Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Jezero Lhota - Rolls Royce mezi písáky (9)

2010-06-11 12:12

Většina Pražáků nedá na tohle koupaliště dopustit. Obrovská vodní plocha s čistou a teplou vodou, vůně borovic a písečné pláže, ze kterých víc než čtvrtina patří nudistům. Připomíná moře. V horkých víkendech tu bývá na některých místech hlava na hlavě. Některé vzdálenější plážičky přesto zůstávají volné. Nejlépe je tu večer. I když se oficiálně zavírá ve 20:00, dá se projít kdykoli. Vstupné se většinou vybírá jen do sedmi večer. 
 
Koupaliště u jezera Lhota je jako ostrov naruby. Vprostřed je voda a kolem pláž a límec stromů, který koupaliště odstřihuje od okolního světa. Za tímhle azylem se už od osmdesátých let sjíždí hordy Pražanů, ale nutno říct, že na kvalitu vody to nemá větší vliv. Průzračnější vodu najdete jen v bazénech, ale tam se zase používá chemie. Navíc se tu můžete přidat k naturistům, kteří si tu oficiální nudistickou pláž prosadili už v dobách šedé totality.
 
 Vzhledem k rozloze i koncentraci plavců jsou místní služby poněkud řídké. Na druhou stranu to místu dodává kouzlo a doba, kdy bude písčitý břeh osázen barevnými stánky, působí jako zlý americký sen. Za 90 korun si můžete půjčit šlapadlo, nově se neplatí za beach volejbal. U některého ze stánků si můžete po vyčerpávajícím pobytu ve vodě koupit párek, pivo a další občerstvení. Na skvělé úrovní jsou naopak sociální zařízení, která v pravidelných rozestupech lemují celý břeh.


 
 
Pokud se do Lhoty dostanete za pěkného počasí a za vchodem vás překvapí vysoká koncentrace plavců, neváhejte jezero obejít a vybrat si lepší místo. Některé menší pláže na jižní straně jsou kryté rákosím a poskytují příjemné útočiště. Nejlépe je zabrat takové místo ráno. Během dne se tak vyhnete palčivému polednímu slunci, před kterým tu není úniku. Leda ještě na šiškách pod borovicemi. Další možností je přijet se do Lhoty vykoupat večer. Díky velké vodní ploše uprostřed si totiž můžete vyhlédnout takové místo, kam slunce svítí dokud nezapadne za obrubu zeměgule.

Jestli do Lhoty pojedete autem, vydejte se na výpadovce u Černého mostu na Brandýs, odkud je to do Lhoty cca 8 km. Spojení autobusem je sice řídké (o víkendu kolem tří spojů v jednom směru), ale dostačující a zastávka je asi třista metrů od jezera. Nejdelší je cesta vlakem do Dřís, odkud budete muset dojít 2 km pěšky. 
 
Pozor výluka: V současnosti je dlouhodobě  uzavřen most mezi Brandýsem n.L. a St. Boleslaví!
Foto: turban, jezerolhota.cz
turban

Komentáře (9)

Ota 2020-08-04 07:47:46
Na Lhotu jezdím už mnoho let.zkousel jsem i jiné nuda pláže,ale Lhota vyhrává nadevsemi.Krasny klid k odpočinku u vody žádná hlasitá hudba a výborně kiosky s občerstvením všeho druhu udržované čisté záchody prostě je tam na pláži klidek a pohoda a prostor že nemusí být deka na řece.Dooorucuji a za mě 😄😎
Host 2013-07-29 07:42:39
Kompletni info najdete tady: http://www.lhotajezero.cz/
Host 2013-07-29 07:42:37
Kompletni info najdete tady: http://www.lhotajezero.cz/
Ludmila Šubrtová 2013-07-08 09:56:09
Dobrý den, mám dotaz. Jsem důchodkyně 74 se ZTP a mám dotaz, kolik pro mne stojí vstupné. Prosím, poraďte mi, nemám auto, musím jet k vám MDH. Napište mi prosím, jak se k vám dostanu a jak je to daleko pak k vám na koupaliště ke vstupu. Díky a těším se na odpověď Šubrtová
Host 2012-06-29 02:54:52
LJ: naštěstí zabírá nudapláž jen 1/4 místa, takže pokud vás pohoršuje pohled na nahá těla, je rada prostá: nechoďte tam a užívejte si léto na textilní části. A nebojte, poučovat vás o toleranci apod nemíním.
Host 2012-06-29 02:41:42
TG: psům je z hygienických důvodů vstup na Lhotu zakázán, bohužel tam občas lze na pláži vidět pobíhající (a kálející a močící) psy :( Lidská bezohlednost nemá hranice...
tereza golová 2012-06-24 02:55:46
Ahoj chtěla jsem se zeptat můžou z nějaké strany do lhoty psi?
Nudista 2011-08-10 11:12:46
Je tam nádherně, super, mě ty mladý holky vždycky inspirovaly.
LJ 2011-06-14 02:58:26
jen skoda, ze je tam nuda plaz...tlusta oskliva chlupata tela bez plavek mne ne inspiruji...

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>