Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Výstavy a veletrhy
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

PRVNÍ REPUBLIKA

2010-06-29 12:31

Angelo Purgert – charitativní výstava fotografií

Klubovny Obecního domu, náměstí Republiky 5, Praha 1
11. června - 15. srpna 2010, otevřeno denně 10 - 18 hodin

 

První republika – období elegance, slušnosti, romantiky a kavalírů. Krásné účesy dam se snoubí s dokonalostí kvalitních materiálů jejich toalet, brilantní promyšlení detailů se objevuje jak v doplňcích, tak v úžasné architektuře prvorepublikových staveb. Zároveň v nás období první republiky vyvolává jistou nostalgii. Touhu po časech, které byly uhlazenější a plné dobrých mravů.
Právě tímto obdobím se nechal inspirovat Angelo Purgert, fotograf, který snoubil styl první republiky spolu s moderním nádechem dnešní doby. Díky němu vznikl originální fotografický neziskový projekt První republika. Na výstavě, která bude probíhat od 11. června do 15. srpna 2010 v Obecním domě v Praze, Angelo Purgert představí své fotografie, které jsou inspirovány právě tímto obdobím. Výstava je prodejní a bude zakončena 16. srpna aukcí fotografií. Finanční výtěžek z této výstavy bude věnován na pomoc Dětskému domovu v Dolních Počernicích v Praze. Aby byla finanční pomoc dětskému domovu co největší, tak všichni, kdo se na projektu podíleli, pracovali bez nároku na honorář. Byli to například známý stylista Stan Steiner, šéfkuchař a moderátor Zdeněk Pohlreich nebo autor postprodukce Miro Hvozdenský.
Pro celkovou atmosféru projektu je však důležité nejen oblečení modelů a modelek, ale i prostory, ve kterých se fotografuje. Některé fotografie jsou samozřejmě tvořeny v ateliéru, většina z nich však vzniká na významných prvorepublikových místech v Praze. Jedním pohledem se tak přeneseme do kaváren Slavia, Adria, Louvre nebo Imperial. Své prostory poskytly i hotely Imperial, Ambassador, Paříž, prvorepubliková cukrárna Myšák a Národní technické muzeum. Fotografování samozřejmě probíhalo i v Obecním domě, který je secesní perlou období první republiky. Výjimkou nebyly ani romantické uličky a parky staré Prahy, které dodají celé výstavě nostalgický nádech.
Výstava bude zahájena slavnostní vernisáží 10. 6. 2010 za přítomnosti známých osobností společenského života. Přizváni budou také novináři a televize. Prvorepublikovou atmosféru navodí živá hudba v podání Pražského Originálního Synkopického Orchestru.
Angelo Purgert se narodil 24. října 1965 v Praze. Jeho fotografické začátky jsou i díky otci-fotografovi spojeny s legendárním aparátem Flexaret. Absolvoval fotografickou a polygrafickou školu v Praze. Své fotografie publikuje v cizojazyčných knihách, komerčním tisku a reklamě. Koncepčně i fotograficky se podílel na knize To nejlepší z Prahy, která vyšla v osmi jazykových mutacích.V roce 2001 se umístil na prvním místě fotografické soutěže „Praha zamilovaná“. Od roku 2000 je členem Syndikátu novinářů ČR a také členem Mezinárodní federace novinářů.

Pořadatel: Angelo Purgert ve spolupráci s Obecním domem, a. s.

Otevírací doba:
11. června - 15. srpna 2010, denně od 10 do 18 hodin (doporučený vstup do 17:30 hodin)
Klubovny Obecního domu, nám. Republiky 5, Praha 1

 

Vstupné:
plné: 80,-Kč; rodinné: 120,-Kč (max.2 dospělé osoby a 2 děti do 18 let); snížené: 40,-Kč (návštěvníci nad 60 let, držitelé průkazu ZTP,ZTP/P, mládež od 10-18 let, studenti SŠ a VŠ do 26 let, žáci ZŠ bez doprovodu); skupinové: 20,-Kč (skupiny žáků ZŠ a SŠ v doprovodu učitele); děti do 10 let v doprovodu rodičů, učitelé ZŠ, SŠ, VŠ jako doprovod, novináři: 1,-Kč

Prodej vstupenek:
Kulturní a informační středisko Obecního domu, nám. Republiky 5, 111 21 Praha 1
tel.: 222 002 10, fax: 222 002 100, e-mail: info@obecnidum.cz , www.obecnidum.cz
 

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>