Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Vánoce
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Oživlé vánoční tradice a adventní jarmark

2010-12-15 13:29

16.-19. 12. 2010 od 9 do 17 hodin v Palácových zahradách pod Pražským hradem
Místo konání: Zahrady pod Pražským Hradem - Valdštejnské nám. 3

Letos na podzim převzalo středočeské pracoviště NPÚ do správy Zahrady pod Pražským hradem. Na to, aby je nový správce předvedl návštěvníkům, však nebude čekat až do jara. Zahrady se vůbec poprvé otevírají v zimě, ve dnech 16.-19. prosince a vstup je zdarma!

Zahrady se předvedou ve sváteční atmosféře s nočním nasvícením. Můžete využít tuto příležitost a přijít se podívat na „Oživlé vánoční tradice“ a adventní jarmark 16.-19. 12. od 9.00 do 17.00 hod. Zpřístupněn bude parter Ledeburské zahrady a nádherná sala terrena, kde bude probíhat adventní jarmark s lidovými řemesly, v galerii Ledeburského paláce budou připraveny akce pro děti – interaktivní Betlém při kterém se děti dozví, jak to v Betlémě vypadalo a budou si ho moci sami vystavět. Také si vyzkouší tradiční barvení perníčků, výrobu přáníček a svá ježíšovská přání budou moci pošeptat skutečnému vánočnímu andělovi.

Pro děti základních i mateřských škol je připravena soutěž JEŽÍŠEK ON LINE o nejkrásnější vánoční ozdoby, které děti vyrobí a přinesou do zahrad. Protože má Ježíšek profil na Facebooku, mohou děti, které jsou zdaleka, svou ozdobu vyfotit a poslat mailem na zahrady@stc.npu.cz nebo umístit na Facebooku JEŽÍŠEK ON-LINE SOUTĚŽ (www.facebook.com/jezisekonline).

Palácové zahrady
Palácové zahrady se rozkládají na jižním svahu pod Pražským hradem. Zahrady byly budovány na místě vinic nebo renesančních zahrad při šlechtických palácích, strmý terén byl upraven do několika terasových úrovní. Zahrady měly charakter od ryze účelového s vinicemi a ovocnými stromy až po okrasný s bohatou zahradní architekturou. Dnes na sebe zahrady navazují a svoji kompozicí tvoří výjimečný zahradní komplex. Všechny palácové zahrady mají bohatou architektonickou výzdobu, ozdobná schodiště, balustrády, vyhlídkové terasy a pavilonky prokomponované s vegetací do malebných celků.

www.palacove-zahrady.cz

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>