Skrýt výsledky vyhledávání
rss feed

Katalog objektů – Výlety – Hrady a zámky

Kunětická hora

www
E-mail
Adresa
Hrad Kunětická hora, Staré Hradiště - 533 52
Telefon
466 415 428
Fax
466 415 428
Region ČR
Pardubický kraj, Východní Čechy
Doprava
Autem
Od Prahy: Cesta autem od Prahy je nejsnazší po dálnici D11 k prozatímnímu konci v Libišanech. Projedeme touto obcí po silnici 333 a odbočíme doprava na Opatovice nad Labem. Zde se stočíme směrem na Pardubice, ale u sjezdu Hrobice pokračujeme po silnici č. 324 směrem na Staré Hradiště. Na první křižovatce za Hrobicemi odbočíme doleva, kde už nás návěsti dovedou k parkovišti pod Kunětickou horou.
Od Liberce: Vydáme se po silnici č. 35 do Hradce Králové, zde odbočíme na silnici 37 na Pardubice a z Opatovic nad Labem pokračujeme obdobně jako z Prahy.
Z Moravy: Po silnici č. 35 dojedeme do Holic, kde odbočíme na silnici 36 do Pardubic. V Sezemicích se odkloníme od hlavní silnice doprava a pokračujeme přes Počáply a Kunětice do Rábů, kde po odbočení vpravo brzy dojedeme na parkoviště pod Kunětickou horou.
Z Vysočiny a jižních Čech: Po silnici č. 37 přijedeme do Chrudimi a pokračujeme kolem Pardubic ke sjezdu u Stéblové. Zde odbočíme vpravo směrem na Srch, v obci zahneme doleva na hlavní silnici a pokračujeme rovně přes křižovatku se silnicí č. 324 u Hradiště na Písku přímo na parkoviště pod Kunětickou horou.
Hromadnou dopravou
Na Kunětickou horu se nejsnáze dostaneme autobusem, který odjíždí od budovy hlavního vlakového nádraží v Pardubicích, které leží na hlavních tratích Praha-Brno a Praha-Přerov. Jezdí sem také přímé vlaky z Jihlavy či z Liberce. Před nádražní budovou je zastávka autobusu č. 16 pardubické MHD, který vás několikrát denně zaveze přímo pod Kunětickou horu. Kolem Kunětické hory také jezdí některé autobusy z Pardubic do Hradce Králové, které v Pardubicích odjíždějí z autobusového nádraží. To se nachází kousek od nádraží vlakového, za benzínovou pumpou.
Otevírací doba
7. – 30. duben: soboty, neděle a svátky 10:00 – 16:00
květen – srpen: denně kromě ponděl 9:30 – 17:30
září: soboty, neděle a svátky 10:00 – 17:00
říjen: soboty, neděle a svátky 10:00 – 16:00
Poslední prohlídka začíná 30 minut před koncem otevírací doby.
Možnost prohlídek mimo návštěvní dobu po předchozí domluvě.
Vstupné
I. prohlídkový okruh – hradní palác s věží
s výkladem - dospělí: 45 Kč
- žáci, studenti, senioři, ZTP: 35 Kč
- organizované skupiny dětí do šesti let: 10 Kč
bez výkladu - dospělí: 40 Kč
- žáci, studenti, senioři, ZTP: 30 Kč
- organizované skupiny dětí do šesti let: 10 Kč
II. prohlídkový okruh – hradní kaple (pouze s průvodcem)
ke vstupnému do hradu: 10 Kč
samostatné vstupné: 20 Kč
I. + II. prohlídkový okruh
dospělí: 55 Kč
žáci, studenti, senioři, ZTP: 45 Kč
organizované skupiny dětí do šesti let: 10 Kč
Cizojazyčný výklad: + 100 %

Popis objektu

Další informace

Komentáře

Hodnocení, hlasování, ohlasy a komentáře

Dnes

Nejaktuálnější zprávy

Vítejte na „Kuňce“!

Nedaleko Pardubic vyrůstá ze zlatavých a zelenavých lánů kopeček. Nebýt toho, že okolní rovinatý terén převyšuje o více než osmdesát metrů, těžko by ho kdo začal titulovat „hora“. Ale že se nad krajinou tyčí do výše 305 nadmořských metrů a je z něj nádherný výhled široko daleko, říká se mu honosně Kunětická hora. Místní lidé k němu mají vřelý vztah a je to už nějaký ten pátek, co si vysloužil přátelskou přezdívku „Kuňka“. Před několika tisíci lety poskytla hora kámen na výrobu čepelí do pravěkých zbraní, později místní hornina posloužila ke stavbě starých Pardubic. Na Kuňce se těžilo až do roku 1920.Kdysi zaoblený kopeček vyhlodal lom, který zapříčinil, že se část hradu, který siluetu hory dotváří asi od 13. století, zřítila. Dnes je „Kuňka“ po rekonstrukci a její zdi si oblíbil „skutečný drak“. Nevěříte? Přijeďte se podívat. Je to ještě mládě, tak žádný strach.

Povídá se, že se Kunětická hora jednou do roka otevírá. V jejích útrobách pak prý můžete projít podzemním bludištěm, které kromě bohatě zdobených chodeb tvoří monstrózní sály se zlatavými stropy a stěnami vykládanými drahým kamením. V honosném labyrintu bloudí přízraky podvedených mnichů z nedalekého opatovického kláštera, který byl vypálen husity v roce 1420. Hledají poklad, o který přišli vlastní vinou.Nejbližší turistické informační centrum

Adresa: Informační centrum Děda Vševěda, Ráby 38, 533 52 Staré Hradiště

Přístupnost: Informační centrum se nachází v Perníkové chaloupce v podhradí, asi půl kilometru od hradu. Nejbližší okolí objektu je upraveno jako Muzeum pohádek v přírodě.

Telefon/fax: +420 466 612 474

Mobil: +420 602 413 134

E-mail: info@pardub.cz  

Otevírací doba: mimo období „zimního spánku“ od Tří králů po Hromnice (6. ledna – 2. února) denně 9:00 – 17:00

Městské informační centrum Pardubice

Adresa: Pardubice Region Tourism, nám. Republiky 1, 530 01 Pardubice

Telefon: +420 466 768 390

E-mail: region@ipardubice.cz  

Otevírací doba: denně 9:00 – 18:00
Kina
Restaurace
Město
Umění
Výlety
Nákupy
Divadla
Sport
Loading .....
Loading .....
Loading .....
>