Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

FOTO VIRUS v Langhans Galerii Praha

2011-04-04 09:30

Už před časem ohlásili v Langhans Galerii Praha chystanou změnu dramaturgického vedení galerie. Se svou první výstavou se nyní představuje švýcarský kurátor a kulturolog Walter Keller. Výstava Foto Virus/C Action představí kromě 18 současných fotografů fotografický magazín rozměrů nákladné publikace, slavné C Photo, které si můžete důkladně prolistovat.

Chceme galerii více otevřít veřejnosti
Po osmi letech předává dramaturgické žezlo ředitelka galerie Zuzana Meisnerová Wismer. "Jaká bude moje práce v Praze? Ani ne tak o tom, co se děje tady, ale spíše představit, o co se teď zajímá svět,“ uvedl pro Českou televizi nový kurátor Langhans Galerie Praha Walter Keller. A přesně v tomto duchu se nese i první výstava v jeho režii.

Na výstavě Foto Virus/C Action se přestavuje 18 současných fotografů z nejrůznějších koutů světa, které nespojuje prakticky nic, kromě toho, že jejich tvorba spadá do posledních deseti let. Autoři pracují zcela podle toho, jak se jim to líbí. Každý z nich předkládá svoje specifické vidění světa. Seznámíte se s prací umělců z Číny, Jižní Ameriky a evropských zemí.


Flore Ael Surun

Na výstavu se svačinkou
Výstava se ovšem tentokrát nesestává pouze z nazvětšovaných fotografií instalovaných na stěnách galerie. Kromě nich si můžete prohlédnout všechny publikace uznávaného fotografického magazínu C Photo, který vychází dvakrát ročně od roku 2005.

S vydáváním C International Photo Magazine se začalo v roce v Madridu, pokračovalo se v Londýně, Paříži a dalších městech. Vedle fotografií obsahuje publikace také eseje spisovatelů, filozofů a umělců. Snímky osmnácti současných fotografů a tři tisíce tištěných stran o celosvětové fotografické scéně vybízí k prohlížení a čtení na celé odpoledne.


Lia Saile Whistable - England 2008

Keller se narodil v roce 1953 v Curychu. Působil na katedře etnologie curyšské univerzity, v současnosti působí jako kurátor a spisovatel. Od roku 2010 provozuje v Curychu vlastní galerii zaměřenou na fotografii. Výstava Foto Virus/C Action v Langhans Galerii potrvá do 15. května.

Více se o výstavě dozvíte ZDE.


Kyungwoo Chun - Věřit znamená vidět


Alexander Gronsky - ze serie Nekonecna noc 2007


Veru Iche - Zeny s psími stopami, 2003


Marie Taillefer - Bila, 2005


Victor Albrow - Missy, 2008

kaca

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>