Košířích. 
 
Pražské hřbitovy: Vyšehrad
2009-11-24

Pražské hřbitovy: Vyšehrad  (3)

Vyšehradský hřbitov, to je místo prostoupené národní historií, stejně jako celý Vyšehrad, na jehož vrcholu se hřbitov nachází. Blíží se tradiční svátek zemřelých, Dušičky, které budou, tak jako každý rok, 2. listopadu. Hodně lidí v ten den nebo před ním zamíří tam, kde jsou pohřbeni jeho blízcí. Na Vyšehradě je pohřbeno mnoho těch, kteří by měli být blízcí a vzácní českému národu.
 
Pražské hřbitovy - Břevnov
2009-11-24

Pražské hřbitovy - Břevnov  (351)

Břevnovský hřbitov si nelze představit bez Břevnovského kláštera. Pokud se sem ale někdo vydá za poznáváním pražských pamětihodností, měl by jít nejméně dvakrát. Jednou do kláštera a jeho parku a jednou na hřbitov.
 
Kam na trilobity v Praze?
2009-11-23

Kam na trilobity v Praze?  (86)

Co se skrývá pod pojmem „trilobit“, ví nejspíše každý. Přeci jen je většina z nás ovlivněna dobrodružnými knížkami našeho dětství, kde se toto téma objevuje vcelku hojně, například ve Foglarově „Zemi nikoho“. Nechtěli jste se tehdy také vydat za něčím takovým? Uvnitř lokality pražských nalezišť trilobitů.
 
Rukověť pražského lesního muže
2009-11-23

Rukověť pražského lesního muže  (11)

Tip na výlet: Jsem sice původem takřka z venkova a mnohem lépe než v Praze se cítím někde na horách, ale jedno našemu hlavnímu městu nemůžu upřít. Je obklopeno nádhernými lesy...
 
Petřínská rozhledna trumfuje Eiffelovu věž!
2009-11-23

Petřínská rozhledna trumfuje Eiffelovu věž!  (31)

Dokonce ji výškou o sedmnáct metrů přesahuje. Aspoň to tvrdí zbrusu nový web zabývající se historií i současností Petřína a jeho slavné rozhledny. Uvádí pro to i rozumné důvody. Uvnitř foto a odkaz na stránky.
 
>