Skrýt výsledky vyhledávání
rss feed

Katalog objektů – Výlety – Zimní aktivity

Lyžování Jizerské hory

Fax
483 711 292 (Infocentrum)
www
E-mail
Adresa
Infocentrum - TJ Bižuterie, Pražská 20, Jablonec n/N - 466 01
Telefon
483 710 999 (Infocentrum)
Doprava
Tanvaldský Špičák: Ze Středních i Severních Čech byste se na Tanvaldský Špičák měli za ideálních podmínek dostat do hodiny, z Prahy do hodiny a půl. Tanvald, vzdálený od Špičáku jen 5 km, protíná mezinárodní silnice E65. Parkování hned pod sjezdovkami je zdarma. Železniční zastávka Tanvaldský špičák je od sjezdovek vzdálena necelých 300 m, ale při cestě ze vzdálenějších lokalit musíte počítat s minimálně třemi přestupy. Autobusové spojení do Albrechtic pod Špičákem je velmi časté a od stanice pošta je to k areálu přibližně 200 m. Bedřichov: Jedete-li autem, zamiřte na Liberec, odkud je to do Bedřichova necelé tři kilometry. Parkování vozidel v areálu střediska je bezplatné. Při cestě autobusem či vlakem se nejdříve vydejte do Liberce. Denně sem ze všech míst republiky jezdí několik linek. Z Liberce se do Bedřichova přepravíte místní autobusovou dopravou nebo pojedete až do Jablonec n/N. , odkud několikrát denně vyjíždí zvláštní autobusová linka Skibus se zastvákou přímo u areálu. Severák: Při cestě autem se nejdříve vydejte směr Liberec a Jablonec, odkud je to do Janova nad Nisou necelé dva kilometry. Hned pod sjezdovkami naleznete dvě bezplatné parkovací plochy. Pokud si vyhlédnete dobrý autobusový spoj, můžete být i z Prahy v Janově nad Nisou za necelé dvě hodiny. Při dopravě vlakem můžete z Jablonce nad Nisou využít zvláštní autobusové linky Skibus, která vás dopraví přímo do lyžařského areálu.
Otevírací doba
Tanvaldský Špičák: Lyžařské vleky – provoz denní: 08:30 - 16:00 večerní: 16:30 - 21:00 Lanová dráha – provoz denní: 08:00 - 16:00

Popis objektu

Další informace

Komentáře

Hodnocení, hlasování, ohlasy a komentáře

Dnes

Nejaktuálnější zprávy

Tanvaldský Špičák, Berdřichov i Severák patří k nejoblíbenějším lyžařským areálům v České republice. Každý pro něco jiného. Nalézají se kousek od sebe v Severních Čechách mezi Libercem a Tanvaldem a ze všech můžete nastoupit na běžeckou Tour de Jizerky. Jízdenky zakoupené v jednom středisku jsou platné i v obou ostatních střediscích, takže nezůstane vázáni k jednomu místu. Stačí si jen vybrat správnou základnu…

Tanvaldský Špičák
Sjezd Špičáku je požitek, který si můžete dávkovat podle libosti. Buď bez pardónu po černé, po které se jezdí mezinárodní slalomářské závody nebo klidným kilometr a půl dlouhým sjezdem lesním průřezem. Z černé můžete pokračovat po modré nebo červeným „rukávem“, jak se říká prudšímu dojezdu k lanovce. Kombinací je spoustu. Čekání na čtyřsedačkovou lanovku netrvá ani při největší zátěži déle než 10 minut. Dalších 6 vleků obhospodařuje lyžaře na kratších úsecích a samostatných loukách, kde mohou trénovat začátečníci a méně pokročilí. V areálu nechybí snowpark se šestnácti překážkami, které si vychutnají hlavně milovníci freestylu a snowboardu.
Poma vás stejně jako lanovka vyveze až k vrcholu, ovšem za poloviční cenu. Ceny vleků jsou odstupňovány podle délky, rychlosti a komfortu a za sedačkovou lanovku si lyžaři velmi rádi připlatí. Vznášet se nad vrcholky smrků a pohupovat lyžemi je někdy tak příjemné, že by člověk mohl pokračovat hodiny a snad by ani nemusel jezdit dolů. Můžete platit jednotlivé jízdy nebo si předplatit handsfree kartu, ze které se automaticky odečítají body.
Poloha sjezdovek na severní straně prospívá kvalitě sněhu, který se tu drží až do dubna. Sjezdovky jsou stoprocentně zasněžované, pravidelně upravované a na Špičáku II jsou osvětlené až do devíti hodin večer. Tanvaldský Špičák patří mezi nejvybavenější areály v České republice. Návštěvníci ocení i poměrně levné občerstvení a restaurace a čajoví lyžaři supermoderní toalety pod sjezdovkami. Parkoviště v dolní části areálu je zdarma.

