Skrýt výsledky vyhledávání
rss feed

Home page – Výlety – Jsou i jiná města

Sázava - město, kde se píší kulturní dějiny už 10 století
2010-08-25

Sázava - město, kde se píší kulturní dějiny už 10 století  (9)

Středisko slovanské vzdělanosti v čele se sv. Prokopem. Místo, kde se zrodila slavná Vest pocket revue V+W, odehrávají se v něm romány jako Kohoutův Kde zakopán je pes nebo Vieweghovy Báječná léta pod psa.
 
Jičín – na zámek a za Rumcajsem
2010-05-03

Jičín – na zámek a za Rumcajsem

Jičín je pohádkové město – a to doslova. Nejenže to tu díky půvabným budovám pohádkově vypadá, ona tu i jedna slavná pohádková postava žije. Jistě, loupežník Rumcajs s celou rodinou: roztomilou Mankou a nezbedným Cipískem.
 
Malebný Ladův kraj hned za humny
2009-12-31

Malebný Ladův kraj hned za humny  (1)

Tip na výlet: Vánoční svátky plné dobrého jídla a pití jsou za námi, a tak určitě není na škodu prospět trochu našemu zdraví. A proč si nevyrazit třeba na výlet do malebné krajiny, kterou každý důvěrně zná z obrázků Josefa Lady? Jen 35 km od Prahy leží rodná vesnička tohoto umělce. Obec Hrusice i lesy a lány, které ji obklopují, nabízí mnoho lákavých poutních míst na dosah ruky každého Pražana.
 
Zámek, kostel i přívoz najednou
2009-11-27

Zámek, kostel i přívoz najednou

Tip na výlet: Počasí zrovna neláká k dlouhým výletům. Vybízí spíše k posezení u hrnku horké kávy. Pobyt na čerstvém vzduchu je ale zdravý a podniknout nějakou tu krátkou cestu z města příjemně osvěží. Jen pár kilometrů na sever od hlavního města, po proudu řeky Vltavy leží Roztoky u Prahy. A nabízejí hned několik výletních cílů – zámek, muzeum, kostelík i přívoz.
 
Kouřim – kde se čas zastavil…
2009-11-23

Kouřim – kde se čas zastavil…  (1)

Tip na výlet: Nerada bych hned ze začátku (a bez příčiny) znevažovala zeměpisné znalosti ctěného čtenáře. Nicméně je fakt, že kde přesně leží městečko Kouřim, ví dnes asi málokdo. Přitom tato obec byla díky hradbám dávána za vzor ostatním vznikajícím královským městům už ve 13. století. Povídá se, že ji založil sám Lech, bratr bájného Praotce Čecha. Nachází se zde střed Evropy a v místní zvonici mají zvony, obrácené vzhůru nohama.
 

Doporučujeme

>