Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Koupání a stanování u vody, Mlékojedy (5)

2012-09-25 10:11

Zůstáváte na víkend v Praze, chcete k vodě a zároveň se nechcete plácat jenom u bazénu? Vypravte se do Mlékojed, místní pískovna nabízí příjemné koupání, soukromí i zázemí s hřištěm pro plážový volejbal a zastřešený bar.

Doplavejte až na ostrůvek
Když jsme se připravovali na cestu za koupáním nedaleko Mlékojed u Neratovic, říkali jsme si, že při nejhorším zajedeme do Lhoty, kterou máme vyzkoušenou. Obě jezera jsou od sebe totiž vzdálená asi 10 km. Nakonec jsme ale byli rádi, že jsme vyzkoušeli zase něco nového.

Pískovna u Mlékojed nabízí mnohem variabilnější terén a tím i možnost soukromí. Navíc není problém na břehu stanovat, takže ideální možnost na víkendový výlet k vodě. Pokud pojede autem, je k dispozici hlídané parkoviště, které stojí 50 korun na den, jinak je všude kolem jezera vstup zdarma.


U pískovny mezi Tišicemi a Mlékojedy si najdete klidné zákoutí

V případě, že se rádi družíte, můžete využít některou z travnatých ploch podél silnice, u kterých je dobrý přístup k vodě, ale ve slunných dnech taky celkem plno. Kdo se u pískovny vyzná, může ji objet autem z druhé strany, ušetří tak za parkovné a navíc si najde i klidné místo pro slunění, nebo odpočívání ve stínu. Jedinou nevýhodou protějšího břehu je horší přístup k vodě, a tak obzvlášť pokud jste s dětmi vyplatí se usídlit se někde poblíž menší pískové pláže. Asi nejhezčí část je v okolí malého pískového ostrůvku, na který je možné doplavat.


Jako cíl si plavci dávají ostrůvek plný vyhřátého písku

Břehy pískovny nabízí skvělou možnost pro víkendové stanování, kterou sice sem tam někdo využívá, ale rozhodně se nejedná o nějaké nájezdy kempařů. U silnice jsou k dispozici toalety a malá umývárna. a pokud vás koupání u Mlékojed znudí, můžete to zkusit v již zmíněné Lhotě, která dává na svých plážích prostor především naturistům. Článek o jezeře Lhota najdete TADY.


U silnice je hřiště a bar s nápoji a hudbou

Do pískovny u Mlékojed se asi nejpohodlněji dopravíte autem, na motorce, nebo na kole. Autem cesta trvá něco přes půl hodiny. Můžete se na výlet také vypravit vlakem, který vás doveze až do nedalekých Tišic, ze kterých je to už jen kousek pěšky. Cesta vlakem do Tišic trvá asi 50 minut.


Atmosféra v baru je jak na pláži na Floridě

Aktualizovaný seznam dalších přírodních koupališť v Praze a okolí najdete TADY. Jediný doposud nevyjasněný stav je na koupališti Motol, které strategicky skrývá své kontaktní údaje a je takřka nemožné se s jeho provozovatelem spojit. Oficiální stránky i vzhledem k aktualizované předpovědi počasí dávají naději, že je Motol po loňské odstávce opět v provozu. Pokud se nám dovolat nepodaří, slibujeme, že se na stav tamější vody zajedeme v nejbližších dnech podívat osobně.


U vody nemusíte jen ležet

Seznam dalších pražských koupališť najdete ZDE

Kvalitu vody přírodních koupališť v Praze najdete TADY

A kam jezdíte v Praze za koupáním vy?

kaca

Komentáře (5)

Fundraising card printing 2020-08-24 11:04:07
Discount Card Fundraiser 95% Profit [2020] - $8,500 (Profit) - [20% OFF]: Get 95% PROFIT [FAST] with Custom Discount Fundraising Cards (EASY for schools) How to Fundraise [Get FREE sample TODAY] 2020 UPDATE "BEST FUNDRAISER"
Fundraising card printing 2020-08-24 11:04:07
Discount Card Fundraiser 95% Profit [2020] - $8,500 (Profit) - [20% OFF]: Get 95% PROFIT [FAST] with Custom Discount Fundraising Cards (EASY for schools) How to Fundraise [Get FREE sample TODAY] 2020 UPDATE "BEST FUNDRAISER"
Best Online Presents 2020-08-09 10:55:36
Shop for Gifts | Gifts for Interesting People | <a href="http://gifterworld.com/">Best Online Presents</a> – Gifter World: Whether you’re looking for something unique or awesome present ideas, Gifter World is the right destination. We’re among the top online gift shopping websites and gift catalogs for unique gifts.
Jana Květoňová 2018-08-15 07:51:36
Přesně! Já zrovna tak!!! :-) :-)
hasic 2013-07-22 05:09:40
ja se chodim koupat do koupelny. a to i v zime.

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>