Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Tipy na víkend: Mikuláš na sobotu i na neděli

2010-12-03 13:51

Vzhledem k tomu, že Mikuláš letos vychází na neděli, budeme se s touto majestátní postavou doprovázenou pekelníky i posly z nebes potkávat celý víkend na různých místech. Pokud jste si tedy tuto pozoruhodnou partičku nepozvali přímo k vám domů, můžete se vydat vy za nimi.

Mikuláš na sobotu
Sobota bude ve znamení očekávání. Na příchod Mikuláše a jeho družiny se můžete připravit třeba v odpoledním workshopu v KC Novodvorská, kde se dočkáte i loutkové pohádky. Více ZDE. Na Staročeský mikulášský jarmark zvou do Toulcova dvora. Jarmark bude probíhat po celý den, budete si moci nejen nakoupit, ale také vyrobit tradiční předměty vztahující se k Mikuláši. Kromě něj se tu setkáte také s dalšími postavami, které se na vsi za adventu pohybovaly. Více o programu, který trvá od 10.00 do 16.30 se dozvíte ZDE.

sobotu i v neděli můžete vyrazit na MIKULÁŠSKÉ JÍZDY s Českými drahami. Ovšem vzhledem k počasí doporučujeme sledovat aktuální informace případně přímo kontaktovat některé z nádraží, které bude mít parní lokomotiva se sváteční družnou po cestě. Odjezdy a příjezdy vlaků najdete ZDE.

Pouze jaksi mimoběžně je s Mikulášem spojen také dobročinný bazar oblečení a doplňků, který bude v sobotu po celý den probíhat v literární kavárně H&H naproti Faustovu domu na Karlově náměstí. Mikulášské luftování skříní začíná v sobotu v 10.00, více informací najdete ZDE.

Mikuláš na neděli
Doporučujeme vám tři následující setkání s Mikulášem, které proběhnou na třech různých místech, ale pokud se pro jedno z nich rozhodnete, určitě neuděláte chybu. V neděli se pro Mikuláše a čertiska s andělem otevřou brány bubenečské čistírny. Už jen ty obrovské kotle tam! Dospělí v doprovodu dětí zdarma, děti za 60 korun. Více ZDE.

Další setkání s Mikulášem, které bude stát za to, je naplánované v galerii Mánes, kde právě probíhá interaktivní výstava s názvem Play. Program včetně trhů, dílen, divadelního představení potrvá po celý den od 10.00 do 19.00. Více informací ZDE. Článek o výstavě najdete TADY.

Čerti s Mikulášem a andělem zpestří také návštěvu zoo, kde se budou od 12.00 pohybovat po areálu. Přesný rozpis časů a míst, kde je zastihnete, najdete ZDE.

Mikuláš na trzích
Stejně jako každý rok, neuděláte ani letos chybu, když půjdete vyhlížet Mikuláše s čerty na Staroměstské náměstí. To, že se tu zastaví, přislíbili i ti hrozní, kteří raději anděla neangažují, protože ten je z nich nejděsivější (Krampus). Podrobný program mikulášských trhů najdete ZDE. Mikulášskou s rozsvícením vánočního stromu spojili i v Praze 10.

Mikuláš ale nezavítá pouze do centra města, potkat ho můžete také na Jiřího z Poděbrad, nebo na Kampě, kde se k celé slavnostní atmosféře ještě přidá rozsvícení vánočního stromu.

Mikuláš v kulturních centrech a v divadle
Na nedělní odpoledne připravili Čertovský bál s mikulášskou nadílkou v kulturním domě Kyje, více ZDE. Mikulášské hrátky proběhnou v Kulturním centru Spořilov, v KC Novodvorská zase Mikulášské čertoviny. Kulturní centrum Zahrada a jeho příznivci vyrazí do Mikulášského průvodu, v klubu Klamovka se bude odpoledne po dvě hodiny tančit s Mikulášem.

Mikuláš přijde v neděli navečer i do vršovického divadla MANA a nevynechá ani Novou scénu Národního divadla, více ZDE.

kaca

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>