Skrýt výsledky vyhledávání
rss feed

Katalog objektů – Výlety – Přírodní zajímavosti

Českosaské Švýcarsko

Telefon
412 554 286
E-mail
Adresa
Informační centrum Českého Švýcarska - Pravčická brána, Hřensko 82 - 407 17
www
Region ČR
České Švýcarsko
Doprava
Autem:
Z Prahy se nejsnadněji dostanete do Hřenska po dálnici do Lovosic, kde budete dál pokračovat na Ústí nad Labem - Děčín a Hřensko (hraniční přechod). Odtud se můžete nejjednodušeji vydat do dalších částí Českého Švýcarska. Pokud budete cestovat směr Lužické hory, Krásná Lípa, Chřibská či Doubice, rychlejší cesta je z Děčína, pokračovat směr Česká Kamenice a dále dle ukazatelů do Vámi vybrané oblasti. Nicméně, pokud nikam nespěcháte a chcete si vychutnat pomalou jízdu nádhernou krajinou, doporučujeme vyrazit do Vaší destinace přes Hřensko. Již samotný úsek Děčín - Hřensko je ojedinělý svým obrovským pískovcovým kaňonem, kde nevědomky budete následovat řeku Labe až k hranicím s Německem. U hranic budete muset odbočit do prava, pokud nebudete směřovat dále k našim sousedům. 

Vlakem:
Další možností je cesta vlakem - pro větší pohodlí můžete zvolit vlak Intercity nebo Eurocity. Ovšem v Děčíně můžete přestoupit na autobusovou linku Děčín - Hřensko - Mezní Louka nebo pokračovat z Děčína osobní vlakem do obce Shöna, kde přesednete na přívoz, který je naproti Hřensku, přímo přes řeku Labe. Ze Hřenska už můžete pokračovat "po svých" po mnoha značených turistických trasách.

Veškeré informace o vlakových spojeních naleznete na www.idos.cz . Ceny vlakových spojení žádejte na tel. čísle 840 112 113 nebo přímo na prodejních místech Českých drah. Více informací naleznete na www.cd.cz .

Autobusem:
Z Prahy jezdí několik autobusových společností. Jedná se většinou o přímé linky se zastávkami v Lovosicích a Ústí nad Labem. Informace o jízdních řádech v regionu Ústeckého kraje a tarifech naleznete na webových stránkách: www.idos.cz

Dopravní podnik města Děčína - www.dpmd.cz 
Dopravní podnik Ústeckého kraje - www.dpukas.cz  
Dopravní podnik města Děčína - Linka: Praha - Děčín - Praha

Výhlídkový autobus: Königstein - Bad Schandau - Hřensko - Hřensko, Pravčická brána - Mezní Louka
jízdní řád naleznete zde

TAXI
Cena taxi z Děčína do Hřenska Vás vyjde na zhruba cca 300 - 500 Kč. Vozidla taxi sluzby mají stanoviště hned naproti hlavnímu vlakovému nádraží. 

Loď

Další zajímavou možností je plavba lodí. Děčínské přístaviště je zhruba 1 km od vlakového nádraží, na pravém břehu řeky Labe. V Drážďanech se nachází naproti opeře. 
jízdní řád naleznete zde

Přívoz přes řeku Labe
Dolní Žleb
V Dolním Žlebu slouží veřejnosti přívoz přes řeku Labe. Můžou jej využít jak pěší turisté, tak cyklisté a motoristé s vozidly do 20 tun. V Dolním Žlebu je kromě několika restauračních možností i železniční zastávka Dolní Žleb, odkud se dá motoráčkem dojet na Děčínské hlavní nádraží. Podél řeky Labe vede také cyklistická stezka spojující Děčín s Drážďany. Přes řeku Labe staví přívoz u silnice vedoucí z Děčína do Hřenska až na hraniční přechod Hřensko/Schmilka. Pěšky je to do Hřenska cca 3 km.
Provoz přívozu: celoročně pondělí - neděle
Listopad - duben: 08:00 - 12:00; 13:00 - 18:00
Květen - říjen: 06:00 - 12:00; 13:00 - 20:00 

Hřensko
Přívoz provozuje německá společnost z obce a železniční stanice Schoena do Hřenska a zpět (leží naproti sobě přes řeku).
Provozní doba: celoročně
Duben - září od 08:00 - 22:00
Říjen - březen od 09:00 - 18:00
Upozornění: Jedná se o přechod státní hranice!!!
Otevírací doba
Rezervační centrum
duben - říjen od 09:00 - 18:00
listopad - březen od 09:00 - 16:00

Informační centrum Českého Švýcarska - Jetřichovice
květen - září: pondělí - neděle 10:00 - 18:00

