Skrýt výsledky vyhledávání
rss feed

Home page – Výlety – Hezká příroda

Jezero Lhota - Rolls Royce mezi písáky
2010-06-11

Jezero Lhota - Rolls Royce mezi písáky  (9)

Většina Pražáků nedá na tohle koupaliště dopustit. Obrovská vodní plocha s čistou a teplou vodou, vůně borovic a písečné pláže, ze kterých víc než čtvrtina patří nudistům. Připomíná moře. V horkých víkendech tu bývá na některých místech hlava na hlavě. Některé vzdálenější plážičky přesto zůstávají volné. Nejlépe je tu večer. I když se oficiálně zavírá ve 20:00, dá se projít kdykoli. Vstupné se většinou vybírá jen do sedmi večer.
 
Po stopách praotce Čecha
2010-06-09

Po stopách praotce Čecha  (10)

Jako první se na toto místo vypravil sám bájný praotec českého národa. A když vyšplhal až nahoru, rozhlédl se po kraji. A to, co viděl, se mu zalíbilo natolik, že se rozhodl na tomto místě zůstat. I vy se můžete sami podívat, co praotce Čecha na polabské krajině tak nadchnulo. Památná hora Říp totiž leží od Prahy jen zhruba 50 kilometrů a doprava k ní není složitá. Výlet navíc můžete zpestřit návštěvou nedalekého města, jehož krásy obdivoval už ve 13. století biskup Jan IV. z Dražic – Roudnice nad Labem.
 
Adršpach – království skal
2010-05-13

Adršpach – království skal  (13)

„Všechno zlé je k něčemu dobré,“ říká se. A něco na tom dozajista bude. Když v 18. století postihl oblast Adršpašsko-teplických skal požár, změnila se zdejší bujná vegetace v prach. Nicméně o to víc vynikly bizardní pískovcové útvary. Dech beroucí scenérie brzy přilákaly turisty a Adršpašsko-teplické skály se staly oblíbeným výletním cílem.
 
Za prvním českým poustevníkem
2010-04-30

Za prvním českým poustevníkem  (2)

Počasí ještě není úplně spolehlivé, přesto už se celkem často umoudří a nabídne pěkný den. A proč ty slunečné chvíle pořádně nevyužít venku pod modrou oblohou? Proč se nevydat na výlet? Cílem může být například místo s tajmenou atmosférou, jehož půvab obdivoval už první český poustevník Ivan. Nedaleko od Prahy, poblíž hradu Karlštejn, čeká na objevení Svatý Jan pod Skalou.
 
Vinařická hora: Místo jako stvořené pro trochu dobrodružství
2010-01-22

Vinařická hora: Místo jako stvořené pro trochu dobrodružství  (2)

Jen kousek od obce Vinařice, která dostala své jméno od pěstování vína, leží volně přístupná přírodní rezervace Vinařická hora. Jedná se o sopku třetihorního stáří, která později sloužila jako lom a dnes je z ní přírodní památka...
 
Jak řešit podzimní depresi? Úprkem do lesů!
2009-11-23

Jak řešit podzimní depresi? Úprkem do lesů!  (1)

Konečně budete moci vylézt z brlohu, trochu se provětrat a zahnat chmurné podzimní myšlenky. Nejlépe někde v lesích, které už se mezitím převlékly do barevného podzimního kostýmku. K víkendovému dobití baterek vám znovu doporučíme několik méně známých míst, která leží jen kousek za Prahou v dosahu hromadné dopravy.
 

Doporučujeme

>