Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

IGRÁČKOVI na stopě na zámku Letohrad (7)

2013-07-16 10:50

IGRÁČEK patří nejen mezi oblíbené hračky generace čtyřicátníků, ale stále více si svoji pozornost získává i u dnešních malých dětí. A důvod? Tak jako si každé dítě hledá kamaráda, tak stejně tak si hledá i pouto k hračce. Pokud má možnost objevovat, komunikovat a využívat fantazii, tak jeho vývoj nabere správný směr. Vdechnout znovu život hračce, se kterou si hrálo mnoho maminek, babiček, tatínků a dědečků, ale není nic jednoduchého. Nápad, koncepce a dobrý marketing ještě pořád k tomu všemu nestačí, proto je důležité odkrýt a zasvětit do historie IGRÁČKA každého, kdo o to má zájem a jak jinak než zábavně. Shlédnout vývoj této legendární hračky mají možnost všichni během putovních výstav „Fenomén IGRÁČEK“.

Od 3. července se výstava usídlila na raně barokním zámku Letohrad, kde bude k vidění až do 7. srpna. Každý se tak může těšit na historický průřez této postavičky, detailnější seznámení se s původními figurkami, obaly, ale samozřejmě
i s novinkami, které zaručeně nenechají nikoho na pochybách, že IGRÁČEK má stále co nabídnout nejen malým, ale i dospělým.


„Mám radost z toho, že zájem o výstavu „Fenomén IGRÁČEK“ je nejen z řad návštěvníků, ale i pořadatelů,“ říká Miroslav Kotík, majitel společnosti EFKO. „Technologie jde neustále kupředu, ale mám pocit, že každý by si měl nejdříve místo počítačů, mobilních telefonů a jiných elektronických inovací, hrát s tradičními českými hračkami, které dají dětem možnost rozvíjet vlastní fantazii a vytvořit si tak na základě ní mnoho vlastních příběhů,“ dodává Miroslav Kotík.

„Ráda bych všechny výletníky pozvala na barokní zámek do Letohradu na interaktivní výstavu „Fenomén IGRÁČEK“, kde mají možnost nyní nahlédnout pod pokličku historie této známé figurky,“ říká Lucie Vágnerová, kurátorka sbírek městského muzea Letohrad. „Výstava má od začátku velký úspěch a jsme rádi, že ji u nás na zámku máme možnost hostit až do 7. srpna,“ dodává Lucie Vágnerová.  

Expozici „Fenomén IGRÁČEK“ mají možnost návštěvníci shlédnout ve výstavních prostorách zámku, které jsou mimo výstav pro veřejnost uzavřeny, až do 7. srpna 2013. Výstava je rozdělena do tří místností a to tak, že pro nejmenší je vyčleněna jedna místnost jako herna. Druhá místnost představuje návštěvníkům historii, výrobní formy, fotodokumentaci, vize vývojářů a další zajímavosti ze života legendární figurky IGRÁČKA.  Ve třetí místnosti čekají na výletníky inovovaní IGRÁČCI a další novinky.

Podstatou výstavy je obeznámit a představit všem věkovým kategoriím IGRÁČKA jako hračku, která přináší radost a hezké vzpomínky na dětství starším návštěvníkům, ale zároveň
i nové podněty pro dnešní generaci. Snaží se vést děti k tvořivosti, inspiraci, poznávání a vytváření si příběhů dle své fantazie.  Na své si přijdou nejen pánové a chlapci, kteří uvidí IGRÁČKA policistu, hasiče, průvodčího a další profese, ale i velké a malé dámy, které se mohou těšit na IGRÁČKA ve světě Hello Kitty.

Komentáře (7)

White Sox Starter Jacket 2022-10-10 11:52:18
This article is quite interesting and I am looking forward to reading more of your posts.
I really loved it here but are there any recent updates? Thanks
Great site thanks admin. More power.
wedding photographer spokane wa 2021-11-23 09:08:03
NICE BLOG!
Yellowstone Season 4 Jackets 2021-07-12 11:44:43
I like your article very much, thanks for sharing the good information we have read.
member 2020-11-10 07:52:16
good member
Best Online Presents 2020-08-09 10:56:15
Shop for Gifts | Gifts for Interesting People | Best Online Presents – Gifter World: Whether you’re looking for something unique or awesome present ideas, Gifter World is the right destination. We’re among the top online gift shopping websites and gift catalogs for unique gifts.

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>