Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Nechoďte na Valentýna do obchoďáku

2012-02-13 17:57

Láska je prodejná coura. Kdo nevěří, ať se jde podívat 14. února do některého z nákupních center. Jakoby platilo jediné, kdo nekoupí, nemá rád. Hoďte diktát obchodních řetězců za hlavu a vezměte svého milého, či svou milou prostě někam ven. Třeba na pivo, medové.

Valentýnský ležák s růžovou pěnou
Přestože pivo s příchutí se u nás na rozdíl třeba od Anglie příliš neujalo, medový ležák pivovaru U Medvídků, vařený při příležitosti svátku sv. Valentýna, už začíná být tradicí. Červené pivo s růžovou pěnou a medovou příchutí svým miláčkům nakoupíte přímo v lahvi, 0,5 l za 60 korun, oproti loňskému roku o 9 korun zlevnilo, nebo si jej můžete vypít točené od 10. února přímo v hostinci U Medvídků. Podrobnosti o Valentýnském ležáku najdete TADY.

Romantický večer se šampaňským
Ještě působivější a romantickému duchu valentýnského svátku věrnější budete, když svého miláčka poctíte sklenkou (i více) pravého šampaňského. Jejich degustace bude 14.2. navečer probíhat ve vinotéce Antoine Philippe v Šafaříkově ulici.  Těšit se můžete na ovocné růžové Champagne Perseval Farge Brut Rosé "s jemnou vůní červeného rybízu, lesních jahod a malin", nebo "perlu mezi víny domu Perseval Farge" - Perseval Farge Cuvée Jean-Baptiste Brut a dvě další. Degustace bude probíhat od 19.00 do 21.00, pak už budete moci popíjet v teple domova. Podrobnosti najdete TADY.

Za lopatkou sv. Valentina
Od té doby, co byly v roce 2003 v depozitáři Vyšehradské kapituly nalezeny ostatky sv. Valentina, se zde každý rok okolo 14. února schází snoubenci připravující se na vstup do manželství. Tentokrát „Pouť snoubenců“ připadne na sobotu 11. února. Pokud se chcete přidat k aktivní účasti, je třeba se předem přihlásit. Od 9.00 do 15.00 bude probíhat tzv. rekolekce, neboli duchovní cvičení určené pro snoubenecké páry. Přípravou na manželství zúčastněné provede Mons. Aleš Opatrný, Th.D. kanovník vyšehradský. Od 15.30 bude následovat mše svatá. Přihláškový formulář a další informace najdete TADY.

Přípravy snoubenců, ale setkáním se sv. Valentinem nekončí. Od 13.-19. února následuje Týden manželství.


Ostatek sv. Valentina nalezený v depozitáři Vyšehradské kapituly

S láskou na lodi
Tříhodinová plavba po Vltavě s tříchodovým menu. Valentýnská plavba po Vltavě, těžko připravíte něco romantičtějšího. Jen pozor původně avizované plavby 10. a 11. února jsou kvůli mrazům zrušeny, na Valentýna se ale vyplouvá. V ceně je raut, lahev vína a květina pro dámu. Podrobnosti a kontakty na rezervace najdete TADY, na Valentýna jsou ještě stále volná místa!

aktualizace: Přidána mimořádná valentýnská plavba 11. 2. !

kaca

    Komentáře (0)

    Přidat komentář

    Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
    Jméno: E-mail:
    Komentář:
      Hlásit nové komentáře.
    Slevy od Slevomatu
    >