Skrýt výsledky vyhledávání
rss feed

Home page – Vánoce – Sport

Archiv Sport
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Bruslení v Praze

2010-12-13 16:29

Venkovní teploty se neomylně usazují pod bodem mrazu a člověk dostává neodbytnou chuť na zimní sporty. Momentálně nám tu v Praze sníh slezl, pojďte si tedy zabruslit. Máme tu ledy umělé i takové, které vydrží i při náhlém a drastickém oteplení. Stačí jen nabrousit želízka a vyrazit.

Klasika – zimní stadiony
Veřejnému bruslení nejvíce přejí na venkovním kluzišti Na Františku. Bruslit zde můžete za velmi přijatelných 50 korun v podstatě každý den v týdnu, s menším časovým omezením i o víkendu. A pokud nevlastníte brusle, rádi vám je tu za 500 korun do zálohy půjčí. Podrobnosti najdete zde. Aktuální změny a harmonogram o Vánočních svátcích sledujete ZDE.

O něco dráž, ovšem taktéž každý den a dokonce na dvou ledových plochách si můžete zabruslit na zimním stadionu Štvanice. Bruslovné činí 80 korun pro dospělého a děti od 7 let za jeden časový blok, děti do 6 let mají vstup za 20 korun. Zadarmo se do areálu nedostane ani doprovod. Časový harmonogram bruslení najdete TADY, ale sledujte aktuální změny ZDE.

O Štědrém dnu i o víkendech až do konce roku si můžete zabruslit na zimním stadionu Hvězda v Praze Vokovicích, vstupné je zde 60 korun a stadion je krytý. Bruslí se na Štědř Více ZDE. Víkendové bruslení pro veřejnost provozují v branickém stadionu Kobra. Bruslí se tu pravidelně v sobotu od 13.15 do 15.15 a v neděli od 13.00 do 15.00. Vstupné je 80 korun, doprovod i děti do 10 let to mají za polovic. Další informace najdete ZDE. Bruslí se ale také na Smíchově, kde tuto zábavu nabízí za 40 korun pro dospělého zimní stadion Nikolajka.  Další info ZDE.

V Ice aréně v Letňanech se bruslí jen do 19. 12., vstupné je 80 korun, děti a doprovod můžou za polovic. Více informací ZDE.  Velmi omezený prostor věnují veřejnému bruslení na zimním stadionu v areálu Incheby. Pokud si chcete jít zabruslit právě sem, tak jediný nejbližší inzerovaný volný termín je v pondělí 27. 12. mezi devátou a půl jedenáctou dopolední.  Zato se bruslí zdarma. Více ZDE.

Každý den v týdnu se bruslí na školním zimním stadionu Bronzová na Praze 13. Za 50 korun na tři hodiny, děti na stejnou dobu za polovičku. Zaplatit si můžete i kratší dobu. Brusle tu brousí, ale nepůjčují. Podrobnosti TADY. Na konci listopadu zahájili bruslení i ve sportovním areálu Gutovka. Bruslařský stadion je to menší, vejde se tam kolem třiceti osob a brusle si tu můžete i zapůjčit. Bruslit se bude i na Štědrý den. Dospělí tu zaplatí 60 korun, děti 30. Více se dozvíte ZDE a aktuální rozpis bruslení najdete ZDE.

SEZNAM SPORTOVIŠŤ NAJDETE TADY

Přírodní romantika
Někteří z vás mi ovšem možná dají za pravdu, že lepší, než se pořád točit jedním směrem dokolečka v davu na stadionu, je volné bruslení v přírodě. Jestli bude ještě nějaký čas v noci tak pěkně mrznout jako teď, budete moci vyrazit na potok, řeku i rybník.

V Praze se nejčastěji bruslí na Botiči, Hostivařské přehradě a Hamerském rybníku. Na posledně jmenovaném je to možné i po nocích, neboť zde zamrzlou vodní plochu ozařuje veřejné osvětlení. Co se týče kvality ledu, tak ta je sice o poznání slabší než ta na pěstěných kluzištích, nicméně pocitu svobody a dobrodružství, které můžete zažít jen v otevřeném a nevyzpytatelném terénu, se nic nevyrovná. Odvážlivci se po nějaké době třeskutých mrazů pouští také na Vltavu a to převážně v klidných vodách přístavů kolem Vyšehradu, Libně a Holešovic.


 

kaca

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>