Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Interiéry mníšeckého zámku uvidíte zdarma (4)

2013-04-12 13:44

Ve čtvrtek 18. a sobotu 20.4.2013 při příležitosti Mezinárodního dne památek budete mít jedinečnou příležitost vidět zdarma komnaty prvního prohlídkového okruhu na zámku Mníšek pod Brdy. Během celého jara bude připraven program pro děti i dospělé. Nově otevřeno je Kouzelné sklepení, chystáme prohlídky s čarodějnicemi i prohlídky Májové. Nenechte si ujít podvečerní program na Noc kostelů nebo třeba pěveckou soutěž Brdský kos v zámecké zahradě.

Bohatě vybavené interiéry jsou rozděleny do dvou prohlídkových tras, na reprezentační část a soukromé komnaty posledních majitelů. Do prohlídky reprezentačních prostor mimo jiné také náleží návštěva zámecké kaple, kde je jeden z nejcennějších exponátů, originál oltářního obrazu malíře Karla Škréty. Soukromé komnaty jsou zařízené podle dobových fotografií a návštěvníci tak mohou mít pocit, že si zdejší obyvatelé jen na chvíli odběhli.

Při příležitosti Mezinárodního dne památek zve zámek své návštěvníky na prohlídku reprezentačních prostor – I. prohlídkového okruhu – zdarma, a to ve čtvrtek 18. a v sobotu 20. dubna. Do této prohlídky jsou zařazeny jídelny, salóny a salónky, kaple, knihovna a pracovna. „Vstup zdarma se vztahuje pouze na jednotlivce, nikoli na objednané skupiny,“ upřesňuje průvodkyně Marie Charvátová.

O víkendech nabízí Mníšek i něco navíc. Speciální prohlídky určené zejména rodinám s dětmi od 3 do 9 let. Na Pohádkových prohlídkách se z dětí stanou malí detektivové, kteří budou hledat v zámeckých komnatách ukryté pohádky. V každé místnosti se schovala jedna a děti ji podle přichystané indicie, předmětu z pohádky, jistě snadno objeví. Pokud znají Krakonoše, Leontýnku nebo sedm trpaslíků, jistě to pro ně nebude problém.

Při nových prohlídkách Kouzelného sklepení návštěvníky zavede víla nebo vodník po točitém schodišti do tajemných sklepních prostor. A tam čeká spousta velkých pohádkových bytostí. Vstup nejen pro statečné! Kromě ošklivé ježibaby je tu totiž i hezká princezna, milé víly a hodný napravený zámecký čertík. Ten už nikoho nestraší.

Na konci měsíce se chystá pálení čarodějnic, na zámku se připravují tematické Čarodějnické prohlídky pro děti. Bude se vyprávět nejen o čarování, zaklínání a vaření lektvarů, ale třeba i o stavění májek. Provádí hodná zámecké čarodějnice, která se proto vůbec nemusí bát, že by ji upálili.

Na Podvečerních prohlídkách pak kromě čarodějnice potkáte i anděla a Bílou paní! Anděl je připraven pasovat děti do šlechtického stavu. Budou z nich princezny a rytíři!

„Na všechny prohlídky pro děti je nutné se rezervovat, protože bývají často zaplněné,“ upozorňuje průvodkyně Anna Čelouchová.

Program na měsíc duben:

    Sobota 13. dubna – Pohádkové prohlídky pro děti a Kouzelné sklepení
    Neděle 14. dubna – Pohádkové prohlídky pro děti a Kouzelné sklepení
    Čtvrtek 18. dubna – I. prohlídková trasa zdarma
    Sobota 20. dubna – Pohádkové prohlídky pro děti a Kouzelné sklepení
    Sobota 20. dubna – I. prohlídková trasa zdarma
    Neděle 21. dubna – Pohádkové prohlídky pro děti a Kouzelné sklepení
    Sobota 27. dubna – Podvečerní čarodějnické prohlídky od 16.00 hodin
    Kouzelné sklepení po celý den
    Neděle 28. dubna – Čarodějnické prohlídky pro děti

Program na další měsíce:

    Středa 1. května – Májové prohlídky pro děti a Kouzelné sklepení
    Středa 8. května – program pro děti a Kouzelné sklepení
    Sobota 18. května – Staročeské máje
    Pátek 24. května – Noc kostelů – Podvečerní prohlídky
    Sobota 25. května – Brdský kos
    Sobota 1. června – Den dětí – Pohádková cesta
    Pátek 5. července – Dobývání zámku švédskými vojsky

Aktuální informace najdete na adrese www.zamek-mnisek.cz
zdroj www.npu.cz

Komentáře (4)

I really loved it here but are there any recent updates? Thanks
waxing tulsa 2021-12-07 07:11:04
interesting site!
I really loved it here but are there any recent updates? Thanks
wichita wedding videographer 2021-11-23 09:10:25
GREAT SITE!

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>