Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Výstavy a veletrhy
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

N.Y. 24

2010-04-06 17:08

Centrum současného umění DOX oznamuje, že v prostorách kavárny a rampy na podlaží mezaninu zahajuje program komorních výstav věnovaných současnému designu a architektuře.

První výstavou je soubor obrazových kompozic nazvaných N.Y.24 a inspirovaných studijní cestou studentů z Ateliéru grafického designu a vizuální komunikace, Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze do New Yorku.

Soubor, jenž je spontánní poctou archetypálnímu městu minulého století, evokuje pulzující život velkoměsta - energii, z níž současné umění čerpá a k níž přispívá.
Kompozice manipulované architektury, představující imaginární zásahy nejrůznějšího druhu do urbánního prostředí Manhattanu, se nacházejí v prostoru rampy na podlaží mezaninu.
V kavárně jsou rozvedená obdobná témata na příkladu vstupního prostoru galerie P.S.1 - MoMA v Queensu. Tyto kompozice volně navazují na mezinárodní soutěž mladých architektů a designérů, Young Architects Program (YAP), která v P.S.1 každoročně probíhá.

Ve své imaginaci "města, která nikdy nespí", vystavené práce pražských studentů překračují úzké vymezení architektury, designu a volného umění, a představují tak vhodné téma pro zahájení komorních výstav designu a architektury v prostorách rampy a kavárny.

(4.3. - 26.4.2010)

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>