04/12/08 OBJEDNEJTE SI MIKULÁŠE DOKUD JE ČAS
Shánět v Praze Mikuláše až 5. prosince je u čerta těžké a nejlepší Mikulášské trojice jsou dávno rezervované nebo úplně namol. Dali jsme pro vás dohromady nabídku Mikulášských profesionálů i nadšenců. Od mladých dámských čertic a prsatého Mikuláše po hrozivé chlupaté čerty z rakouských Alp. Po zastánce strategie „udělej si sám“ máme tip na Mikulášské převleky.
U všech zmíněných skupin platí tradiční schéma. Před návštěvou vás Mikulášská skupinka prozvoní, abyste mohli venku nebo přede dveřmi včas předat dárky a informovat čerty o hříších vaší ratolesti. Rezervace provádějte pokud možno s předstihem, aby si Mikulášové mohli naplánovat trasu a zbytečně nebloudili.
Pro celou Prahu si můžete objednat opravdu děsivou skupinu. Pouze mezi 18.00 a 19.00 hodinou nebudou k zastižení, neboť se budou předvádět v průvodu na Staroměstském náměstí. Jejich zvláštností je absence anděla. Vycházejí z rakouské tradice, kde je prý postava anděla hrozivější, než samotný čert a tak ho raději ani neangažují. Pro Prahu je možné objednat skupinu – Mikuláš, čert nebo Mikuláš a dva čerti. Za návštěvu zaplatíte závratných 2500 korun, ale vaše dítě si ji bude pamatovat nadosmrti. Pro další informace volejte 608 950 801 nebo pište na
![]() Tohohle čerta si vaše děti zapíší za uši
Na Praze 1 spolupracuje Mikulášský tým s tamní radnicí, která může být zárukou, že čerti nedorazí podobraz. Navíc je zdarma. Pro bližší informace pište nejpozději do 2.12. na e-mailovou adresu , kde s vámi dohodnou podrobnosti.
Na Praze 4 působí už 5 let sehraná trojka studentů tamního gymnázia. Obvyklá cena za návštěvu se pohybuje mezi 200 a 300 korunami.Pište na www.mikulas.yc.cz a a volejte na 737688632 (nejlépe odpoledne nebo večer po 20:00). Jejich hlavní působiště je v Modřanech.
![]() Na Praze 4 je i čert jako andílek
Na Praze 5 se do služby přihlásili studenti „s několikaletou mikulášskou praxí“. Pokud chcete, aby vaše nezbedníky navštívil spravedlivý Mikuláš, postrašil čert a na hodné se usmál anděl volejte po sedmé hodině na tel 607650177 nebo pište na verssika@centrum.cz.
Další dvě trojice z Prahy 5, jednu ve zlaté a druhou ve stříbrné barvě, si můžete objednávat u Václavy Sulkové na tel. 773 619 979. Dopoledne navštěvují školky a pod., odpoledne od 15:30 - 16:00 začínají první pochůzkou a končí večer mezi 20:30 - 21:30. Působí přímo na Malvazinkách, Na knížecí a Andělu, s odvozem i dál, obvykle za svou návštěvu dostávají 300 až 400 korun, za což mohou určitě i skoro profesionální kostýmy. Na Praze 6 mají také svou trojici působící ale pouze v oblasti Hanspaulky a nejbližšího okolí. Návštěvu k vám domů nabízí již od 16:00 a cenu nechávají na vás (obvykle to je cca 150-300 Kč). Pište na Na Praze 9 drží mikulášskou vartu hned několik skupin. Ve Vysočanech si můžete Mikuláše, čerta a anděla objednat na Tel.: 739 840 490 a Emailu: , budou chodit už od 15.00. Téměř celou Prahu 9 prý zvládá čtyřka hned se dvěma čertíky, kterou můžete kontaktovat na , rádi by alespon 150 korun a budou městem procházet od 16.00 až do 21.00. Neváhejte je kontaktovat, jsou zatím volní. Na Černém mostě budou v převlecích chodit mladinké, šestnáctileté slečny a prý už mají pětiletou zkušenost. Nabídka se týká Praha 9 - Černý Most, a sice ulic: Mansfeldova, Bryksova, Maňákova, Bobkova, Kučerova, Františkova, Fejfarova. Možnost objednání od 17h, dle volných termínů. Objednávají po 20 minutách a začínají v 17:00. Ohodnocení je čistě na vás jak uznáte za vhodné. Tel.: 604 420 496. Email: Své kostými neustále vylepšují, je jim kolem třiceti a od 16:30- 20:00 hod. Další skupinka obchází mále děti na Praze 10. Cena za návtěvu je po individuální domluvě, záleží na počtu dětí a množství návštěv v blízkém okolí. Kontaktovat je můžete na Tel.: 605287212, 604232789, Email: info@mikulas-praha.cz, www.mikulas-praha.cz
Na Zbraslavi můžete kontaktovat zkušenou trojici Mikuláš, anděl, čert na e-mailové adrese nebo na telefonu 728 132 814.
A pokud dáváte přednost vlastnímu angažmá a nemáte ještě masku, doporučuji stránky zerty.cz. U větších dětí se ale vystavujete nebezpečí, že vás za laciným herectvím prokouknou a u menších dětské intuici, která bude v tatínkovi ještě dlouho po Mikuláši tušit toho zlého čerta a v mamince podivného anděla. Sám bych mohl vyprávět.
Pokud se dozvíte o dalších Mikulášských týmech působících v Praze, neváhejte nás kontaktovat na adrese .
Veselého Mikuláše !
![]() Děsivá trojice právě opustila peklo turban, kacab
|