Bedřichov
Bedřichov je komfortní rodinný skiareál s přehlednými a rovnými sjezdovkami. Plocha svahu je stoprocentně zasněžována, pravidelně učesávána rolbami a nejdelší tratě jsou od čtyř do devíti večer osvětleny. Půlkilometrový svah s převýšením sto metrů je ideální pro rekreační sjezdové lyžování. Příznivé podmínky areálu využívá i lyžařská škola pro všechny věkové kategoriím. Bedřichov je vyhledávaným střediskem i díky možností kombinace sjezdového lyžování s výlety na běžkách. Prochází tu Jizerské magistrála a pravidelně odsud startuje legendární závod Jizerská 50.
V areálu je osm vleků a lyžuje se většinou bez front a čekání. Ceny jsou odstupňovány podle doby lyžování, takže nikdy neplatíte víc než je třeba. Nejvýhodnější i nejpohodlnější je koupě handsfree karty, protože body, které nestačíte projezdit, jsou platné po celou sezónu. Podrobný ceník naleznete zde. Hned u vleků je řada občerstvení a restaurací, včetně pizzerie. Parkování na dvou parkovištích přímo pod sjezdovkami je zdarma.

Severák
Severák je útulné lyžařské středisko s deseti sjezdovkami různých obtížností. Je ideální pro rodiny s dětmi, rekreační lyžaře a začátečníky, kteří se sem sjíždí z celé republiky. Působí tu tři lyžařské školy včetně profesionální školy snowboardingu, která využívá snowpark s řadou skokánků a překážek. Vzrůstající sklon svahu je pro výuku ideální. Můžete začít na kratších sjezdovkách o dálce třistametrů a postupně přejít na prudší a delší svahy a skončit na nejdelší sjezdovce s teréními zlomy a skokánkem na můstku. Kurzů se účastní lyžaři všech věkových kategorií.
Tréningové sjezdovky dokonce obsluhují i pomalejší vleky a netřeba se bát zběsilých pomových vleků, z kterých mají začátečníci oprávněnou hrůzu. Tratě jsou pravidelně upravované a zasněžované a v areálu můžete díky umělému osvětlení lyžovat i po soumraku. Ceny jsou přiměřené délce vleků a za jednotlivé jízdné zaplatíte od 10 do 25 korun. K dispozici máte také permanentky platné i ve střediscích na Tanvaldském Špičáku a v Bedřichově. Podrobný ceník naleznete zde. V areálu je několik restaurací a občerstvení a parkování těsně pod sjezdovkami je zdarma.

Ve výše uvedených lyžařských areálech najdete půjčovny, lyžařské školy (pro děti, dospělé) a na Severáku i BSS Snowboard school.

Jizerská magistrála
Patří k nejoblíbenějším běžkařským trasám v republice. Chráněná krajinná oblast i národní parky jako Jizerskohorské bučiny nabízí mimořádný zážitek rekreačním i závodním běžkařům, kteří si mohou vybrat z několika základních tras. K nejkrásnějším patří okolí Kristiánova, Bedřichova, Nové Louky a Jizerky. Cestu zpestřují rozhledny s výhledem na Jizerské hory nebo řada pomníčků připomínající památné události jako pytlácké přestřelky nebo případy zbloudění a umrznutí :-). Nejúchvatnější je ovšem sama příroda. Stopa je vedena lesními pěšinami mezi zasněženými smrky, po bílých pláních s výhledy do krajiny i kolem zamrzlých vodopádů, říček a potoků pokrytých bledě modrou krustou.
Trať je pravidelně udržována frézovou rolbou a na každém rozcestí naleznete orientační mapy a rozcestníky. Po dobu sezóny jsou i o víkendech při cestě otevřeny kiosky ( na Hřebínku, na Promenádní cestě, Na Knajpě) a na Bedřichově, Nové Louce, Smědavě a Jizerce i restaurace. Na magistrálu můžete samozřejmě nastoupit kdekoliv, ale při cestě autem můžete zdarma využít parkoviště v Bedřichově, v Hraběticích a Albrechticích.
Kina
Restaurace
Město
Umění
Výlety
Nákupy
Divadla
Sport
Loading .....
Loading .....
Loading .....
>