Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Vánoční trhy se zabijačkou

2010-12-13 09:01

Farmářská tržiště letos vylétla jako žhavé komety a jejich let můžete sledovat ještě celý další měsíc. Jiřák, Kubáň i Náplavka budou v provozu až do Vánoc a navíc si chystají řadu překvapení. Mezi ta nejlákavější budou patřit zabijačky přímo na místě.

Vesnice v centru velkoměsta
Přestože se můžete těšit na opravdový zabijačkový guláš, ovarové kolínko a kroupovou černou polévku, vyděšeného pašíka prchajícího před nožem řeznickým na tržišti neuvidíte. Někdo řekne škoda, jiného by zase pohled na krev dozajista znechutil a všechny ta jelítka, jitrničky, prejty, tlačenky a podobné pochutiny by zůstali chladnout na stáncích. Proto všichni, kdo holdujete vepřovým hodům, zapište si do kalendáře:

První zabijačka bude na Jiřáku 1. prosince (středa), druhá pak v sobotu 4. prosince na Náplavce a poslední v tomto roce na Kubáni v úterý 7. prosince 2010. Vždy od 11:00.

Tradiční zabijačkové pochutiny ovšem nebude to jediné, co předvánoční farmářská tržiště nabízejí. Kromě sezónní zeleniny na všech třech můžete nakupovat sušené ovoce, krájené sýry, pštrosí, hovězí a kuřecí maso, zvěřinu – kančí, daňčí, jelení maso, domácí uzeniny a paštiky, ale také vánoční cukroví podle farmářských domácích receptur, které si můžete dokonce objednat i na svůj sváteční stůl. Více informací ZDE.

Velký výběr ocení příznivci rybích specialit, neboť právě na ty se tu budou moci výborně vybavit. Během prosince seženete Kapry, Candáty, Amury, Líny, Siveny, ale i Štiku. Přehled všech ryb včetně tržišť, kde je pořídíte, najdete TADY. Aktuální novinkou je candát na Jiřáku, cena 380 Kč/kg. Více se dozvíte ZDE.

Najdete tu ale i řadu rukodělných výrobků, fair trade výrobky i výrobky Obchůdku jednoho světa.

Přehled otevíracích dob:

Farmářské tržiště Kubáň – od 7. 12. do 23. 12. denně 10:00 – 19:00

Farmářské tržiště Jiřák – od 1. 12. do 23. 12. denně 10:00 – 19:00

Farmářské tržiště Náplavka – první 3 soboty v prosinci 9:00 – 17:00

PŘEHLED OSTATNÍCH VÁNOČNÍCH TRHŮ V PRAZE NAJDETE ZDE

kaca

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>