Skrýt výsledky vyhledávání
rss feed

Home page – Umění – Výstavy

Archiv Výstavy a veletrhy
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

ROAMING

2010-05-04 10:59

Sobota 8. května 2010 v 18 hod.
VYŠEHRADSKÁ 26, PRAHA 2


V sobotu 8. května se do prázdných místností ve dvaceti nových loftových bytech v srdci hlavního města „nastěhuje“ umělecký projekt.
PROJEKT ROAMING DORAZÍ DO PRAHY. 20 UMĚLCŮ ZE 7 ZEMÍ VE 20 LOFTECH VE VYŠEHRADSKÉ ULICI S “TRANSITION. A PRIVATE MATTER”

Andy Boot, Sergio Breviario, Anetta Mona Chişa, T-Yong Chung, Jiří Černický, Ermanno Cristini, Tomáš Džadoň, Emilio Fantin, Casaluce/Geiger-synusi@, Franco Hüller, Eva Koťátková, Dominik Lang, Daniela Manzolli, Eugenio Percossi, Marco Raparelli, Luca Scarabelli, Annalisa Sonzogni, Lucia Tkáčová, Anna Maria Tina, Martin Zet

Do České republiky dorazí ROAMING, projekt italského umělce Ermanna Cristiniho a kurátora Alessandra Castiglioniho, který spočívá v sérii výstav, jež trvají jen po dobu vernisáže a poté jsou, prostřednictvím fotografií, umístěny na web (www.roaming-art.it). Po zastávkách v Itálii (v Barassu, Miláně, Bolzanu, Turíně, Terstu, Boloni a Římě) a v Paříži, Locarnu, v Berlíně a v Nové Gorici se ROAMING přesouvá do střední Evropy.

V sobotu 8. května 2010 v 18 hodin se návštěvníkům otevře palác v srdci Prahy, ve Vyšehradské ulici č. 26, a pod názvem „TRANSITION. A PRIVATE MATTER” zaštítí výstavu děl umělců jako Andy Boot, Sergio Breviario, Anetta Mona Chişa, T-Yong Chung, Jiří Černický, Ermanno Cristini, Tomáš Džadoň, Emilio Fantin, Casaluce/Geiger-synusi@, Franco Hüller, Eva Koťátková, Dominik Lang, Daniela Manzolli, Eugenio Percossi, Marco Raparelli, Luca Scarabelli, Annalisa Sonzogni, Lucia Tkáčová, Anna Maria Tina a Martin Zet.

Výstava proběhne ve spolupráci se simply.it a bude zachycena na fotografiích italské fotografky Annalisy Sonzogni. Kurátory výstavy budou Katia Baraldi a Alessandro Castiglioni.
Umělecký projekt se „nastěhuje“ do prázdných místností ve dvaceti nových loftových bytech díky spolupráci s WestOne Real Estate a PR agenturou Charta Bureau.

Jádrem projektu Roaming je neustálá potřeba popření a protikladů. Dílo a představa, stálost a pomíjivost, přítomnost a absence. Po více než dva roky, během kterých se uskutečnilo 12 výstav, byla hlavní charakteristikou Roamingu nepřetržitá a systematická falzifikace.

Nejinak tomu bude i v Praze, kde se projekt „TRANSITION. A PRIVATE MATTER“ uskuteční v ještě neobydlené budově, po nedávno dokončené rekonstrukci: v hybridním prostoru, bez konkrétní identity, otevřeném různým významům. V rozporu zde stojí myšlenka obývání, obydlování, jakožto dlouhodobé záležitosti, a pomíjivost tak krátkodobého projektu jako je Roaming.

Projekt ROAMING vznikl roku 2008 z popudu italského umělce Ermanna Cristiniho a kurátora Alessandra Castiglioniho a zúčastnilo se ho již přes 50 umělců z různých evropských zemí, například Sergio Breviario, Giancarlo Norese, Emanuele Becheri, Kristina Braein, Pierluigi Calignano, Elisa Vladilo, Umberto Cavenago, Al Fadhil, Armin Linke, Name Diffusion, Luigi Presicce, Daniel Rothbart, Alice Guareschi, Giovanni Morbin, Jiří Kovanda.
Myšlenkou projektu je oprostit se od „pomalého“ umění a vytvořit umění, které bude v souladu s dnešní, zrychlenou dobou. ROAMING se skládá z řady výstav, které se pořádají v různých evropských metropolích a které mají společnou délku trvání – jeden den, včetně instalace a demontáže. Po projektu by neměla zůstat žádná stopa a zdokumentovaný může být jedině na fotografiích, které jsou jeho součástí. Proto s Roamingem spolupracují i fotografové, například Agostino Osio, Miriam Steinhauser či Markus Bollingmo. Pro rok 2010 se zatím plánují projekty v Grazu, Ženevě, Curychu.

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>