Informační centrum Českého Švýcarska - Pravčická brána
duben - říjen: pondělí - neděle 10:00 - 18:00

Informační centrum Českého Švýcarska - Hřensko
duben - říjen: pondělí - neděle 09:00 - 18:00
listopad - březen: pondělí - neděle 09:00 - 16:00
Poloha
sever

Popis objektu

Další informace

Komentáře

Hodnocení, hlasování, ohlasy a komentáře

Dnes

Nejaktuálnější zprávy

Společnost České Švýcarsko - turistické informace s.r.o. nabízí široké spektrum služeb a kompletní informační servis.Nemusíte jet přes půl Evropy, aby jste objevili místo stvořené pro Vaši dovolenou. U nás doma, přitom tak blízko, taková místa jsou. Poznejte hezké prostředí nedotčené přírody skalních měst, soutěsek, rozhleden a stolových hor, jež se rozprostírá při hranici s Německem. Toulkami zdejší krajinou se můžete pokochat krásou "Pravčické brány", největší přírodního skalního mostu v Evropě a řadou nádherných skalních vyhlídek v okolí, tyčících se vysoko nad korunami stromů, jako i unikátní plavbu na lodičkách v kaňonu říčky Kamenice.Zdejší kraj je unikátní svou florou i faunou a samotný pobyt bude blahodárný pro Vaše zdraví. Díky velmi čisté přírodě zde roste velké množství vzácných rostlin. Nevědomky minete ojedinělé druhy mechů, které jsou velmi náchylné vůči jakémukoli znečištění. Na mnoha místech vyvěrají na povrch prameny křišťálově čisté vody jež je uložena v obrovských podzemních jezerech, které jsou pokládány za největší podzemní zdroje vody v České republice. Díky termickým stoupavým proudům kolem stolových hor a Pravčické brány se zde mísí proudy vzduchu až od Severního moře, pro jejichž blahodárné účinky bývají tato místa nazývána"Větrné lázně".

Projděte se lesními stezkami, probádejte staré skalní hrady, vydejte se do bájné říše skřítků, vil a loupežníků, kteří tento kraj prý obývali, možná i nadále obývají. Jsou zde místa romantická, tráva v lesích zdejších je měkká jako obláčky, do své náruče Vás láká ulehnout. Za ticha a zpěvu ptáků sluníčko svými paprsky koruny vysokých stromů proráží, vítr stromy ovíjí a potůček nerušeně plyne dál. Zažijte neopakovatelné a možná se budete cítit jako v pohádce. Zřejmě proto se zde točila pohádka Pyšná princezna.Celá malebná krajina je doladěna útulnými z větší částí rodinnými penzióny a hotely. Rádi Vám zajistíme ubytování či jinou aktivitu. Vše je velmi snadné, stačí si vybrat z naší široké nabídky nebo nám zavolejte na naši rezervační linku. Při toulkách krajem navštivte naše informační centra pro další informace nebo si zde můžete zakoupit mapy, pohledy a dárkové předměty. Naši kolegové Vás srdečně přivítají a přispějí k Vaší plné spokojenosti. Jsme přátelští, ochotni Vám poradit.

Nabídku ubytování v regionu naleznete zde

Služby, které nabízíme:
* Turistické informace
* Rezervace ubytování
* Prodej turistický map a dárkových předmětů
* Organizace skupinových a incentivních aktivit
* Organizace školeni, konferencí, team buildingových aktivit
* Odpočinkové aktivity, adrenalinové aktivity, aktivní vyžití
* Průvodcovská činnost
* Půjčení automobilu

Věříme, že si zdejší kraj zalíbíte a brzy se k nám vrátíte, aby jste zde strávili neopakovatelné chvíle plné oddychu a uvolnění.
Kolektiv České Švýcarsko - Turistické informace 

Rezervační centrum:
Tel / fax: +420 412 554 286
E-mail: info@ceskosaske-svycarsko.cz  

Informační centra: 

Informační centrum Českého Švýcarska - Jetřichovice
Jetřichovice 393, 407 16
Tel. 412 554 286 / GSM: +420 731 245 770
e-mail: jetrichovice@ceskosaske-svycarsko.cz 

Informační centrum Českého Švýcarska - Pravčická brána 
Hřensko 82, 407 17
Tel.: 412 554 286 / GSM: +420 731 245 770
e-mail: brana@ceskosaske-svycarsko.cz  

Informační centrum Českého Švýcarska - Hřensko 
Hřensko 71, 407 17
Tel: 412 554 286 / GSM: +420 731 245 770
e-mail: hrensko@ceskosaske-svycarsko.cz 

Loading .....
Loading .....
Loading .....

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
Loading .....
>