Skrýt výsledky vyhledávání
rss feed

Katalog objektů – Výlety – Hrady a zámky

Hrádek u Nechanic

www
E-mail
Adresa
Nechanice - 503 15
Telefon
495 441 244
Fax
495 442 010
Region ČR
Královéhradecký kraj
Doprava

Veřejnou dopravou
Do Hrádku u Nechanic se nejsnáze dostaneme přímým autobusem z Hradce Králové. Autobusy směr Nechanice nebo Myštěves odjíždějí z autobusového nádraží Koruna asi sedmkrát denně (v pracovní dny), o víkendu jedou pouze dva až tři spoje. Zastávka Hrádek, zámek je pak přímo před vstupem do zámeckého parku a u východiště turistických tras. Většina autobusů do Nechanic jezdí po hlavní silnici přes Dolní Přím; je možné vystoupit například ve vesnici Lubno a odtud dojít na zámek pěšky (asi 2,5 km).
Do Hradce Králové pak pravidelně jezdí rychlíky z Prahy a Liberce, dvakrát do hodiny je spojení do Pardubic, odkud je přímé vlaky do značné části Česka.
Autem
Od Prahy: Pojedeme po dálnici D11, na 76. kilometru (sjezd Dobřenice) odbočíme na silnici 323 směr Nechanice. V obci Kunčice odbočíme doprava na Hrádek a dojedeme k parkovišti přímo před zámkem. Parkovné viz Vstupné, ceníky.
Od Liberce: Vydáme se po silnici č. 35 směrem na Hradec Králové, kousek za Hořicemi odbočíme po silnici 323 doprava směr Nechanice. Odtud pokračujeme do obce Kunčice, kde odbočíme doleva na Hrádek a dojedeme k parkovišti přímo před zámkem.
Z Moravy: Nejprve dojedeme do Hradce Králové (např. z Olomouce po silnici č. 35; z Brna po silnicích 43, 35; z Jihlavy po silnicích 38 směr Havlíčkův Brod, dále 34, 37), odtud přes místní městskou část Kukleny do obce Stěžery, dále do Těchlovic a Radíkovic. Zde odbočíme doprava směrem na Nechanice a silnice nás dovede přímo k parkovišti před zámkem.
Na kole
Lehce zvlněný, nenáročný terén v okolí Hrádku u Nechanic je ideální pro cyklisty. K zámku se dostanete po cyklistické trase č. 4200, která zde končí. V Roudnici (asi 6 km na jih) ji křižuje cyklostezka č. 4199, vedoucí směrem k Hradci Králové (v obci Praskačka se na ni napojuje trasa č. 4198). Cyklistická stezka č. 4200 pokračuje dále na jih, kde je region protkán několika trasami. Nejjednodušší je cesta do Lázní Bohdaneč, odkud je to nedaleko do Pardubic.

Otevírací doba

NÁVŠTĚVNÍ DOBA V ROCE 2008
leden - březen
Zámek je pro veřejnost uzavřen
duben
Út-Pá: 10-12, 13-16 pouze pro předem ohlášené skupiny
So,Ne, svátky: 10-12, 13-16 
pouze II. okruh
květen
Út-Pá: 10-12, 13-16 pouze II. okruh
So,Ne, svátky: 10-12, 13-17 I. a II. okruh
červen
Út-Pá: 10-12, 13-16 pouze II. okruh
So,Ne: 10-12, 13-17 I. a II. okruh
červenec - srpen
Út-Ne, svátky: 9-12, 13-17 I. a II. okruh
září
Út-Pá: 10-12, 13-16 pouze II. okruh
So,Ne, svátky: 10-12, 13-17 I. a II. okruh
říjen
Út-Pá: 10-12, 13-16 pouze pro předem ohlášené skupiny
So,Ne, svátky: 10-12, 13-16
pouze II. okruh
Advent 29.11. - 14.12.
Po-Pá: 9-16 pouze pro předem ohlášené skupiny
So,Ne: 9-16
pouze II. okruh

Popis objektu

Další informace

Komentáře

Hodnocení, hlasování, ohlasy a komentáře

Dnes

Nejaktuálnější zprávy

"mladý elegán s majestátem starce“

Zámek Hrádek u Nechanic krášlí zvlněný kraj na západ od Hradce Králové sotva sto padesát let. Nicméně pokud se ocitnete v jeho útrobách, těžko tomu uvěříte – a nic na tom nezmění ani jedny z prvních digitálních hodin na světě ani moderní boiler nad vanou. Interiéry stavby ve stylu tudorské gotiky jsou zařízeny starožitnostmi z prastarých šlechtických sídel v Itálii a Rakousku.

Jsou zde zlacené tapety z telecí kůže, pro které muselo padnout celé stádo. Uvidíte portréty Leopolda I. a Eleonory Magdaleny Falcko – Neburské, prý nejošklivějšího evropského páru 17. století. A nakonec zavítáte do sakristie, v níž je ornát, zhotovený ze svatebních šatů manželky nejslavnějšího majitele Hrádku – Jana Nepomuka z Harrachu. Plátno zdobí Panna Marie s malým Ježíškem, jejichž vlasy jsou vyšity opravdovými vlasy lidskými.

Při prohlídce Hrádku u Nechanic si můžete vybrat ze dvou okruhů. Kratší z nich je bezbariérově přístupný a zahrnuje přízemí. Při prohlídce prvního patra zavítáte do soukromých pokojů hraběcí rodiny. Pánská a dámská část je oddělena dvojitými dveřmi se samostatnými zámky. Každý z páru měl vždy jen ten svůj klíč a když hraběnka chtěla, aby choť přišel splnit manželské povinnosti, nechala mu u večeře svůj klíč pod prostíráním.

V bezprostřední blízkosti Hrádku se na zelenavém anglickém trávníku hraje golf. Zdejší terén je vhodný pro cykloturistiku i pěší procházky a pokud jste na výletě autem, můžete si jej zpříjemnit prohlídkou okolních turistických zajímavostí. Vynechat byste rozhodně neměli Hradec Králové. Krom historických památek nabízí město kulturní a sportovní vyžití. V létě se můžete vykoupat a v zimě si zabruslit, nebo – patříte-li mezi ty lenivější – ohřát zkřehlé údy v jedné z příjemných kaváren. Každopádně si nenechte ujít proslulé Obří akvárium!PROHLÍDKA ZÁMKU

PROHLÍDKOVÉ TRASY

I. TRASA přízemí a první patro zámku

(Vstupní hala Rytířský sál Zlatý sál - Mühlgrubský salon Jídelna Herna Knihovna Dubové schodiště Apartmá hraběte a hraběnky Dětský pokoj Pokoje komorné Letní jídelna Lovecký pokoj Pokoje pro hosty Rodinné pokoje Orientální salon Kancelář správce Sakristie Kaple sv. Anny)

II. TRASA přízemí zámku bezbariérový přístup

(Rytířský sál Zlatý sál - Mühlgrubský salon Jídelna Herna Knihovna Dubové schodiště Kancelář správce Sakristie Kaple sv. Anny) Tipy na výlety do okolí naleznete zde

Loading .....
Loading .....
Loading .....

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
Loading .....
>