Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Věda na zámku II.

2011-07-06 14:31

O tomto víkendu 9.-10.7.2011 proběhne již druhé pokračování velmi úspěšné akce na státním zámku Sychrov. Akce Věda na zámku je určena pro všechny děti i dospělé, kteří se nebojí strávit víkend netradičně a ještě se chtějí u toho něco zajímavého dozvědět. Pro děti je přichystána zahrada plná alchymistů, pro dospělé jsou připraveny neobvyklé prohlídky interiérů zámku, s povídáním o technologiích, lidech a věcech, prohlídky rekonstruovaného druhého patra, a jako bonus mohou návštěvníci akce vidět nově zrekonstruované prostory zámecké oranžerie. Že technologie a věda nemusí být nuda, určitě dokáže i robot Advee, který opět dorazí a pokusí se stát zámeckým průvodcem.

Přemýšlíte, jak příjemně a netradičně strávit druhý prázdninový víkend? Zatoužili jste někdy nahlédnout do zákulisí příprav zámeckých instalací anebo se dozvědět více o tom, jak mohou být nové poznatky užitečné v péči o památky? Dozvěděli byste se rádi více o používaných technologiích 19. století? Nebo jste prostě jenom zvědaví, jak to vypadá, když se robot Advee znovu rozhodne být průvodcem na zámku?

Víkendová akce Věda na zámku je určena pro všechny děti i dospělé, kteří se nebojí strávit víkend netradičně a ještě se chtějí u toho něco zajímavého dozvědět. Pro děti je přichystána zahrada plná alchymistů, kteří potřebují jejich pomoc při hledání tajného písma. Pro dospělé jsou připraveny neobvyklé prohlídky interiérů zámku, s povídáním o technologiích, lidech a věcech, které v 19. století změnily svět, prohlídky nově rekonstruovaného patra a zámeckého parku. Jako bonus mohou návštěvníci akce vidět nově zrekonstruované prostory zámecké oranžerie.

Že technologie a věda nemusí být nuda, určitě dokáže i robot Advee, který na zámek opět dorazí a pokusí se stát  zámeckým průvodcem.

Více informací o akci Věda na zámku, která proběhne o víkendu 9.-10.7.2011 na státním zámku Sychrov, najdete na webových stránkách www.vedanazamku.cz.
zdroj www.npu.cz

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>