Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Speciální akce
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Výpravy za uměním Asie

2011-02-16 19:34

Série dílen pro děti od 8 let a dospělé i seniory umožňuje výjimečná setkání s díly z bezprostřední blízkosti. Návštěvníci se ve společnosti odborníků učí dívat na díla asijských mistrů. Význam zobrazení odkryjí a následně v ateliéru, inspirováni prohlídkou, se věnují vlastní tvůrčí činnosti. Doba trvání: 120-135 min, cena pořadu: 120Kč. Místo setkání: 2. patro Ateliér

19. 2. 14,00 - 16,00

Vzpomínka na Tádž Mahal
Paččíkárí je technika inkrustace polodrahokamy v mramoru či alabastru, která našla bohaté uplatnění v indickém uměleckém řemesle, ať již na drobných dekoračních předmětech, tak na stěnách slavného Tádž Mahalu.
Květinové motivy z alabastrového talíře z Ágry z 19. století použijeme na dekoraci šanonu na spisy, pracujeme kombinovanou technikou: koláž z vlizelínu a kresba fixem. Pořad připravily: Simona Jandová , Klára Foitová a Gabriela Šimková. Potřebujeme : šanon v bílém či přírodním odstínu, vlizelín zakoupíte v ateliéru. Příspěvek na materiál 15 Kč).

19. 3. 14,00 - 16,00 SO Věnováno Tibetu
Tisíc buddhů

Buddhové jsou bytosti, které dosáhly osvícení. Jejich duchovní sílu vyjadřuje buddhistické malířství aureolami s paprsky. Oblíbeným námětem je Buddha Šákjamuni, kterého obklopují buddhové pěti barev.
Technikou sgrafita vytvoříme pohlednici s postavou jednoho z buddhů.
Potřebujeme: silnou dlouhou jehlu. Pořad připravily: Lenka Gyaltso, Lada Krupková Křesadlová a Gabriela Šimková

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>