Skrýt výsledky vyhledávání
rss feed

Home page – Umění – Galerie

Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Řízky a Vaše problémy bych chtěla mít

2010-02-09 00:00

Hned dvě výstavy můžete v těchto dnech navštívit v Langhans Galerii Praha. V přízemí najdete samotnými návštěvníky vernisáže instalovanou sólovou výstavu Davida Böhma Řízky a ve zbylých prostorách galerie se seznámíte se současnými trendy Ateliéru nových médií I. AVU sjednocenými pod názvem Vaše problémy bych chtěla mít. Obě výstavy ale končí velmi záhy po svém zahájení (v neděli 14. února), proto svou návštěvu příliš neodkládejte.

Řízky Davida Böhma, kterého jste mohli zaregistrovat během pětitýdenní výstavy

Snadná danost

v galerii Rakouského kulturního fóra v Praze v roce 2008, kdy její prostory společně s Jiřím Frantou vyzdobili inspirováni titulky deníků Mf Dnes a Blesk, jsou maloformátové fotografie na první pohled banálních zákoutí a scenérií. Obvykle kolem nich projdete bez povšimnutí a teprve pozorné oko fotografa dokáže upozornit na jejich bizarnost a hlavně nechtěnou vtipnost. Ta vyzní obzvlášť dobře právě, když takové obrazy

zvrhlé každodennosti

umístíte do výstavních prostor.

 

Jakub Geltner - Plebejský dvůr, 2009
 
V rámci Ateliéru nových medií I. se představuje pětice umělců z nejmladší generace Jakub Geltner, Roman Štětina, Martin Bražina, Jaroslav Hrdlička a Tereza Kowolská. Jejich práce pro tuto prezentaci vybral pedagog Ateliéru nových médií I. Marcus Huerner. Přestože Langhans Galerie Praha obvykle prezentuje hlavně fotografii případně videa, na této výstavě jsou k vidění také objekty, instalace nebo kresba. Najdete tu abstraktní počty, metaforickou arénu i rodinné domy tak, jak jste je ještě neviděli.
 
Výstavy jsou tentokrát zdarma a pouze do neděle 14. února.
 
kaca

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>