Skrýt výsledky vyhledávání
rss feed

Home page – Umění – Výstavy

Archiv Výstavy a veletrhy
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Tim Burton a jeho svět (9)

2014-03-16 11:11

28. 3. – 3. 8. 2014
Dům U Kamenného zvonu, Staroměstské náměstí 13
út-ne 10.00-20.00
Kurátor: Jenny He   

Vstupné:
Plné:  190 Kč
Snížené:  130 Kč (děti 6–15 let, studenti do 26 let po předložení průkazu, senioři nad 65 let, ZTP a novináři po předložení průkazu)
Rodinné:  490 Kč (max. 2 dospělé osoby a max. 3 děti do 15 let)
Skupinové: nad 10 osob  á 150 Kč

Držitelé Opencard:
 sleva 10 % z plného vstupného
Školní program:
 ZŠ, SŠ, VŠ (min. 15 osob + 1 jako doprovod): 50 Kč , pro pedagogický doprovod: zdarma
 
Předprodej vstupenek přes www.ticketpro.cz
Objekt nemá bezbariérový přístup.

Beetlejuice, Střihoruký Edward, Karlík a továrna na čokoládu, Alenka v říši divů nebo Batman. Všechny tyto kultovní filmy spojuje jedno velké jméno – Tim Burton. Americký režisér, grafik, designér a snad největší surrealistický fantasta současnosti v březnu navštíví Prahu, aby zde osobně zahájil svou jedinečnou výstavu. Jeho expozice bude přístupná od 28. března do 3. srpna 2014 v Domě U Kamenného zvonu a nabídne několik set kreseb, fotografií, skic či sochařských instalací. Výstavu pořádá Art Movement, o.s. a Galeriie hl.m. Prahy, Jenny He a Tim Burton Productions.

Poprvé v historii zhruba třicetileté tvorby tohoto moderního pohádkáře se tak české veřejnosti otevře zcela jedinečná možnost poznat všechny Burtonovy hororové světy a dimenze, které za svůj život vytvořil. Výstavu s názvem Tim Burton poprvé viděli návštěvníci newyorského Muzea moderního umění (MoMA) v roce 2009 a stala se 3. nejnavštěvovanější expozicí v jeho historii – jen za první dva měsíce ji shlédlo přes 100.000 lidí.

Pražská výstava bude od ostatních světových zastávek do určité míry odlišná. V podzemí dočasného Burtonova „paláce" v Domě U Kamenného zvonu návštěvníci sestoupí do největšího archivu jeho animovaných projektů, krátkých experimentů i jejich obsáhlé dokumentace, a budou tak moci sami prozkoumat zdroje, kterými se autor inspiroval. K vidění budou kresby, malby, skici, akvarely, koláže i loutky a atmosféru celé expozice dokreslí zajímavá hudba.

Výstavu doplní také bohatý doprovodný program. „V rámci výstavy budou moci všichni návštěvníci využít například relaxační zónu nebo zhlédnout některý z Burtonových filmových počinů, které se zde budou každý den promítat. Věříme, že na své si tu přijdou dospělí i děti," říká Kateřina Riley, ředitelka  společnosti ArtMovement, která stojí za realizací výstavy.

Tim Burton je u nás známý především jako filmový režisér a jen zasvěcení vědí, že je také výtvarníkem svých filmů a sám skicuje, modeluje a animuje jednotlivé postavy a scény k nim. Jeho podíl na vzniku filmu je komplexní a jedinečný. Na výstavě budou mít návštěvníci možnost shlédnout kromě důvěrně známých filmových titulů a návrhů k nim také jeho rané práce, nikdy nerealizované projekty, filmy z limitované distribuce a slavné loutky. Galerie hlavního města tak navazuje tímto projektem na výstavu Jana Švankmajera, jehož tvorbu Tim Burton považuje za inspirativní a v mnoha ohledech spřízněnou s obsahem jeho vlastní práce.

