Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Výstavy a veletrhy
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

50 + 5 oděvní a jiná tvorba

2010-12-09 15:04

10.12.2010 - 27.března 2011, út-ne 10-18h
Středočeské muzeum v Roztokách u Prahy


V roce 2011 oslaví Vyšší odborná škola oděvního návrhářství a Střední průmyslová škola oděvní 55. výročí svého založení. Škola se po celou dobu své existence zaměřovala na tvorbu oděvu a jako jediná škola v ČR si tuto výjimečnost zachovala, i když prognózy skeptiků sledujících vývoj textilního a oděvního průmyslu v posledních letech nebyly povzbudivé. S pomocí úzce specializovaných pedagogických odborníků se podařilo uchovat řemeslnou zručnost a propojit ji s uměleckým pohledem na oděvní tvorbu.

V průběhu výročního roku připravuje VOŠON a SPŠO různé prezentační akce a jako první ve slibovaném řetězci je výstava 50 + 5 oděvní a jiná tvorba. Která mapuje uměleckou tvůrčí činnost školy za posledních pět let. Souběžně s uměleckou tvorbu studentů budou vystaveny práce aktivních výtvarníků – pedagogů, kteří stojí za úspěchy nadaných mladých tvůrců. I když výstava jich představuje jen deset, za zvyšujícím se renomé školy stojí celý skvělý tým padesáti pěti pedagogů, kteří jsou hybnou silou úspěchu a dovedou i přes náročnost svého povolání nadchnout mladé nadané návrháře a oděváře. V historii školy se jedná o první „setkání“ tohoto druhu.

V posledních pěti letech byly velkým úspěchem studentské tvorby zahraniční módní přehlídky v Paříži – ve studiu Bercot a na Ambasádě ČR, v Norimberku v  rámci oslav 20. výročí partnerství měst při Volksfestu, v Drážďanech k propagaci českého lázeňství a ve Florencii.

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>