Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Výstavy a veletrhy
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

POD ČAROU

2010-01-15 12:05

Místo konání: HALA C, Drahobejlova 15, Praha 9
Termín vernisáže: 14. 1. 2010 od 19.00
Termín výstavy: 15. – 16. 1. 2010


Projekt Pod Čarou je každoroční výstavou studentů nepřijatých na vysoké umělecké školy a hlásících se znovu.
________________________________________
Výstavní projekt POD ČAROU se od roku 2006 stal pravidelným počinem studentů nepřijatých na vysoké umělecké školy. Každý rok se tak na společně uspořádané výstavě představí mladí umělci, kteří při minulém příjmacím řízení zůstali podčarou a další rok se většinou hlásí znovu. Tento projekt vznik za účelem jejich podpory především tím, že poskytuje dostatečně otevřený prostor pro jejich volnou prezentaci mimo uzavřené konzultace s profesory.

V České republice je o vysoké umělecké školy velký zájem a proto závěry přijímacího řízení mohou být často zavádějící. Tento projekt je tedy hlavně výzvou pro uchazeče, jak dokážou demonstrovat svá díla na výstavě a poradit si s jejích instalací v určitém prostoru. Zároveň zde dostávají skvělou příležitost ukázat vlastní tvorbu profesorům, ke kterým se hlásí. Proto se projekt úmyslně koná vždy před termínem následujícího přijímacího řízení, tak aby profesoři měli možnost vidět práci svých potencionálních studentů předem. Projekt je otevřen všem uměleckým směrům a od roku 2007 je rozšířen i o směr filmový.

________________________________________
5. ročník se po dvou letech vrací do Haly C a představí okolo 45 mladých nadějných umělců hlásících se na české vysoké umělecké školy.
Na vernisáži, která se uskuteční 14. 1. 2010 od 19.hod zahrají: kapela Space formers (funky), Sixin (r&b-soul), Djs FH, Shuffle & Revival. Dále v rámci večera proběhne modní přehlídka a o občerstvení se postará Boiler bar. Výstava potrvá do soboty 16.1.2010.

Oficiální stránky projektu: http://www.podcarou.com/
 

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>