Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Silvestrovské tipy a Novoroční ohňostroj

2012-12-28 17:02

Jak si zpříjemnit Silvestra v Praze? Zajděte se třeba podívat na Silvestrovský farmářský trh na Jiřák, nebo nakrmte labutě na Vltavě. Ti, kdo si nemůžou pomoci, nechť se vydají před půlnocí na Staroměstské náměstí, ti, kdo chtějí svou duši zklidnit, můžou zajít třeba na půlnoční mši do kostela Nanebevzetí Panny Marie a sv. Karla Velikého na Karlov. Novoroční ohňostroj bude letos opět až v 18.00 na Nový rok.

Oslavy na Staroměstském náměstí
Novoroční přípitek na Staroměstském náměstí
je každoročně masovou záležitostí. A nedá se očekávat, že letos by tomu mělo být jinak. Pokud vám tento způsob oslav vyhovuje, vězte, že vás v průběhu dne čeká dětský silvestrovský program i Silvestr pro dospělé, na kterém nebudou chybět jako každý jiný rok lechtivé scénky travesti show. Na vaši zábavu bude dohlížet městská i státní policie. Podrobný program a další informace najdete TADY.

Silvestrovský farmářský trh
Na farmářském tržišti Jiřák
se nebude Silvestr slavit až do půlnoci, ale pouze do 20.00. Odpolední program kromě farmářských stánků slibuje dobrá moravská vína, sekty i pravé šampaňské, škvarkové pochoutky, maďarské klobásy, zelí i čokoládový dort. Vše doplněné o živou hudbu The Brownies, kteří se do rytmu vlní pravidelně na sobotních trzích na Náplavce. Podrobnosti o programu najdete TADY.

Silvestrovské menu
Intimnější atmosféra a dobré jídlo zároveň, i tak může vypadat představa ideálního Silvestra. Seznam restaurací, které nabízejí Silvestrovské menu, najdete ZDE. Nejedná se sice o seznam vyčerpávající a navíc, některé restaurace jsou již obsazené, jistě ale dobře poslouží jako inspirace.

Půlnoční na Karlově
V malém kostele nad Folimankou bude půlnoční mši na prahu Nového roku sloužit kardinál Dominik Duka. Kostel Nanebevzetí Panny Marie a sv. Karla Velikého na Karlově ukrývá unikátní relikvii tři zuby Karla Velikého, které zde uložil Karel IV. To samozřejmě není jediný důvod, proč kostel navštívit. Podrobnosti o zajímavé stavbě najdete TADY.

Silvestrovská doprava
O silvestru a na Nový rok bude v Praze platit také několik uzavírek. Bude zakázáno parkování na Václavském náměstí. Zároveň bude na Václavské náměstí zakázán vjezd od 16.00 (Silvestr) do 10.00 (Nový rok). Během Novoročního ohňostroje bude omezený provoz na Smetanově nábřeží a mostě Legií.

Novoroční ohňostroj
Novoroční ohňostroj se letos opět vrací na 18. hodinu Nového roku.
Zvolili si tak pražané v anketě na stránkách magistrátu. Ohňostroj je pojmenován "Praha pulsující" a slibuje dynamickou podívanou. Bude rozdělen do dvou částí, které budou dohromady trvat celých deset minut. Jako hudební doprovod vybrali pořadatelé Equinoxe Jeana Michela Jarre a Smetanovu Vltavu. Nejlépe uvidíte ohňostroj ze Smetanova nábřeží, mostu Legií a Karlova mostu. Další podrobnosti najdete TADY.

 


kaca

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>