Skrýt výsledky vyhledávání
rss feed

Home page – Umění – Design

Archiv Výstavy a veletrhy
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

PRAGUE FASHION SALON vol. 02

2013-08-29 12:19

PRAGUE FASHION SALON vol.02 v The Chemistry Gallery představuje umělce současné fashion scény

Pivoine Noire uspořádá v rámci doprovodného programu Mercedes Benz Prague Fashion Weekend 2013 prodejní výstavu PRAGUE FASHION SALON vol. 02 v prostorách pražské galerie současného umění The Chemistry Gallery. Kurátorský výběr prezentuje umělce současné nastupující generace autorů tvořících v oblasti fashion designu, textilního designu či módní fotografie.

PRAGUE FASHION SALON vol. 02
PRAGUE FASHION SALON vol. 02 přivádí do jednoho výstavního prostoru skupinu autorů z rozlišných odvětví. Část vystavujících tvoří skupina designerů, kteří jsou stále studenty vysokých uměleckých škol. Představené kolekce budou především z oboru designu oděvu a módních doplňků. Novinkou pak bude rozšíření o oblast textilního designu, módní fotografie a designu skla, které však dále s celkovým konceptem výstavy korespondují. „Lay Sedláková, studentka 4. ročníku ateliéru Modní tvorby na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze, se svými kolekcemi “The Moment of Weakness” a “The Moment of Stregth” představuje zcela určitě již vyspělou návrhářskou tvorbu. Zajímavou bude i aplikace textilního designu v kolekci „Syncretic perception“ Zuzany Zmatekové (VŠVU, Bratislava), která nedávno úspěšně absolvovala stáž u Alexandra McQueena. Prvně jsme i oslovili Ateliér Designu Skla na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně, který nám nabídl širokou škálu produktového designu v podobě různých porcelánových plastik a netradičních módních doplňků. Ze vzpomínaného ateliéru tak jednotlivé instalace oživí například tvorba velmi úspěšné Heleny Ťapajnové, Terezy Anderlové či romantická vzpomínka Lenky Štrusové“, zve na výstavu výčtem několika zajímavých jmen její kurátorka Beáta Kuraj.

Vernisáž výstavy doprovodí živý koncert experiment-electronic dua Fertilizer. Bohatý catering připraví kavárna Caffeine.

Na výstavě se představí:
Lay Sedláková- fashion design
Róbert Vrzala- fashion design
Barbora Vartíková- fashion design
Nikola Susová- fashion design
Nastassia Aleinikava- fashion accessories
Helena Ťapajnová- glass design
Tereza Anderlová – glass design
Lenska Štrusová- glass design
Eliška Kyselková- fashion photography
Lukáš Houdek- glass design
Zuzana Zmateková- textile design
Kurátor: Beáta Kuraj a Denisa Dovalová

5. – 7. září 2013, The Chemistry Gallery, Bubenská 1, Praha 7 – Holešovice
Vernisáž: 5. září, 19:00


https://www.facebook.com/PragueFashionSalon

https://www.facebook.com/events/349737965159739/?context=create

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>