Skrýt výsledky vyhledávání
rss feed

Katalog objektů – Výlety – Přírodní zajímavosti

Boubínský prales

Adresa
Boubín
www
Region ČR
Jihočeský kraj
Doprava

K Boubínskému pralesu se nejsnáze dostanete z turistické vesničky Kubova Huť, do které se snadno dopravíte autem, vlakem i autobusem.
Autem
Při cestě autem většinou se většinou musíte do Vimperka, odkud je to do Huti přesně 10 km. Při cestě z Prahy se vydejte směr Dobříš, Strakonice, Vimperk, Kubova Huť. Pokud cestujete z Moravy, zamiřte na České Budějovice a odtud znovu na Vimperk. 
Autobusem
Při cestě autobusem vás čeká minimálně jeden přestup ve Vimperku, často s dvouhodinovou prodlevou mezi spoji. Autobusové spojení je ale časté a jenom z Prahy jedou do Kubovy Hutě minimálně tři spoje denně.
Železnicí
Pro železniční romantiky je Kubova Huť ideální destinace. Vlakové spojení je totiž přímo ve vesničce, jejíž nádraží je nejvýše položenou stanicí v České republice. Nejkratší a nejrychlejší cesta vede přes dopravní uzly v Plzni a Strakonicích. V těchto stanicích je také nutno přestoupit.
Pokud si s sebou berete kola, můžete z specielní autobusové linky na trase Plzeň – Lenora umožňující přepravu bicyklů. Z Lenory do Kubovy Huťě je to cca. 8 km.

Popis objektu

Další informace

Komentáře

Hodnocení, hlasování, ohlasy a komentáře

Dnes

Nejaktuálnější zprávy

Boubínský prales je unikátní rezervace v samém srdci Šumavy. Některé stromy tu jsou staré až 400 let, ale samotný prales je starší než lidský rod. Dříve byl prales vlastně všude, ale člověk lesy kácel a znovu osazoval a z původních evropských pralesů, které nebyly dotčeny lidskou činností, zbyly jen ostrůvky. Dnes jsou chráněny nejpřísnějšími zákony.Tajemství pralesu

Prales je zázrak, který se děje bez našeho přičinění. Žije sám sebou a díky tomu je neskonale zajímavější, složitější a zdravější než všechny lesy v okolí. Je divoký a nespoutaný. Ze starých pařezů rostou mladé stromky a smrky dosahují výšky až 50 m. Zároveň je muzeem přírodních bizarností. Kmeny jsou všelijak pokroucené, kořeny propletené a kůra stromů vrásčitá a plná podivných útvarů. Všude je spoustu vývratů a tlejících stromů, které občas při pádu prolomí ohradu. Široké rozestupy starých buků přecházejí v neprostupné mlází a paloučky s bílými sedmikvítky střídají pole lopuchů. Celá ta „kalamita“ ale spolu s myriádami drobných živočichů, ptáků, netopýrů, veverek a dravců tvoří jedinečný vyvážený celek. Krásy v okolí

Prales ale není omezen jen na Boubín. Pásmo se zákazem těžby a další lidské péče se neustále rozšiřuje mimo pralesní jádro a v okolí je i prales Milešovický. Ať už odtud zamířete v kteroukoli stranu, narazíte na přírodní zajímavost. Vedle nich je tu ale i spousta starých kulturních památek. Zříceniny, šumavské vesničky i zapomenuté sklárny, muzea, kapličky, kostely i zámek. Vede tu množství cyklistických i pěších turistických tras, ale najde se i spousta míst, o kterých turisté tušení. Tento web by chtěl být na podobných cestách vaším průvodcem. Tipy na výlety do okolí

Přírodní zajímavosti

Milešický prales 4.8km

Bobik 7,3km

Čertova stráň 4,6km

Alpská vyhlídka 6,2km

Chalupská slať 8,4km

Zámky, hrady, zříceniny

Vimperský zámek 8.2km

Zřícenina Hradu Hus 11.9km

Zřícenina hradu Kunžvart 8,4 km

Drslavická tvrz 11.7 km

Vzdálenější cíle

Křišťanovický rybník (koupání) 12.5km

Pramen Vltavy 15.6km

Husinec 17,5km

Vodní nádrž Lipno 40km

Český Krumlov 70km

Kina
Restaurace
Město
Umění
Výlety
Nákupy
Divadla
Sport
Loading .....
Loading .....
Loading .....
>