Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Výstavy a veletrhy
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Ořechy a oříšky

2011-11-28 12:29

3.12.2011 - 1.1.2012
Skleník Fata Morgana ořechový, denně 9 - 16 hodin...

Plod ořešáku je pro mnohé chyták - jeho součástí je i zelené oplodí, nemůže tedy jít o plod suchý, ale patří mezi plody dužnaté - je to peckovice!

Výstava Ořechy a oříšky nebude jen o morfologii plodů, ale představí zástupce početné čeledi ořešákovitých (Juglandaceae) v celé šíři. Vždyť u nás se nepěstují pouze různé kultivary vlašských ořechů, ale i jiné druhy pocházející z mírného pásma severní polokoule. Jejich plody se sice nekonzumují, přesto stojí za to se s nimi seznámit.

Protože k podzimu a k času předvánočnímu, kdy je výstava koncipována, patří nejen ořechy vlašské ale i ořechy lískové, pekanové, pistáciové, představíme na výstavě také je. A to i přesto, že nepatří do čeledi rostlin ořešákovitých, a jediným pojítkem s čeledí je pouze název ořech/oříšek.

Třetí částí výstavy budou aranžmá z ořechů a vánoční ozdoby a řetězy, jejichž základ tvoří různé druhy oříšků. Možná vám poslouží jako inspirace pro vlastní předvánoční tvorbu...

Bližší informace poskytne: Hana Kovaříková, mobil:736 621 929, e-mail: hana.kovarikova@botanicka.cz nebo info@botanicka.cz

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>