Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

KÁVA A ČAJ – Co budete popíjet pod stromečkem? (6)

2011-11-30 10:24

Praha je oproti ostatním městům v republice celkem velká, ale stále je tu jen několik míst, kde koupíte dobrý, čerstvý čaj a znamenitou kávu. Znáte je?

Cha Dao – cesta k dobrému čaji
Cha Dao
je rodinná čínská čajovna v Jeruzalémské ulici. Vzhledem k tomu, že jsem náruživým pijákem zeleného čaje, navštěvuji ji pravidelně. Neméně oblíbená je též u příznivců čajů Oolong, minout by ji ale neměl ani ten, kdo ctí Pu-Erh. Jednoznačnou předností této čajovny, která se ani zdaleka nepodobá jejím českým sestřenicím upřednostňujícím sezení u malých stolečků, nebo přímo na zemi, je nesporná čerstvost nabízeného zboží.

Majitelé čajovny jsou zároveň majiteli čajových plantáží a popíjet každý den čaj patří k jejich mnohaleté rodinné tradici. Čaje z Číny přiváží několikrát do roka a nakoupíte zde jak „základní“ levnější sorty, tak exkluzivní sorty, na které už se musí nějakou chvíli házet do prasátka. Speciální nabídkou letošního podzimu je šestice lisovaných Pu-Erhů nazývaných „Šest starých slavných čajových hor“ (Gu Liu Da Cha Shan - 古六大茶山). Jedná se o čaje ze starých, divoce rostoucích čajovníků z regionu Yi Wu  a každý koláč o hmotnosti 200g stojí 1.300 korun.


V čajovém klubu Cha Dao dobře nakoupíte

Za zkoušku ale stojí i levnější varianty. Čaje jsou skladovány ve velkých chladicích boxech. Pokaždé, když vám dají přivonět, je to intenzivní zážitek a i ten nejlevnější Gunpowder ze sebe vydá svůj veškerý potenciál. Kromě čajů nakoupíte v čajovně i pěkné čajové nádbí, kterému vévodí Yixingská keramika. Ale i takovou skleněnou konvici si rychle oblíbíte. obzvlášť, když si pod ní pořídíte ohříváček na čajovou svíčku a čaj vám tak nebude mít šanci vychladnout a navíc se budete celou dobu kochat i jeho krásnou barvou. Podrobnosti o nabízených čajích a čajovém příslušenství najdete TADY.


Kromě čajů i velký výběr čajového nádobí

Darjeelingy z druhé sklizně
Původně indický čaj, dnes se samozřejmě pěstuje i na mnoha dalších místech. Přestože i Cha Dao letos dovezla ukázku letní sklizně darjeelingu, pro větší výběr tohoto čaje navštivte čajovnu V síti na Vinohradech. V čajovně koupíte čaje z nejrůznějších oblastí, kromě Japonska, Indie, Číny, také z Gruzie, Keni, nebo Turecka. Navíc se tu můžete stavit i na oběd nebo nějaký kulturní program, což obzvlášť vánoční nakupování často plné shonu a nervozity, zpříjemní. O nabídce čajů se můžete dopředu informovat ZDE.

Kafe na férovku, čerstvě pražené
Dobrá káva je skvělý dárek. A pravděpodobnost, že potěšíte obdarovaného je přece jen o něco větší, než u čajů. Vůně čerstvě upražené kávy, koho by neomámila. Titulem první středoevropské pražírny Fairtrade kávy se pyšní Mamacoffee, které má po Praze několik podniků a do mnoha jiných svou kávu dodává. Za velmi příznivé ceny (od 58 do 70 korun za 100g) u nich nakoupíte 100% arabiku z různých koutů světa. Jako bonus si můžete odnést i informace o jejích pěstitelích . Kávu prodávají jak zrnkovou, tak Vám ji namelou na požadovanou hrubost. Základní nabídku káv z Mamacoffee najdete TADY.

Další oblíbená pražírna, která má v Praze dva obchůdky-kavárny je Ebel Coffee (Řetězová ul., Kaprova ul.). Kávou to u nich krásně voní a znám jejich příznivce, kteří na Ebel Blend, jejich vlastní směs, kterou mívali v nabídce, nedají dopustit. Nutno jen dodat, že kávy u nich jsou průměrně dvakrát tak dražší než v Mamacoffee. Ale vyzkoušejte, určitě nebudete litovat. Detail Ebel Coffee ZDE.

Ještě jste nebyli v Domě Kávy na Letné? V tom případě byste to měli rozhodně napravit. Nedaleko Letenského náměstí, schovaný v postranní Jirečkově ulici je obchod spojený s kavárnou, který poznáte snadno podle šálku na vývěsním štítu. O tom, že se jedná o dobrý podnik svědčí už jen fakt, že si ho lidé najdou. V nabídce převažují směsi, ale najdete tu i řadu jednopruhových káv od La Bohéme. Obsluha je velmi vstřícná, a pokud se v jejich nabídce neorientujete, bude vám dobrým průvodcem a rádcem. Kromě kávy zde zakoupíte i další příslušenství pro její přípravu, včetně kávovaru. Nahlédnout do nabídky můžete ZDE.


V Domě Kávy vám připraví i výbornou kávu na cestu

A dva poslední tipy na závěr. Kávová zrna fermentovaná v těle kunovité šelmičky? Vyhlášenou specialitu Kopi Luwak můžete ochutnat v Baru Bresto ve Štěpánské – šálek za 349 korun! hle ZDE.

A velkým příznivcům kávy a všeho okolo doporučujeme navštívit stránky výjimečné pražírny kávy Doubleshot. Sice nemají základnu v Praze, nakoupit ale můžete i na dálku. Doubleshot TADY.

kaca

Komentáře (6)

wood fence 2021-12-09 03:28:39
Great site thanks admin. More power.
Click here 2021-12-07 05:57:47
nice site
fencingwichitaks.com 2021-11-24 07:49:17
Well this is great site! Would definitely recommend this to my friends. Love the read
Click here 2021-11-23 09:02:01
interesting keep posting!
Crypto cook website 2020-06-11 12:06:11
Crypto Cook is a Cryptocurrency and Forex blog with honest reviews of crypto robots, brokers, wallets, guides and products to help you earn passive income bitcoin wealth app review
Thomas 2011-11-13 12:13:32
Cha Dao (Teanet) je skutečně skvělý na posezení, ale co se týče pu-erhu, příliš bych neupřednostňoval. Když už se zmiňuje v článku konkrétní koláč, pak jejich "Zai Zi Po Ling Cang 2009 Gushu Sheng Ping Cha 145g" je špatně deklarovaný čaj. Zdroj list označují jako Gu shu - staré čajovníky nad 100-120let. Jak zahraniční prodejci tak přímo výrobce se shodl, že je to špatně deklarovaný čaj. I přes upozornění se název nezměnil. Tento konkrétní kus je v Cha Dao k zakoupení za 350,-. Já ho pořídil za $5.90 - tedy i s poštovným nějakých 150-160,-. Mrzí mě, že to musím říci, ale tento přístup mi nesedí k čajovně, která pořádá semináře o Pu-erhu. Co se týče zeleného čaje a oolongu, pak proč ne.

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>