Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Hradozámecká noc se blíží (6)

2013-08-07 12:04

Třetí ročník Hradozámecké noci se letos uskuteční z noci 31. srpna na 1. září 2013. Do této akce se tak jako každý rok zapojuje mnoho památek, které jsou ve správě Národního památkového ústavu, ale i v soukromém vlastnictví. Mezi nimi nebudou chybět ani památky, které spadají pod projekt „Otevřte 13. komnatu“. Hlavní program Hradozámecké noci proběhne na hradě Rožmberk, ale na noční kostýmované prohlídky, které doplní divadelní představení a hudební vystoupení s komponovanými programy, se mohou návštěvníci těšit i na zámcích Loučeň, Děčín, Karlova Koruna, na hradě Grabštejn a Slezsko-ostravském hradě. Pro všechny noční cestovatele je připraven bohatý kulturní program, který skončí až s východem slunce. V týdnu od 23. srpna do 1. září lze navštívit památky zapojené do projektu „Otevřte 13. komnatu“ prostřednictvím speciální zvýhodněné vstupenky, která umožní vstup do všech deseti hradů a zámků. Vstupenku mohou dospělí zakoupit za 600,-Kč a pro děti do 10 let ji pořídí za 300,- Kč. Vstupenku lze využít tedy i na Hradozámeckou noc.

„Jsme rádi, že můžeme návštěvníkům představit historické objekty, tak jak je mnozí neznají. Památky jako takové jsou opředené historickými příběhy a vtáhnou každého návštěvníka do doby dávno minulé. Nasvícení dodá hradu nebo zámku určité kouzlo, které vytvoří nezapomenutelnou atmosféru,“ říká Kateřina Šrámková, organizátorka projektu „Otevřte 13.komnatu“. „Ráda bych tedy pozvala návštěvníky, aby se současně se setměním vydali po stopách Černého rytíře, Bílé paní, svaté Barbory, Hraběte Šprýmaře nebo Xavera Zahozence objevovat krásy historie a načerpali mnoho krásných zážitků. V posledním prázdninovém týdnu mohou navíc využít zajímavé hromadné vstupenky, které za zvýhodněných podmínek umožní vstup na několik památek najednou,“ dodává Kateřina Šrámková.
                                                                       
Kulturní program Hradozámecké noci nabízejí historické památky po celé České republice. Do akce se zapojilo i několik památek z projektu „Otevřte 13. komnatu“.  Na zámku Loučeň si mohou vybrat noční cestovatelé hned z několika prohlídek s Bílou paní či jinou kostýmovanou postavou a doslova zažít prohlídku s chutí čokolády, medu či vína. Kdo má smysl pro dobrodružství může přespat ve vlastním stanu v zámeckém parku, případně ve vlastním spacáku pod střechou zámecké oranžérie. Na Děčínském zámku se uskuteční již 13. ročník festivalu Literární Zarafest a i zde se budou konat speciální kostýmované prohlídky, jimiž bude provázet sám Černý rytíř - Zikmund z Vartenberka. Vrátit se v čase a načerpat atmosféru historických událostí mohou za svitu svíček návštěvníci i na zámku Karlova Koruna za doprovodu ducha Hraběte Oktaviána Kinského. Den plný zábavy, hudby a tance vyvrcholí dětským karnevalem a na rozloučení s prázdninami je připraven velký maškarní rej. Hrad Grabštejn nabídne svým návštěvníkům v rámci Hradozámecké noci koncert německé hudební skupiny Mardi Gras a hradem provede poutníky svatá Barbora Grabštejnská. Kromě ní však ožijí i další veselí a hrůzu nahánějící pomocníci. Kdo chce prožít doslova „Strašidelnou noc na hradě“,  může se vydat na Slezsko-ostravský hrad. V tyto dny bude hrad celý večer až do noci plný strašidelných a tajemných pohádkových bytostí.

Již v týdnu od 23. srpna do 1. září lze navštívit památky zapojené do projektu „Otevřte 13. komnatu“ prostřednictvím speciální zvýhodněné vstupenky, která umožní vstup do všech deseti hradů a zámků. Vstupenku mohou dospělí zakoupit za 600,-Kč a pro děti do 10 let ji pořídí za 300,- Kč. Vstupenku lze využít tedy i na Hradozámeckou noc.  Více informací získají návštěvníci na stránkách www.otevrte13komnatu.cz v sekci e-shop.

       


Více informací o projektu naleznete na:  www.otevrte13komnatu.cz

Komentáře (6)

Awesome! Learned alot thanks so much keep posting more.
Click here 2021-12-07 05:51:03
great site i love it!
Well this is great site! Would definitely recommend this to my friends. Love the read
Click here 2021-11-23 09:07:19
ILOVE YOUR BLOG
8 Ball Jacket Puddy 2021-04-26 11:51:38
Thanks for the best blog. it was very useful for me.keep sharing such ideas in the future as well.
trading 2020-11-10 07:49:45
thanks

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>