Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Tipy na víkend: Za vánočními dárky a Mojou

2010-12-10 10:33

Třetí adventní neděle je před námi, a kdo stejně jako já ještě nemá plnou skříň vánočních dárků pro své miláčky, začíná být mírně nervózní. V následujícím článku proto najdete kromě pozvánky na zabijačku přímo v centru města také pár tipů na zajímavé vánoční dárky.

Jitrnice na kozím plácku
V úterý se na Kubáni sešli všichni milovníci čerstvých zabijačkových pochoutek, protože tu probíhala poslední ze série domácích zabijaček při farmářských tržištích. Pokud jste to ale nestihli, nezoufejte a vydejte se dnes (14:00 – 19:00), zítra (v sobotu 11. 12. od 10:00 – 19:00), nebo v pozítří (v neděli 12. 12. od 10:00 – 19:00) na Kozí plácek nedaleko Staroměstského náměstí. Spolek občanů, podnikatelů a živnostníků na Praze 1 totiž právě zde rozdělá své kotle se zabijačkovou polévkou, gulášem a dalšími tak oblíbenými specialitami vepřových hodů. Více se dozvíte ZDE.

Zpívejte koledy, veselte se, čas vánoční se blíží.  Atmosféru vánočních dní zažijete o víkendu na mnoha místech, pěkné to ale nepochybně bude na Kampě u Karlova mostu, kde se v sobotu budou konat již tradičně Malostranské vánoce. Od 11.00 zažínají trhy základních škol a chráněných dílen a od 13.00 se k nim přidá i doprovodný hudební program. Vše potrvá až do večerní 18. hodiny. Více ZDE.

Vánoční specialitu si připravila nuselská radnice, která nechala u svého vánočního stromu instalovat Ježíškovu schránku na dětská přání. Ta sem mohou děti až do příštího týdne vhazovat, a když budou mít štěstí a budou vylosovány, mohou se jejich přání splnit. Více se dozvíte ZDE.

Kam za dárky pod stromeček
V rámci vánočních trhů na Výstavišti Praha v Holešovicích se budou o víkendu konat trhy Hrnčířské a řemeslné. Chybět nebude ani doprovodný program.  Starší patnácti let platí na trhy symbolické vstupné 25 korun. Více se o trzích dozvíte ZDE.               

Nelíbí se vám běžná konfekce? Máte rádi knihy od nakladatelství Baobab a jiné, které vedle textu nezanedbávají ani výtvarné zpracování? Pak nesmíte propást letošní desIgnSupermarket, kterém jsme psali ZDE.

Všem nadšeným fotografům, ať už amatérům nebo profesionálům, uděláte radost fotografickou publikací.  Leica Gallery Prague právě pro tuto příležitost uspořádala Vánoční knižní bazar, na kterém v pátek a v sobotu můžete pořídit publikace nakladatelů jako je Taschen, teNeues, Phaidon, Tectum, Daab, Thames and Hudson, Rockport, Rotovision, Prestel, Gestalten Verlag za snížené ceny. Více se dozvíte ZDE.

A abychom nezapomněli, Moja, první gorila narozená v Čechách,  slaví narozeniny! Pomalu, aby si připravila školní tašku, je jí totiž už šest let. K velkolepým oslavám se můžete připojit také, když se v neděli vydáte k pavilonu goril do zoo. Můžete si také zasoutěžit o přístup do zákulisí zoo. Více se dozvíte ZDE.

kaca

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>