Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Výstavy a veletrhy
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

PRAGUE PHOTO 2011

2011-03-22 09:22

IV. ročník veletrhu fotografie
5. 4. - 10. 4. 2011

Místo a termín konání:

-      Výstavní síň Mánes Praha, 5. – 10. 4. 2011
Otevírací doba
5. - 9. dubna 2011   11 - 19 hod.
7. dubna 2011 NOCTURNO otevřeno do 21 hod.
10. dubna 2011 11 – 18 hod.
-      Uměleckoprůmyslové muzeum, Galerie Rudolfinum, Centrum současného umění DOX, Galerie Josefa Sudka, Galerie Langhans, Galerie Leica, Ateliér Josefa Sudka, Galerie Václava Špály, Novoměstská radnice, Artinbox Gallery, Národní technická knihovna, Galerie Fotografic, Galerie Gambit Photo, Info Centrum – Galerie Zlatá lilie – 5. 4. – 5. 5. 2011


Měsíc duben bude v Praze stejně jako v minulých letech věnován fotografii. Proběhne již IV. ročník PRAGUE PHOTO FESTIVALU, který zahrne jednak prezentaci 30 vystavujících subjektů ve výstavní síni Mánes (5. – 10. 4. 2011), jednak bude probíhat v patnácti pražských galeriích, muzeích a výstavních síních.

Úvodem celé akce bude v Mánesu představena ta nejširší plejádu fotografů a galerií i společností zabývající se fotografií, prezentovány budou originály téměž 250 autorů. Své kolekce autorských fotografií uvedou např. společnosti České centrum fotografie, Asociace profesionálních fotografů ČR, PHP – Foto Forum, Leica Gallery, PPF Art, Galerie Montanelli, Galerie Gambit Photo, Chemistry Gallery, Galerie Millennium, Archív V. Chochola, nakladatelství Torst, Kant aj. Obsáhlá sekce bude již tradičně věnována odborným školám, které vychovávají novou generaci fotografů – FAMU, Institut tvůrčí fotografie Slezské univerzity v Opavě, Západočeská univerzita Plzeň, Univerzita J. E. Purkyně Ústí nad Labem, zúčastní se rovněž studenti z Brarislavy.
Celá přehlídka bude opět doplněna doprovodným programem – setkáními s autory, kulatými stoly a autogramiádami.
PRAGUE PHOTO FESTIVAL bude dále po celý měsíc duben až do 5. května 2011 pokračovat v patnácti vybraných galeriích, muzeích a výstavních síních. Zde budou prezentovány samostatné kurátorské projekty.

Již od vzniku přehlídky je každoročně na návrh odborné komise udělována cena UniCredit Bank Young Prague Photo Award mladému fotografovi do 35 let. Všichni dosavadní laureáti se díky tomuto ocenění setkali s velkým ohlasem jak laické, tak i odborné veřejnosti, a tento kredit jim přinesl zajímavé nabídky ze zahraničí.
Praha se tak již přiřadila k dalším evropským metropolím, ve kterých se tyto Měsíce fotografie konají již několik sezon.
Věříme, že tato rozsáhlá akce připěje k širší a hlubší prezentaci tohoto media, a že podpoří zájem publika o akvizi autorské fotografie.

www.praguefoto.cz.

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>