Skrýt výsledky vyhledávání
rss feed

Home page – Umění – Galerie

Archiv Výstavy a veletrhy
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

PRAHA – VILLARS – KONSTANZ - TÁBOR

2013-09-12 11:32

Galerie La Femme opět na cestách

Letos na jaře se skupina umělců pod vedením Galerie La Femme vydala do německé části města Konstanz u Bodamského jezera a zároveň do alpské vesničky Villars ve Švýcarsku, poblíž Lemanského jezera.  

Toto sympozium navazuje na tradici podobných mezinárodních uměleckých projektů, jež Galerie La Femme v posledních deseti letech zorganizovala. Do této doby se uskutečnily cesty do Brazílie, Kanady, Ekvádoru, na Galapágy, vícekrát se vyjelo do Francie, dále do Španělska a také do České republiky. Z nekonečné inspirace těchto cest vznikly stovky skvělých uměleckých děl, které zdobily mnoho galerií jak u nás, tak ve světě, a mnoho z nich si našlo své místo v soukromých interiérech po celém světě.

V letošním roce tvořily dvě skupiny umělců na dvou místech zároveň. Inspirováni krajinou a celkovou atmosférou místa na konci pobytu předvedli svá díla na Staré radnici v Konstanz, kde  3. května proběhla vernisáž za přítomnosti místostarosty města Konstanz. Návštěvníci se mohli seznámit s díly Borise Jirků, Miroslava Jiránka, Mariána Komáčka, Jana Tichého, Milana Chabery, Karla Práška, Miroslava Pošvice, Bohumila Eliáše mladšího, Miroslava Maliny, Zdeňka Tománka, Tomáše Hřivnáče, Mony Lipi, Rudolfa Brančovského a Petry Šnokhausové. Skupina zúčastněných umělců je jak věkově, tak výtvarně velmi různorodá. Jsou mezi nimi profesoři uměleckých škol i umělci mladší generace. Spojuje je však talent, touha nechat se inspirovat jinou kulturou a krajinou a přátelskost, se kterou dokáží tvořit na různých místech světa.

Výstava prací vytvořených v Konstanz a Villars bude prezentována od 13.  9. do 6. 10. 2013  v Galerii La Femme v Bílkově ulici v Praze a od 13. 9. do 10. 11. v Liliová 8 Atrium Gallery v Liliové 8. V roce 2014 bude mít svou reprízu v Táboře, jakožto partnerském městě Konstanz. Letošní projekt vznikl ve spolupráci s Jaromírou a Ottokarem Kirstein a výstavním prostorem Liliová 8 Atrium Gallery .

Více informací o zmiňované výstavě a o projektu najdete na našich nových stránkách www.glf.cz

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>