Skrýt výsledky vyhledávání
rss feed

Home page – Umění – Výstavy

Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

VÝSTAVA PLNÁ VZPOMÍNEK

2009-12-14 10:34

Dušičkový čas přímo vybízí k uspořádání vzpomínkové výstavy. V Chvalském zámku si jejím prostřednictvím rodina, umělečtí přátelé a také návštěvníci připomínají nedožité 55. narozeniny a 10. výročí úmrtí výtvarníka Miloslava Hilského. Spolu s jeho díly jsou zde vystaveny vesměs vzpomínkově laděné práce 26 umělců, mezi nimiž jsou například i zástupci divadla Sklep, Výstava "Miloslavu Hilskému" trvá do 6.12.

Chvalský zámek je letos již třetím výstavním prostorem v němž se konala vzpomínková výstava Miloslava Hilského. Tentokrát se k ní připojili i umělecky erudovaní rodinní příslušníci a přátelé, čímž vytvořili pestrou koláž nejen vzpomínek, ale i výtvarných směrů. Například arch. Davida Vávru zná každý jako mnohostranného umělce, ale jeho plastiku si ve výstavní síni prohlédl dosud asi málokdo.

Výstava má silně emotivní charakter a její příprava byla pro zúčastněné jistě provázena směsí značně protichůdných pocitů. Část děl je přímo inspirována osobou Miloslava Hilského. Některá mají humorný nádech jako například obraz "Asistent Hilský v terénu srdnatě odolává úkladům vynalézavých studentek", jiné už rozehrávají zcela opačnou strunu: "Kudy odešel Míla H.". Nejsugestivněji působí instalace Zuzany Novak Hilské, vytvořená z Hilského osobních věcí a nazvaná "Tátovy poklady". V dalších dílech lze zase postřehnout výtvarný vliv Miloslava Hilského na své žáky.

Tvorbu Miloslava Hilského zde zastupují především asambláže a plastiky s různými náměty, v nichž je však vždy zakódováno téma domova. Dále drobné kresby jako například série kreseb známých míst s průvodním textem. Celek doplňují fotografie a písemnosti.

Výstava "Miloslavu Hilskému" je instalována ve všech výstavních prostorách Chvalského zámku a trvá do 6.12. Více o výstavě najdete zde. S tvorbou Miloslava Hilského vás blíže seznámí jemu věnované webové stránky.

Kromě výstavy si můžete prohlédnout i nově zrekonstruovaný zámek se stálou expozicí – ateliérem první dámy české grafiky Ludmily Jiřincové.


Vendula Císařovská, Raněný kůň, 1988, olej


Vítězslav Fejlek, Chittussiho nenamalovaný obraz V., pastel


Petr Hilský, Vzpomínka na moře, 2007, komb. technika


Miloslav Hilský, Zátiší s hruškou, asambláž


Jan Hlavatý, Cesta Peer Gynta, 2009, akryl


J.Š., Kudy odešel Míla H., 2009, komb. technika


Inka Jamrichová, Mlčení jehňátek, 2009, olejOndřej Kohout, Jako obličej maskovaná hlava, olejDavid Vávra, Dravá ryba a její syn, 2009, plastika


Jan Tobola, Sklenice, 2008, komb. technika

Zuzana Ottová

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>