Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Speciální akce
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Advent 2013 na nám Jiřího z Poděbrad

2013-12-16 12:01

Před kostelem Nejsvětějšího Srdce Páně se 21. prosince od 17 hodin se koná představení na motivy tradiční vánoční hry ve zcela odlišném zpracování. Klasického příběhu o Josefovi, Marii a malém Ježíškovi se ujal režisér Martin Kukučka.

Samotné vystoupení by se dalo označit za "jam session", jehož nedílnou součástí budou hudebníci, tanečníci a zajímavá scénografie. Svoji účast přislíbily zpěvačky Lenka Dusilová nebo Katka Garcia, roli vypravěče se zhostí herec David Prachař. Do autorského týmu byl přizván i jazzman Tomáš Liška, zpěvák Ondřej Ruml, sbormistr Karel Louda a Chrámový sbor Sv. Ducha. Smyslem celého vánočního představení je podle realizátorů projektu vdechnout adventnímu období "komunitní rozměr". Původně středověké divadlo získá zcela novou tvář, přitom se ale nezapomene na samotný příběh starý 2000 let, který se dotýká každého z nás.

Předvánoční čas na náměstí Jiřího z Poděbrad bude pokračovat i jinými akcemi. Dne 20. prosince se koná od 17 hodin pohádkové představení Vánoční chaloupka, kromě toho se každý adventní víkend budou konat na vánočních trzích na náměstí Jiřího z Poděbrad výtvarné dílny s vánoční tématikou a ukázky výroby rukodělného zboží, přičemž zahraje i živá muzika – kapely Motovidlo, Brownies a Přelet M. S. Závěrečnou kulturní akcí poté bude 22. prosince od 15 hodin oblíbený Koncert na schodech kostela Nejsvětějšího Srdce Páně.

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>