Skrýt výsledky vyhledávání
rss feed

Home page – Umění – Muzea

Archiv Výstavy a veletrhy
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Kdo se bojí, nesmí do Prahy aneb strašidelné příběhy z pražských pověstí

2014-01-14 11:59

Termín: 20. 11. 2013 – 29. 6. 2014
Místo:    hlavní budova muzea
               Prašná brána
               Staroměstská mostecká věž
               Malostranská mostecká věž
               Mikulášská zvonice
               Podskalská celnice na Výtoni

Výstava je koncipována jako herní procházka po objektech Muzea hl. města Prahy (hlavní budově muzea, Prašné bráně, Staroměstské mostecké věži, Malostranské mostecké věži, Svatomikulášské městské zvonici a Podskalské celnici na Výtoni), kde jsou představeny nadpřirozené bytosti společně s jejich příběhy z pražských pověstí. Jednotlivé postavy jsou výtvarně zpracovány na pozadí Langweilova modelu a doplněny komiksem prezentujícím jejich příběh. Plnohodnotnou součástí celého projektu je interaktivní hra, kdy můžete na základě splněných úkolů najít ukrytý poklad.
 
Zábavná hra v rámci výstavy, která je určena převážně pro děti, vyzkouší jejich pozornost a provede je všemi výstavními objekty. Pokud návštěvník splní všechny úkoly, správně odpoví na otázky v pracovních listech, může najít cestu k tajemnému pokladu a jeho část získat. Pracovní listy jsou k dispozici ve všech objektech. Pořadí navštívených objektů je libovolné, ale procházku zakončete v Podskalské celnici na Výtoni, kde také naleznete odměnu za správné odpovědi.

V rámci výstavy vychází stejnojmenná doprovodná publikace, Kdo se bojí, nesmí do Prahy, která bude na trhu nejpozději začátkem prosince. V knize najdete komiksy prezentované ve všech výstavních objektech.
 
Doprovodný program – přednášky, dílny pro děti (např. tvorba komiksů), divadlo

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>