O organizátorovi

Art Movement je nevládní a neziskovou organizací (občanské sdružení), která zve umělce, kurátory, lektory a kulturní manažery ke spolupráci na krátkodobých i dlouhodobých kulturně-vzdělávacích projektech a produkčních aktivitách v České republice i na mezinárodní úrovni. Spolupracuje s mladými i významnými umělci a zkušenými lektory z ČR a EU. Ve svých projektech se zaměřuje na propojení výtvarného a filmového umění (výstavy čs. surrealistů, Stanleyho Kubricka aj.), občanského s interaktivním (projekt Civic Minds) a občanského se vzdělávacím (Paralelní světy).


http://www.timburton.cz/

Komentáře (9)

SF based companies 2023-06-24 11:13:23
This web design company understands the importance of accessibility. They ensured that our website is inclusive and meets accessibility standards.
เกมยิงปลา 2023-03-23 09:23:54
If anyone is looking for the <a href="https://www.168slotxo.net/slotxo-fishhunter/">เกมยิงปลา</a> hottest web slots Play at the best value. I can tell you that you are on the right track because xo-wallet is the website that has the strongest trend right now. Regardless of any different gambler Find a new open slots website, good system, great promotion, recommend them all because we provide services through a no minimum deposit-withdrawal system that is rated by players in Thailand as having new slot games. and slots are the easiest to break It also has high security. Because we are considered a direct web slot provider, new, not through the latest agent 2023 that has been officially certified by MGA and inspected by BMM TESTLABS, you can be assured of the quality. transparent justice Join the fun with the direct website without locking the user. There is a certificate from abroad. Apply for slotxo membership here, play every game 24 hours a day.
I haven’t any word to appreciate this post.....Really i am impressed from this post....the person who create this post it was a great human..thanks for shared this with us.Thank you because you have been willing to share information with us.
Pretty good post. I just stumbled upon your blog and wanted to say that I have really enjoyed reading your blog posts. Any way I'll be subscribing to your feed and I hope you post again soon. Big thanks for the useful info.I haven’t any word to appreciate this post.....Really i am impressed from this post....the person who create this post it was a great human..thanks for shared this with us.
i love reading this article so beautiful!!great job!Great Information sharing .. I am very happy to read this article .. thanks for giving us go through info.Fantastic nice. I appreciate this post. Great write-up, I am a big believer in commenting on blogs to inform the blog writers know that they’ve added something worthwhile to the world wide web!..I appreciate everything you have added to my knowledge base.Admiring the time and effort you put into your blog and detailed information you offer.Thanks.
ppslot 2022-11-27 08:24:17
Awesome article, it was exceptionally helpful! I simply began in this and I'm becoming more acquainted with it better! Cheers, keep doing awesome!Really i am impressed from this post....the person who create this post it was a great human..thanks for shared this with us.I love seeing blog that understand the value of providing a quality resource for free.I’m going to read this. I’ll be sure to come back. thanks for sharing. and also This article gives the light in which we can observe the reality. this is very nice one and gives indepth information. thanks for this nice article...I’m going to read this. I’ll be sure to come back. thanks for sharing. and also This article gives the light in which we can observe the reality. this is very nice one and gives indepth information. thanks for this nice article...
Best Fake Off-White Nike Dunks 2022-08-29 12:14:28
We won’t be not kidding when we say the upcoming Fake Off-White Nike Dunks can fly off the counter right after its release.
buy statistics project 2021-12-28 03:39:41
For this, we need to access the brand value of the company. We need to check customer ratings and social media presence. When we are talking about the company's social media presence, we should check how well a company responds to a complaint. If the complaint handling is done efficiently, it brings a sense of trust and faith in the company. And in this manner, we can understand the worth of the company, whether the market perception is good or bad.
play solitaire 2021-05-29 09:04:25
I have read your article; it is very informative and helpful for me. I admire the valuable information you offer in your articles. Thanks for posting it. Resurge Supplement

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>