Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Speciální akce
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Pohádková plavba parníkem Vltava z Prahy do Drážďan

2011-06-01 13:25

Vrcholem letošní paroplavební sezóny bude Pohádková jízda historickým parníkem Vltava z Prahy do Drážďan a zpět ve dnech 6.-11. července 2011, kterou Pražská paroplavební společnost pořádá na počest 170. výročí první úspěšné plavby parníku v českých zemích. Na palubě parníku Bohemia při plavbě do Drážďan byl tehdy i světoznámý dánský autor pohádek Hans Christian Andersen, který tuto cestu a tedy počátky české paroplavby popsal ve své knize a uvedl je tak do světové literatury.

V Drážďanech se parník Vltava zúčastní prestižní přehlídky parníků. Pozvání na tuto přehlídku je důležitým oceněním loňské unikátní rekonstrukce historického parníku do původní podoby z počátku 40. let minulého století, která z Vltavy udělala nejobdivovanější loď na stejnojmenné řece a jeden z vyhledávaných cílů pro návštěvníky hlavního města.

Plavba do Drážďan nabízí milovníkům paroplavby neopakovatelný zážitek. Potrvá dva dny, dva dny Vltava stráví v Drážďanech a další dva dny popluje zpět. Je možné si zakoupit lodní lístek na celou plavbu, ale i na plavbu v jednom směru či na jeden den. Pražská paroplavba v případě zájmu zajistí i ubytování po cestě a v Drážďanech, pro zájemce o jednodenní plavbu připravuje speciální autobus, který pasažéry dopraví ráno na loď a večer zas zpátky do Prahy. Rodinné jednodenní jízdné pro dva dospělé a dvě děti do 14 let je 850 Kč, pro jednotlivce 540 Kč, při využití autobusu 740 Kč, jízdné na celou trasu v jednom směru pak stojí 850 Kč.

www.paroplavba.cz

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>