Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Silvestrovská Praha

2010-12-29 11:23

Zůstáváte na Silvestra v Praze? Potom čekejte omezení dopravy v centru města, zvýšenou hladinu hluku a vzrušenou atmosféru všude kolem. Existují i místa, kam před silvestrovským šílením uniknout. Třeba do zoo, nebo do Toulcova dvora, kde se do Nového roku prozpíváte.

Klasika na Staromáku
Na Staroměstském náměstí začne silvestrovský program už ve 14.00 programem pro děti. Ten potrvá ještě nějaký čas po setmění, ale definitivně se změní v program pro dospělé v 19.35, kdy na pódium nastoupí travestité s show Kočky. ta se bude během večera několikrát střídat s hudební vložkou a doprovodí všechny zúčastněné až k půlnoci. Program po novoročním přípitku zakončí kapela Las Vegas a pak už se všichni na kost promrznutí slavící přesunou někam do tepla. Program celého dne najdete TADY.

V důsledku těchto navštěvovaných oslav a předpokládaného výskytu slavících na Václavském náměstí, bude na Silvestra i na Nový rok platit v centru města řada dopravních omezení. Na druhou stranu posílí MHD.

Dopravní informace: Na Václavském náměstí bude od 12.00 hodin 31. prosince do 10.00 hodin 1. ledna 2011 zákaz parkování. Bude rovněž uzavřen vjezd z postranních ulic na Václavské náměstí pro motorová vozidla s výjimkou vozidel Integrovaného záchranného systému – a to od 16.00 hodin 31. prosince do 10.00 hodin 1. ledna 2011 (pro vozidla zásobování bude vjezd umožněn 1. ledna 2011 od 8.00 hodin). Zákaz se bude týkat ulic: Wilsonova, Jindřišská, Vodičkova, Štěpánská a Ve Smečkách.

Další dopravní opatření budou zavedena v okolí Staroměstského náměstí, kde od 20.00 hodin 31. prosince do 6.00 hodin 1. ledna 2011 budou pro automobilový provoz uzavřeny ulice Pařížská a Jáchymova. Ve stejném čase bude platit zákaz vjezdu všech vozidel v ulicích Josefská a Mostecká na Malé Straně.

Bujaré oslavy v ulicích se obvykle bohužel neobejdou bez zranění. Proto zdravotnická záchranná služba hl. m. Prahy umístí na Václavské náměstí speciální záchranářský kamion GOLEM a vyčlení pět sanitek, na Staroměstském náměstí budou dva sanitní vozy a zdravotnický stan. Zásahová vozidla hasičů budou na Václavském i Staroměstském náměstí. Záchranáři i hasiči budou připraveni i pro případy mimořádných událostí v ostatních rizikových místech hlavního města, posílena bude i běžná služba.

Změny MHD: Pražská integrovaná doprava bude jezdit 31. prosince se standardním pátečním prodloužením. Noční tramvajové linky budou mít interval 15 minut, na všech linkách bude zvýšena kapacita vozidel. Provoz nočních autobusových linek číslo 501, 502, 503, 506, 507, 509, 512, 514 a 515 bude v intervalu 30 minut, linek číslo 504, 505, 508, 510 a 511 v intervalu 15 minut. Podrobné informace NAJDETE TADY.


Z výšky a s odstupem
Na všechnu tu silvestrovskou vřavu se můžete podívat z výšky Petřínské věže, která bude otevřená od 23.00 do 01.00 Nového roku.

Silvestrovskou zábavu si také připravují plazi v ZOO. VE 13.00 PROBĚHNE JEDINÉ KOMENTOVANÉ SETKÁNÍ DNE, U PLAZŮ. Budete si moci na některé z nich i sáhnout. Zahrada bude otevřena pouze do 14.00.

Romští hudebníci ze slovenského tria Kali Čercheň vás provedou ze starého do nového roku v Toulcově dvoře, když se přidáte k nim do hudební dílny. Rezervace je nutné provést předem. Všechny podrobnosti a důležité informace najdete ZDE.

kaca

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>