Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Výstavy a veletrhy
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Pohled do archivu II

2011-02-24 12:28

20.1. - 16.3. 2011
DOX

Občanské sdružení Archiv výtvraného umění shromažďuje, zpracovává a zpřístupňuje informace a dokumenty o současném, především českém a slovenském, výtvarném umění. Na adrese www.artarchiv.cz provozuje vlastní informační systém abART. abART rozlišuje více než 150 druhů dokumentů. Kromě knih, katalogů, pozvánek, časopisů a výstřižků také např. fotografie, diapozitivy, obálky, dopisy, navštívenky, kalendáře nebo seznamy vystavených prací.

Druhá výstava z cyklu Pohled do archivu představí další druh archiválií - plakát. Výstava pomine filmové či hudební plakáty uložené v archivu a soustředí se výhradně na méně známé poutače výstav a výtvarných akcí - na grafické realizace, které nejsou pouhými informačními zdroji, ale svébytnými výtvarnými díly.

Kromě uznávaných umělců a významných výstav připomene tvůrce, kteří se plakátové tvorbě věnovali jenom příležitostně, méně známé a neoficiální akce nebo zaniklé výstavní prostory. Vystavená díla budou spolu s příslušnými informacemi (autor plakátu, výstava, výstavní prostor, doba konání, pořadatel, kurátor, vydavatel, tiskárna apod.) zpracovaná a zpřístupněná v informačním systému abART.

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>