15/10/07 MAMMA MIA, MAMMA MIA! SKUTEČNÝ BROADWAYSKÝ MUZIKÁL V PRAZE!
Na Slovensku prý superúspěšná muzikálová Mamma Mia! „dvíhala zo stoličiek“. Při premiéře v Londýně se zablokovala doprava a nadšení diváci tancovali během představení v divadelních kuloárech. Až do 18. října můžete každý den vidět Mammu miu, prošpikovanou písničkami skupiny ABBA, i u nás. Vedle pražského uvedení se hraje na deseti místech planety. Uvnitř nabízíme ukázky z ruského a korejského provedení. Ano, ABBA mluví všemi jazyky.
Kromě češtiny ovšem. Muzikál uvádí anglický soubor a písničky jsou zpívané v originále, tak jak je znáte v podání původních interpretů. Možná bohudík. Český překlad by zněl u některých skladeb zaručeně potrhle. Na druhou stranu by ale takové „Prachy, prachy, prachy“ dodaly písni s původním neutralizujícím „money“ ten správný vekslácký říz. Na pódiu pražské Sazka Arény každopádně běží paralelní překlad v titulcích.
Od uvedení v britském West Endu v roce 1999 navštívilo muzikál přes 27 miliónů diváků a v roce 2006 se stal nejdéle hraným muzikálem v na newyorské Broadwayi. Podle všech recenzentů stojí za úspěchem hlavně samotné písničky. Kromě Money Money Money zazní v Sazka Aréně např. Dancing Queen, Super Trouper, Voulez-Vous nebo I Have a Dream. Společným rysem těchto superhitů je, že je znají jednoduše všichni, včetně těch, kteří možná ABBU nesjnášejí.
![]()
Dvacetdva písní prolíná jednoduchý a celkem vtipný příběh ze současného Řecka. Dcera někdejší hippie se den před vlastní svatbou rozhodne definitivně poznat, kdo je její otec. Na scénu dostávají tři muži, kteří se v době jejího narození pohybovali kolem její matky. Na výsledek si musíte počkat na představení.
Lístky na lepší místa jsou vyprodaná hodně dopředu, takže je doporučujeme rezervovat. Ceny se pohybují v rozmezí 1 100 až 1 500 Kč. Představení začíná 19.30 hod.
A ještě slíbená videa z představení v Koreji a v Rusku:
|
















