Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Rozsviťte si svou žárovičku na Staroměstském náměstí (2)

2011-11-09 10:20

Každý strom má svůj příběh. Ten, o kterém bude řeč, pochází z brdských lesů a jeho osud se zpečetí 27. listopadu 2010, kdy se na něm rozzáří stovky malých světýlek. V noci na úterý ho přivezli na Staroměstské náměstí a teď už tam čeká na svou premiéru. Té se můžete v sobotu zúčastnit také, společně s rozsvícením vánočního stromu začnou i tradiční vánoční trhy.

Vítěz ze Zaječova
Letos poprvé nehledali vyslanci urostlý smrk v krkonošských lesích, ale výběr byl ponechán soutěži.  Mohl se ozvat každý, kdo si myslel, že má dobrý tip na vánoční strom. Sešlo se jich pětadvacet a vyhrál košatý smrk ze Zaječova na Berounsku, na jehož pokácení se přišlo podívat na tři stovky domorodců. V Praze to bude nepochybně mnohem velkolepější a tak se dva zaječské autobusy, které slíbila místní starostka na sobotní slávu vypravit, v zástupech tisíců očekávajících zářící vánoční hvězdu na Staroměstském náměstí v sobotu bez problémů ztratí.

Pokud i pro vás advent začíná s prvními světýlky a koledami na Staroměstském náměstí, pak tu nesmíte chybět v sobotu 27. listopadu 2010 kolem 17. hodiny.

S rozsvícením vánočního stromu je spojena charitativní akce pro občanské sdružení Život dětem, které bude za vybrané peníze kupovat speciální dětské lůžko pro Kliniku dětského a dorostového lékařství Všeobecné fakultní nemocnice v Praze.  Stačí, když pošlete DMS za jednu žárovičku na ozdobeném smrku. Cena DMS zprávy je 30 korun, na charitu z ní půjde 27 korun. Posílat je můžete na číslo 87777 ve tvaru DMS ZAROVKA. Hned poté by vám měl přijít návod, jak si svou žárovku rozsvítit.


(C) Taiko, a.s.

Vánoční trhy
Tradiční vánoční trhy vonící sladkým svařákem budou na Staroměstském náměstí trvat od soboty 27. listopadu 2010 do soboty 1. ledna 2011. Na Václavském náměstí začnou týž den, ale pokračovat budou o něco déle až do 13. ledna 2011. Ve všední dny budou stánky otevřeny od 9.00 do 19.00 a víkendu od 9.00 do 20.00, některé stánky s občerstvením najdete otevřené až do půlnoci.

kaca

Komentáře (2)

Pragueout 2011-11-09 10:22:22
Dobry den, dekujeme, ale toto je lonsky clanek. Informace o letosnich trzich budeme na stranky teprve pridavat.
Iva 2011-11-09 08:56:43
27. listopadu je ale neděle ;)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>