Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Betlémské světlo do každé rodiny

2010-12-20 09:19

Vánoce jsou hlavně o tradičních symbolech a zvycích.  Mnozí z nás nostalgicky rozkrajují jablka a pouští lodičky s tím, že to dělávala už naše babička i její maminka. Věštby, na které se z toho v minulosti usuzovalo, měly ale smysl pro babičku mojí prababičky, dnes už je to spíš taková milá hra na Vánoce. Když se proto ujme nějaký nový symbol, který nese obsah spojující napříč etniky i denominacemi, je to událost. A takovou Betlémské světlo nepochybně je. O víkendu si plamen věčného života můžete donést i k sobě domů.

Cesta Betlémského světla
Betlémské světlo se každoročně zapaluje v betlémské jeskyni Narození Ježíše a putuje do více než 25 evropských zemí. Tradice je to teprve pětadvacetiletá, tedy krátká, nicméně sympatická. Do Čech jej přiváží z Vídně brněnští skauti a vlakem jej pak rozváží i do dalších měst.

Dnes, v pátek 17. 12. v 15.00, jej v katedrále sv. Víta slavnostně od skautů převezmou církevní i světští hodnostáři (jmenovitě arcibiskup pražský Mons. Dominik Duka, primátor Hl. m. Prahy Bohuslav Svoboda, druhý místopředseda Ekumenické rady církví Dušan Hejbal, prozatímní ředitel ČRo Petr Duhan a starosta Junáka Ing. Josef Výprachtický). Zítra si jej na řadě míst budete moci převzít do lucerničky i vy sami.


sxc.hu

Kam pro světlo míru z Betléma
Rozdávání světla na Magistrátu
: Přijďte si připálit donesenou svíčku na pražský magistrát k vánočnímu betlému v hale od 20.12 do 23.12 mezi 8:00 a 18:00 hodinou

Ústřední knihovna na Mariánském náměstí: hned vedle pražského magistrátu bude světlo zářit také v Ústřední městské knihovně a vy si z jeho plamínku můžete odebrat 20.-23. 12. 2010 mezi 9. a 20 hodinou

Staroměstské náměstí: V parčíku za Staroměstskou radnicí budou skauti rozdávat Betlémské světlo 18. 12. 2010 od 13 do 18 hodin. Betlémské světlo bude k dispozici pro příchozí od 18. 12. až do 23. 12. 2010

Náměstí Jiřího z Poděbrad: Světlo bude zářit od 20. do 21. 12. 2010 vždy mezi 7. a 17. hodinou ve vestibulu ZŠ na náměstí Jiřího z Poděbrad v Praze.

Světlo na Vinohradech: Skauti z Prahy 3 nabízí možnost vyzvednutí světla 18. 12. 2010 mezi 11 a 18 hodinou na adrese Korunní 60, Praha 3 (klubovna).

V Písecké bráně: 96. skautský oddíl Šipka Praha z Prahy 13 zve všechny zájemce o Betlémské světlo 23. 12. mezi cca 15. a 18. hodinou do Písecké brány.

Prosek: Rozdávání Betlémského světla mezi Billou na Proseku a stanicí metra Prosek se bude konat 23. prosince v 15:00 – 19:00

MAPU VŠECH MÍST, KAM SI MŮŽETE ZAJÍT PRO BETLÉMSKÉ SVĚTLO, NAJDETE ZDE


sxc.hu

Betlémské světlo na poště i v rozhlase
Dnes si z katedrály sv. Víta odnesou Betlémské světlo také do Českého rozhlasu, kde bude svítit až do půlnoci Štědrého dne. Tam si ho také můžete vyzvednout. Vánoční přání sice stále častěji nahrazují esemesky a možná i proto zareagovala Česká pošta na výzvu rozesílání Betlémského světla a vy jej tak můžete alespoň symbolicky poslat svým příbuzným i známým i do té nejzapadanější vesničky. V sobotu 18. 12. bude v parčíku za Staroměstskou radnicí v provozu příležitostná přepážka České pošty, ze které můžete rozesílat pohlednice s pamětním razítkem Betlémského světla. Přepážka bude otevřena od 13.00 do 18.00.

Speciální tramvajové linky s Betlémským světlem
V Sobotu 18. 12.
bude jezdit Prahou speciální tramvajová linka a na vybraných zastávkách si z ní budete moci do své lucerničky převzít plamínek Betlémského světla. Tramvaj pojede Prahou od 13.00 do 18.00 a rozpis jednotlivých zastávek najdete ZDE.

Pokud se z nějakého důvodu nemůžete vydat za Betlémským světlem do zasněžených ulic, nabízí skauti možnost, že Vám jej doručí až domů. V takovém případě pište na adresu: info@vitkov61.cz. Přednost mají pochopitelně nemocní a starší lidé.

kaca

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>