Skrýt výsledky vyhledávání
rss feed

Home page – Umění – Výstavy

Archiv Výstavy a veletrhy
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Sheila Hicks: Jedno sto Maličkostí

2011-09-19 13:15

22. září—6. listopad 2011
Výstavní sál UPM

Sheila Hicks je jednou z tvůrčích osobností, které určily směr vývoje textilního umění v druhé polovině 20. století. V šedesátých letech se stala protagonistkou změn narušujících hranice mezi volným uměním a materiálově determinovanými žánry. Specifičnost její tvorby spočívá ve svobodném a invenčním vztahu k tradičním technikám. Její tvůrčí zájem je soustředěn na výrazové možnosti struktury a barvy se zvláštní pozorností ke specifickým kvalitám materiálu, ať je to len, vlna, ocelový drát, gumové pásky nebo tkaničky do bot. Během své padesátileté tvůrčí cesty vytvářela rozměrná díla určená pro reprezentativní interiéry, konceptuální instalace a také miniatury.

Sheila Hicks
Sheila Hicks se narodila se v roce 1934 v Nebrasce (USA). V letech 1954 až 59 studovala malířství a architekturu na universitě v Yale u Josefa Alberse a Rica Lebruna. 1957 - 58 navštívila Venezuelu, Chile, Argentinu, Peru a Bolívii, kde studovala místní tkalcovské techniky. Následně žila na venkově v Mexiku. V roce 1964 přemístila svůj ateliér z Mexika do Paříže, doposud v Paříži žije a pracuje. V 60. až 80. letech vytvořila řadu monumentálních realizací pro veřejné budovy - např. pro budovu Fordovy nadace v New Zorku, Univerzitu krále Sauda v Saudké Arábii či Bouygues v Paříži a její dílo bylo prezentaváno na mnoha výstavách po celém světě.
Její díla jsou zastoupena v The Metropolitan Museum of Art - New York, The Museum of Modern Art- New York, Stedelijk Museum - Amsterdam, Centre Georges Pompidou - Paris, Museum of Modern art - Tokyo a mnoha dalších institucích.

komentované prohlídky)
úterý 27. 9. a 18. 10. 2011 v 17 hodin ve výstavním sále

Uměleckoprůmyslové museum v Praze
ul. 17. listopadu 2
Praha 1

otevírací doba
úterý 10—19, středa — neděle 10—18, pondělí zavřeno

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>